Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ właściwy czat zniknął był i nie wiadomo kiedy wróci (czyli pewnie już go nie będzie), może by rozpocząć taki oftopowy temat na różne pogaduchy akwarystów? Tylko błagam, bez koronawirusa, dywagacji na temat czyja jest macica i innych tym podobnych tematów:help1 Minus tej koncepcji jest taki, że licznik będzie się nabijał... Ale w zasadzie co z tego? Kogo ten licznik obchodzi? Ani on coś daje obecnie, ani o czymś świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czat wróci niebawem, jeszcze trochę cierpliwości.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Beti napisał:

Czat wróci niebawem, jeszcze trochę cierpliwości.

No ale jakoś trzeba sobie radzić puki co;-)

Widzę, że przybył nowy sponsor forum, i to prawie z moich okolic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, do Grodziska rzeczywiście rzut beretem, na pieszo w ładny dzień by się dało przytuptać :) Tak więc pomimo sklepu na razie tylko internetowego po ewentualny odbiór towaru zapraszam osobiście, i jakieś chipsy do schrupania przy akwarium się znajdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, BeOcean napisał:

Cześć, do Grodziska rzeczywiście rzut beretem, na pieszo w ładny dzień by się dało przytuptać :) Tak więc pomimo sklepu na razie tylko internetowego po ewentualny odbiór towaru zapraszam osobiście, i jakieś chipsy do schrupania przy akwarium się znajdą :)

Normalnie, brzmi jak wyzwanie:-) Gdzie są moje buty...

Marki miłe mojemu zasolonemu sercu, więc pewnie zajrzę nie raz. No i trzymam kciuki za rozwój inicjatywy:thumbsup:

A tak w ogóle, to przesadzasz z tym dniem

obraz.thumb.png.83729919ec4b47b621e8ea602ec7615b.png

a ja do tego wyobraź sobie mam rower;-)

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też zrobię sobie spacer. Google podpowiada że to tylko 2d i 8h piechotą albo 16h na rowerze... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem gościnny, jeśli tylko akurat kanapa w salonie zawalona towarem nie będzie to i przenocować mogę, choć przyznam, że czasem zapomnę żarełka lub herbaty zaproponować ale to wynika z faktu, że moi goście przeważnie sami do lodówki zaglądają :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A z ciekawości bo jakoś dawno nie widziałem. [mention=32185]FajnyRadziu[/mention] żyjesz???? Bo jakoś cicho ostatnio siedzisz. 
Chyba popłynął pracować ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, =Fresz= napisał:
1 godzinę temu, dadario napisał:
A z ciekawości bo jakoś dawno nie widziałem. [mention=32185]FajnyRadziu[/mention] żyjesz???? Bo jakoś cicho ostatnio siedzisz. 

Chyba popłynął pracować ;)

Też się zastanawiam, co z kolegą. Jeśli nasz czytasz @FajnyRadziu, daj głos;-)

@AnT napisał byś coś o prowadzeniu zbiornika z NP, tak dla entuzjastów początkujących...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario @=Fresz= @Słony leszcz

Żyję i lurkuję forum.

Rejs do d*py, dużo awarii i kicha z pogodą, dopiero wróciłem.

O dziwo wszystko rośnie hihi

Nawet wirki, chociaż moim zdaniem to te nieszkodliwe. 

Miałem dziwny moment stagnacji w akwa, takiej jakiejś stabilizacji i teraz wsio wystrzeliło. 

Trochę nie zgadzam się z polityką forum i sposobem jego moderowania stąd lekko odpuściłem większe udzielanie się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

O dziwo wszystko rośnie hihi

Im mniej akwarysty, tym lepsze wyniki:-) O ile ma się pompę dozującą i ATO;-)

44 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

to te nieszkodliwe

Też takie mam, choć dla pewności zdmuchuję je z miękasów czasem:-)

44 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

Trochę nie zgadzam się z polityką forum i sposobem jego moderowania

Oj tam oj tam, nic nie jest w życiu idealne:P

 

A fanom filmików na ytubie, fajsbuków i innych takich (tak, tak, o tobie @=Fresz= mowa:-)  polecam "the social dilema". Wiadomo, też trzeba zachować dystans (teraz to nawet do składu chleba trzeba mieć dystan:banghead ), ale daje do myślenia. Houk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się udzielasz na czacie to i jesteś ;)

A mnie zainteresował zwrot...

1 godzinę temu, FajnyRadziu napisał:

Nawet wirki, chociaż moim zdaniem to te nieszkodliwe. 

