Skocz do zawartości
Zebrasoma Albino

Najcichsze cyrkulatory

Rekomendowane odpowiedzi

Przyzwoitą kulturą pracy charakteryzują się również Nero5.

Mam dwie - jedna jest bardzo cicha - nawet na maksymalnym ustawieniu. Druga jest głośniejsza, ale ciągle cichsza niż typowe jebalki.

Myślę też że nie ma sprzętu który byłby idealnie cichy. Zawsze gdy są elementy mechaniczne i silniki to minimalny szum będzie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ufał Gyre - jak tam wejdzie traktor to obija się i chodzi to jak traktor.

Ja przerabiałem Koralie (małe), Jebao oraz Tunze. Z własnego doświadczenia wiem że:

  • te małe koralie były bezgłośne - takich używałem. Nie wiem jak z większymi
  • Jebao słychać, serie SLW mają też tak że jak wpadnie ślimak to jak traktor. SOW serie mniej słychać ale zawsze
  • Tunze czasami też potrafi wpaść w rezonans. A przynajmniej ten plastik, sam wirnik jest dosćć cichy

Ogólnie jeśli chcesz mieć bardzo cicho to polecam większą pompę i skręcić jej moc na kontrolerze - to zawsze działa


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zebrasoma Albino napisał:

Potrafił by ktoś polecić jakiś najcichszy falownik jaki zna z doświadczenia? Z góry dziękuję.

 

Wszystko wychodzi w praniu, ja nie narzekam na maxpecta gyre, Kumpel zmienia takie na vortecha - właśnie z uwagi na hałas. Musisz sam sprawdzić.

Fakt że drugi Kumpel, bardzo wrażliwy na hałas miał właśnie gyre - jako bezgłośną. Myślę że jeśli kupisz model większy maxpecta niż potrzebujesz i ustawisz na mniejszą moc, będzie niesłyszalna - takie przypuszczenie oparte na własnym doświadczeniu :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tunze 6015 i 6025 są bezgłośne i bezawaryjne (odpukać). Jebao rw-8 była słyszalna ale po 2 latach padła. Od pół roku mam slw-20 jest bezgłośna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MecenasSlonejWody napisał:

6020 lub 6040 i będziesz miał bezgłośny sprzęt. Zobacz, że te pompy są na gumkach do magnesu. Bajka sprawa. 

Mam dwie 6020 w 90L i potwierdzam bezgłośnie działanie, właściwie to wszystkie pozostałe elementy akwarium są głośniejsze od tych cyrkulatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rw 15     i  rw 8   cztery lata coś tam słychac ale są spoko chodza na 70 % mocy.  niedawno dokupilem slw30  z wi fi   jest niesamowicie bezgłosna  , tylko  ze daje szeroki strumień lecz krótki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że różnie bywa. Miałem kilka pomp Tunze. Żadna nie była cicha.

Mam 2 Jebao SLW-10M. Jedna jest cicha, druga nie. Tą cichą coś tylko czasami napada i zaczyna okresowo postukiwać.

Mam również ReefWave25. Przy pracy ze stałą prędkością, mniej więcej do połowy mocy, można ją uznać za niesłyszalną. Tak samo przy pracy ze zmienną prędkością, ale tylko do trzeciego stopnia mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 pompy jebao. Jedna seria rw8 jest cicha, ale słyszalna. Druga sow8 i ta jest idealne, prawie jej nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie:

  • Gyre 330, była minimalnie słyszalna w zależności od trybu pracy. Dodatkowo po czyszczeniu przez jakiś czas chodziła nieco głośniej.
  • Tunze 6045, praktycznie niesłyszalna
  • Jebao SLW-20 (taki klon Nero5): jak wyżej, praktycznie jej nie słychać.

Wadą Tunze, jak dla mnie jest spory rozmiar (w porównaniu np. z SLW-20). Przy tak małym zbiorniku jak twój skłaniałbym się do SLW-10/SWW-20. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.