Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Planuje kupić akwarium 60x30x30 (55l) i zastanawiam się nad wyborem lampy. Czy ai prime jest dobrym wyborem do takiego zbiornika? Bo jest dość droga patrząc na litraż akwarium. Może macie jakieś lepsze propozycje? Zależy mi na tym by nie zepsuła się za pół roku i miała wifi (sterowanie telefonem).
Drugie pytanie-Czy mogę oprócz pary błazenków wpuścić tam jakieś inne ryby? Jak tak to jakie?
Trzecie pytanie- czy dla krewetki czyszczącej taki litraż nie jest za mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli myslisz o AI Prime ktora jest super lampą to by w pełni korzystac z jej mozliwowci przydalo by sie troszeczkę wieksze akwarium. 60 x 40 x 40 lub typowa kostka

Nie ma ona sterowania wifi a bluetooth co nie zmienia faktu ze mozliwosci ustawien jest tyle ze zadowoli kazdego korala jak i oczekiwania własciciela. Aplikacja na smart urzadzenie bardzo łatwa i intuicyjna. Ze strony prpducentav aquailumination mozna sobie sciagnac ustawinia lamp od  osob ktorych zbiorniki naprawse mozna uznac za super i jedna ze skladowych bylo własnie swiatło. To ile rybek i jakie inne zycie zalezy od filtracji. Napewno zwiększając  zbiornik  np do 100l co z powodzeniem ogarnie ta lampa koszty załozenia jak i prowadzenia zbiornika nie wzrosna dwukrotnie. A wtedy spokojnie mozesz dac krewetki, ślimaki i inne rybcie. Gramma Loretto czy Nemelatoris Magnifica lista jest znacznie wieksza niz do 55l


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ai prime HD, akwarium 50x30x30 , lampa powieszona ~25cm nad taflą, lampa ma wi-fi, w środku głównie lpsy i zoasy;ja jestem zadowolony. 

Co do obsady, ja u siebie mam 2 błazny , mandaryna wspaniałego, 2 mitraxy i krewetkę kukhentali. Akwarium od dłuższego czasu działa bez odpieniacza , fosforany trzymają się w okolicy 0,03, azotany ok 5. 

 

IMG_20201020_185509_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wątku chwilę temu wrzuciłem ale akurat od góry nie mam zdjęć. Akwarium na kaskadzie fzn-2 , w środku siporax i kulki maxpecta, czasami węgiel. Fitoplankton 5-7ml dziennie, raz na jakiś czas kropla jodu AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Jesli myslisz o AI Prime ktora jest super lampą to by w pełni korzystac z jej mozliwowci przydalo by sie troszeczkę wieksze akwarium. 60 x 40 x 40 lub typowa kostka

Nie ma ona sterowania wifi a bluetooth co nie zmienia faktu ze mozliwosci ustawien jest tyle ze zadowoli kazdego korala jak i oczekiwania własciciela. Aplikacja na smart urzadzenie bardzo łatwa i intuicyjna. Ze strony prpducentav aquailumination mozna sobie sciagnac ustawinia lamp od  osob ktorych zbiorniki naprawse mozna uznac za super i jedna ze skladowych bylo własnie swiatło. To ile rybek i jakie inne zycie zalezy od filtracji. Napewno zwiększając  zbiornik  np do 100l co z powodzeniem ogarnie ta lampa koszty załozenia jak i prowadzenia zbiornika nie wzrosna dwukrotnie. A wtedy spokojnie mozesz dac krewetki, ślimaki i inne rybcie. Gramma Loretto czy Nemelatoris Magnifica lista jest znacznie wieksza niz do 55l

Dzięki za odpowiedź, AI Prime ma możliwość sterowania nią poza domem? W sensie mogę ją włączyć i wyłączyć nie będąc w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o najnowszej AI Prime 16hd, to na dzień dzisiejszy nie możesz. Niby ma moduł wifi i plotka głosi że kiedyś będzie on aktywny ale nigdy nie wiadomo.

Chyba że chodzi o starszy model AI Prime HD (bez 16) to ten znowu można podpiąć do sieci po WiFi.

Ale z doświadczenie wiem że to wszystko jest niepotrzebne. Pierwsze 2 tygodnie się łączyłem i bawiłem z lampą. Ale to jest lampa. Nie pogadasz z nią. Ustawisz i świeci. Zapominasz o niej.

Edytowane przez minor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, minor napisał:

Jeśli mówimy o najnowszej AI Prime 16hd, to na dzień dzisiejszy nie możesz. Niby ma moduł wifi i plotka głosi że kiedyś będzie on aktywny ale nigdy nie wiadomo.

Chyba że chodzi o starszy model AI Prime HD (bez 16) to ten znowu można podpiąć do sieci po WiFi.

Ale z doświadczenie wiem że to wszystko jest niepotrzebne. Pierwsze 2 tygodnie się łączyłem i bawiłem z lampą. Ale to jest lampa. Nie pogadasz z nią. Ustawisz i świeci. Zapominasz o niej.

Chodzi mi właśnie o to, że czasami mnie nie ma w domu na jeden, dwa dni i fajne by było jakbym mógł zapalać światło w akwarium  przez telefon będąc gdzie indziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nosaczpospolity napisał:

Chodzi mi właśnie o to, że czasami mnie nie ma w domu na jeden, dwa dni i fajne by było jakbym mógł zapalać światło w akwarium  przez telefon będąc gdzie indziej 

No to za załączenie i wyłączenie lampy o odpowiednim czasie  odpowiedzialny jest sterownik i pamieć wewnętrzna który wcześniej programujesz, a jak chcesz spać spokojnie, że wszysto działa to zainstaluj sobie kamerkę internetową i pędziesz miał podgląd 24godz./dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz by korale Ci rosły ustawiasz lampe raz i nie ma zabawy.  Zadnej prezentacji bajerów jsk przyjda goscie. Zmiana światła to jak zmiana parametrow wody. 

 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.