Rozwiniesz bardziej myśl? Bo już słyszałem o takich jedzących cyjano ba nawet takie na własne oczy widziałem.... ale czy one takie nieszkodliwe to już powątpiewam pod główką euphyllii też bytowały... a ta niebawem dla nich straciła głowę.

Dlatego brzmi to prawie jak

ale to jest ta dobra ospa


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, chwialek napisał:

Rozwiniesz bardziej myśl?

Nie bardzo jest co rozwijać. Ja mam te czerwone, co żywią się "słońcem" i resztkami, podejrzewam że Radziu ma to samo. Co innego AEFW itp. Ale też trochę dlatego nie tępię tych swoich - może tam jakąś nisze wypełniają i nie wpuszczą kolegów na swoje podwórko... Inna sprawa, że ja lubię życie i jego różnorodność (no, flatworma musiałem wyeksmitować...), nawet jak mi tam trochę capnelli czy sarco to życie podskubie (choć szczerze nie zauważyłem, żeby bytowanie tych wirków jakoś przeszkadzało wspomnianym miękasom).

Kwestia założeń. Jedni chcą mieć wszystko pod linijkę, inni wolą naturę i "prawo dżungli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rozwinąć inaczej niż to, że mam je z kilka miesięcy, odsysam przy podmianie co się da a nie zauważyłem żadnych szkód w koralach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet trucizna w umiarze może okazać się lekarstwem :)
Osobiście wirki postrzegam bardziej w funkcji pokarmowej np dla wargaczy, mandarynów i ryb określił bym żerujących na pasażerach na gapę. Ale jako te pozytywne bym ich nie zakwalifikował - a są nawet w akwariach "pod linijkę" więc wszystko... tylko że w umiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chwialek napisał:

Osobiście wirki postrzegam bardziej w funkcji pokarmowej np dla wargaczy, mandarynów

Bym miał litraż na takie ryby, to pewnie też bym tak wirki postrzegał;-) Szczególnie sycorax'em bym nie pogardził. Pożyteczność... jak nie szkodzą, to dla nie już są pożyteczne. Tak na prawdę, to co my tam wiemy o zwierzakach w naszych akwariach? Nawet ryby... jak wiadomo co jedzą, to już jest sukces. Ja tam mam zasadę, że jak coś nie jest ewidentnym szkodnikiem, to jest mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Słony leszcz napisał:

A fanom filmików na ytubie, fajsbuków i innych takich (tak, tak, o tobie @=Fresz= mowa:-)  polecam "the social dilema". Wiadomo, też trzeba zachować dystans (teraz to nawet do składu chleba trzeba mieć dystan:banghead ), ale daje do myślenia. Houk.

Leszczu dział offtopic więc wrzucać można wszystko byle nie obraźliwych słów :) jak Ci przeszkadza to nie zaglądasz i tyle po problemie  :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, =Fresz= napisał:

Leszczu dział offtopic więc wrzucać można wszystko byle nie obraźliwych słów :) jak Ci przeszkadza to nie zaglądasz i tyle po problemie  :clowning

Ja Ci nie mówię, że nie można, tylko że warto się zastanowić nad tym, skąd się takie filmiki biorą, jak powstaje ich popularność i o co w tym wszystkim (jako całości, nie chodzi o ten czy inny filmik, lub kolejną teorię spiskową dziejów) chodzi. Bym nie uważał Cię za inteligentnego jednak gościa, to bym sobie głowy nie zawracał i po prostu zignorował. Dział offtopic, więc w sam raz miejsce na głębsze przemyślenia:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Słony leszcz napisał:

Ja Ci nie mówię, że nie można, tylko że warto się zastanowić nad tym, skąd się takie filmiki biorą, jak powstaje ich popularność i o co w tym wszystkim (jako całości, nie chodzi o ten czy inny filmik, lub kolejną teorię spiskową dziejów) chodzi. Bym nie uważał Cię za inteligentnego jednak gościa, to bym sobie głowy nie zawracał i po prostu zignorował. Dział offtopic, więc w sam raz miejsce na głębsze przemyślenia:-)

Love & Peace ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodał bym iż w tym dziale licznik się nie kręci więc top poster no1 pozostaje niezagrożony.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, chwialek napisał:

dodał bym iż w tym dziale licznik się nie kręci więc top poster no1 pozostaje niezagrożony.

Dokładnie ;) hulaj dusza piekła nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.