Skocz do zawartości
Bzyk002

Kapryśne ZOA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kilkoma Zoa a dokładnie z tymi "mniejszymi" np. Rasta, Watermelon, Johnny Pumpkins, Radioaktive, Jungle Juice a ostatnio nawet PacaMan. Korale te nie rosną - wegetują, albo powoli zanikają. Wieksze takie jak np. Antivenom, Sunny D, Lord of the Ring, Miami Vice rosną ale też nie ma szału. 

Tu moje ostatnie ICP, od tego czasu poleciało parę podmianek, i zmniejszyłem dozowanie Jodu i przestałem dozować Stront z Barem. 

Bonk Lukasz 183 (1).pdf

 

Kiedyś jak miałem problem z Zoa w kostce 30L to zacząłem dozować Amino, Stront od Microbe lift i Jod i zoa rosły jak szalone. 

Z góry dzięki za pomoc! 

IMG_20201020_203409.thumb.jpg.109c067cbf6be89ad83ad6cf5ef14d64.jpgIMG_20201020_203406.thumb.jpg.7868d77a23fa00cbb96f342a6963fb12.jpgIMG_20201020_203252.thumb.jpg.a578330102d81429ea0c8f2986e58f2e.jpg

J. Pumpkins, Watermelon

IMG_20201020_203256.thumb.jpg.d757382aace490ed1a82807b6c8c9058.jpg

Radioaktive, Jungle Juice IMG_20201020_203304.thumb.jpg.f990b0a5889a0b6717a0cc78e81cd184.jpg

 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bzyk002 napisał:

Witam, mam problem z kilkoma Zoa a dokładnie z tymi "mniejszymi" np. Rasta, Watermelon, Johnny Pumpkins, Radioaktive, Jungle Juice a ostatnio nawet PacaMan. Korale te nie rosną - wegetują, albo powoli zanikają. Wieksze takie jak np. Antivenom, Sunny D, Lord of the Ring, Miami Vice rosną ale też nie ma szału. 

Mam kilka odmian zoa. Niektóre (te o większych polipach) w ciągu 9 mies. z trzech główek urosły do kilkunastu. A dwie odmiany (te o mniejszych główkach) praktycznie nie urosły i nie zwiększyły ilości polipów mimo, że są ładnie otwarte. 

W tym czasie NO3 i PO4 miałem na różnych poziomach od wysokich (na początku)  do prawie niewykrywalnych (obecnie) i nie zauważyłem aby wzrost czy polipowanie zoa w tym czasie jakoś zauważalnie się zmieniało. Może te o mniejszych polipach duźo wolniej rosną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one są nie zawsze otwarte i niektóre zanikają... 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w ogóle żelaza. U mnie w kostce było tak samo jak nie miałem żelaza, chociaż to może być tylko przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arek77 napisał:

Dużo masz asterin?

Wogóle nie mam. 

2 godziny temu, klossowski napisał:

Nie masz w ogóle żelaza. U mnie w kostce było tak samo jak nie miałem żelaza, chociaż to może być tylko przypadek.

Może dlatego tak wyszło na ICP bo w tym czasie mało podmianek robiłem. Ogolnie to żelazo jest w "Strongach" od AF. Które dozuje z Ballingiem


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bzyk002 napisał:

Może dlatego tak wyszło na ICP bo w tym czasie mało podmianek robiłem. Ogolnie to żelazo jest w "Strongach" od AF. Które dozuje z Ballingiem

Co nie zmienia faktu, że i tak może go nie być, bo korale wyciągają.
Podobno zoa lubią witamine C. Ja czasem (czyli około raz - dwa razy w miesiącu) daje kroplę Cebionu na 120 l. 
U mnie radioactivy kiedyś rosły jak szalone i porosły całą małą skałkę. Potem się zatrzymały, aby ostatecznie zacząć zanikać. Zostało mniej niż pół skałki. Jakieś 2-3 m-ce temu coś się zmieniło i znowu zaczęły rosnąć. Ciężko powiedzieć co było przyczyną bo w międzyczasie kilka rzeczy w akwarium się działo. Wydaje mi się jednak, że największy wpływ miał poziom no3. Gdy zanikały podawałem vsv i no3 zeszło do 1-2. Obecnie mam około 10 (według salifeta) i odrastają.

Ale generalnie te małopolipowe rosną dużo wolnej


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj obserwuj obserwuj!

Parametry wody poderzewał bym jako ostatnie,szczególnie wtedy gdy inne zoa sa ok.Zoasy naja kilku wrogów ktorzy potrafia je osłąbic lub nawet mocnao uszkodzić w ciagu jednej nocy.Żeby sie coś dowiedziec trzeba usiąść w nocy z latarka i poszukać.A tutaj nawet nie musiałeś zrywać nocy ,bo jednego szkodnika ująłeś n fotografii.całkiem niedawno przyłapałem takiego przyssanego do mind tricka.Jeden polip był i nie przeżył .Jesli zoatanie zatakowany jeden polip z kolonii to cała sie zamyka i potem często juz nie wraca do zycia bo jest sporo chetnych zeby zaatakować osłąbioną kolonie.Masz zoa na podstawkch.Zanurz jedna w jakimś Dipie i zobacz co odpadnie. W nocy szukaj kiełzy i asterin i wszystkiego co chetnie biega po zamknietych polipach.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zauważyłem to że niekiedy przejdzie po podstawce jakiś ślimak, a tak niewidze nic co mogło by je stresować. Podniosę delikatnie dozowanie Amino bo Baniak dość mocno zarośnięty i może za mało zostaje dla Zoa. (bede lał maksymalną wartość podaną na butelce) i muszę poszukać samego Strontu bo jego tez miałem za mało. 

 

Edit. :P

Witam, po laniu wiekszych ilości Amino zauważyłem że pozamykane Zoa zaczęły sie otwierać. Tak sie zastanawiam czy odpieniacz BM Curve 5 nie jest za duży do moich skromnych 130L netto :wacko:

Edytowane przez Bzyk002 (wyświetl historię edycji)

ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.