Skocz do zawartości

Historia edycji

Sagerrak1

Sagerrak1

22 minuty temu, tomko napisał:

Na ile wystarcza wsad z wapnem sodowanym żeby utrzymywać wyżej pH - jaką masz jego objętość? Planuję zamontowć u siebie - wahania 7,8-8,2. Pozdr., tomko

Zrobiłem sobie pojemnik z typowej rury wkładu z żywicą do RODI, czyli ubogo. Pewnie nie ma nawet pół litra. wystarczyło to na jakieś 2 tygodnie, ale z racji, że kombinowałem z tym reaktorem, prysnąłem wodą żeby wystartował itd... nie jest to miarodajne. Dopiero teraz zrobiłem nowe napełnieie, nie ruszane, w recyrkulacji i będe mógł powiedzieć kiedy przestanie działać.

2 minuty temu, katani napisał:

CIagle dyskutujemy nad jak zaradzić spadkom i to jest super, mnie interesuje też dlaczego mam wahania dzień noc aż 0,4-0,5pH.

To akurat jest całkiem zrozumiałe i naturalne, szczególnie w Twoim przypadku. Masz masę koralowców, to one w dzień robią za producentów tlenu, fotosyntezę aż słychać. W nocy ta aktywność jest znacznie zredukowana. Dla mnie to logiczne, że większe wahania będą w rafie pełnej aktywnych sps i lps niż w rafie która ma kilka małych szczepek, te w dzień aż tak nie podbiją pH.

Sagerrak1

Sagerrak1

20 minut temu, tomko napisał:

Na ile wystarcza wsad z wapnem sodowanym żeby utrzymywać wyżej pH - jaką masz jego objętość? Planuję zamontowć u siebie - wahania 7,8-8,2. Pozdr., tomko

Zrobiłem sobie pojemnik z typowej rury wkładu z żywicą do RODI, czyli ubogo. Pewnie nie ma nawet pół litra. wystarczyło to na jakieś 2 tygodnie, ale z racji, że kombinowałem z tym reaktorem, prysnąłem wodą żeby wystartował itd... nie jest to miarodajne. Dopiero teraz zrobiłem nowe napełnieie, nie ruszane, w recyrkulacji i będe mógł powiedzieć kiedy przestanie działać.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.