Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Lampa AI Prime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

zamierzam kupić akwarium już w tym tygodniu, lecz nie wiem jaką dać lampę. Akwarium będzie miało wymiary 60x30x30 i czy ai prime będzie odpowiednią lampą? Czy akwarium nie jest za długie na taką lampe i boki zbiornika mogą być źle oświetlone? Może są jakieś inne lampy w rozsądnej cenie dla takiego zbiornika? 
Z góry dziękuje za odpowiedź :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnezja :P ???

Czy mi sie cos pomieszło

 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Amnezja :P ???

Czy mi sie cos pomieszło

 

Nie, ale w sklepie mi powiedzieli, że może nie wystarczyć, w sensie ze boki mogą być gorzej oświetlone, dlatego znów zapytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ją na chwilę . Kupiłem w Erybce i na następny dzień wymieniłem na Hydre 32 hd. Możesz kupić dwie takie lub trochę tanszą od Hydry 32 , model Hydra 26. Będziesz naprawdę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aul30 napisał:

Ja miałem ją na chwilę . Kupiłem w Erybce i na następny dzień wymieniłem na Hydre 32 hd. Możesz kupić dwie takie lub trochę tanszą od Hydry 32 , model Hydra 26. Będziesz naprawdę zadowolony.

A ile litrów akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę większe ale 60 jest.

Kup sobie hydre 26 bedziesz zadowolony.

Jeszcze tyle Ci powiem że morskie mam od 2014. najpierw kostka świetlówki Aquael potem ledy Aquael .Pozniej trochę większą kostka i robione własnymi rencami belki led na diodach 1W po 20 takich ( już nie pamiętam dokładnie jaka konfiguracja ).Później świewtlówki 2 x 24W i rura LED. Aż w końcu kupiłem porządną lampę LED ......i powiem TO JEST TO!!!!!!!!! szok te ustawienia......

Teraz wiem ....porządna firmowa lampa robi robotę.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem. Nie polecam. Za głośna. Nie ma praktycznie radiatora. Inna kwestia to, że 60 cm nie doświetlisz 45 cm, może 50 cm optymalnie.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.