Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

37 minut temu, Hoom napisał:

Co będzie jak jeszcze sie zwiększy masa koralowa , mam reactor deltec pf501jest on dedykowany do 1100L w obiegu . Żeby sie nie okazał za mały :) 

@mem_phis napisał instrukcję i nie będę się powtarzał.

Problemem może być zbyt mały reaktor do zapotrzebowania. To co piszą producenci trzeba minimum podzielić przez dwa. Ile zasypu wchodzi do tego reaktora? Z drugiej strony w kostce miałem mały reaktor do którego wchodziło tylko około 3 litry zasypu i dawał radę, jedyne co, to trzeba było robić  co kwartał serwis. Sprawdź, czy pompa milestone podaje faktycznie 3 litry odcieku (ustawiona na połowę swoich możliwości), może okazać się, że wężyk jest zużyty i faktycznie jest znacznie mniej odcieku niż wskazywałby potencjometr.

norbi2222

norbi2222

29 minut temu, Hoom napisał:

Co będzie jak jeszcze sie zwiększy masa koralowa , mam reactor deltec pf501jest on dedykowany do 1100L w obiegu . Żeby sie nie okazał za mały :) 

@mem_phis napisał instrukcję i nie będę się powtarzał.

Problemem może być zbyt mały reaktor do zapotrzebowania. To co piszą producenci trzeba minimum podzielić przez dwa. Ile zasypu wchodzi do tego reaktora? Z drugiej strony w kostce miałem mały reaktor do którego wchodziło tylko około 3 litry zasypu i dawał radę, jedyne co to trzeba było robić to co kwartał serwisować. Sprawdź, czy pompa milestone podaje faktycznie 3 litry odcieku (ustawiona na połowę swoich możliwości), może okazać się, że wężyk jest zużyty i faktycznie jest znacznie mniej odcieku niż wskazywałby potencjometr.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.