Skocz do zawartości

Historia edycji

dale

dale

5 godzin temu, khazad93 napisał:

zy wymiana sondy przy zakupie sprzętu od AT czy Macro Aqua jest konieczna od razu że zmieniłeś potem na sondę hydrometu?

Z tego co czytałem w kilku wypadkach były problemy ze stabilnością pomiarów. U mnie również sonda zaczęła wariować - w moim wypadku miało to ewidentnie przyczynę zewnętrzną, zaczęła być bardzo wrażliwa na np. odległość ręki od kabla - czyli na elektrostatykę.  Co ciekawsze, polecały mi to już wcześniej znajome osoby - w tym producent reaktora. Więc coś na rzeczy jest. Możesz, jak chcesz, od razu nie wymieniać - ale obserwuj uważnie.

 

Panowie, jeśli chcecie eksperymentować z pompami, mi polecano te:

https://www.pompydozujace.com/szukaj.html/wyszukiwarka=1/pole_6=86/pole_7=63

Wybierzcie pompę do pracy ciągłej i zasilaną niskim napięciem. Fajnie było by zrobić pompę z silnikiem krokowym, wtedy mamy dużą dokładność i możliwość fajnego sterowania. Tylko przydało by się ogarnąć prosty sterownik na arduino.

dale

dale

5 godzin temu, khazad93 napisał:

zy wymiana sondy przy zakupie sprzętu od AT czy Macro Aqua jest konieczna od razu że zmieniłeś potem na sondę hydrometu?

Z tego co czytałem w kilku wypadkach były problemy ze stabilnością pomiarów. U mnie również sonda zaczęła wariować - w moim wypadku miało to ewidentnie przyczynę zewnętrzną, zaczęła być bardzo wrażliwa na np. odległość ręki od kabla - czyli na elektrostatykę.  Co ciekawsze, polecały mi to już wcześniej znajome osoby - w tym producent reaktora. Więc coś na rzeczy jest. Możesz, jak chcesz, od razu nie wymieniać - ale obserwuj uważnie.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.