Skocz do zawartości
Reefbos

Lokatorzy szczepki

Rekomendowane odpowiedzi

Razem ze szczepką przybyli lokatorzy, jak na zdjęciu. Bardzo ruchliwi (stąd nienajlepsze zdjęcie), długość ok. 1,5 - 2mm.

Pod pancerzem schowane, niewidoczne na zdjęciu nóżki/wiosła.

Wpuścić, czy eksmisja?

201104BS5R9442.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiton, podobno pożyteczny. 

Chociaż tu twierdzą, że to isopoda

 

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Słony leszcz napisał:

Chiton, podobno pożyteczny. 

Z cytowanego przez Ciebie tematu wynika, że to raczej nie będzie chiton, bo ten mój ma nogi/wiosełka - chyba 6 szt., a chitony są beznogie, jak napisał Katani.
Z linku dodanego przez Maeden wynika, że to Isopoda. Dzieki za pomoc w identyfikacji.

Pytanie, czy to nie szkodnik?

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy tematem stwierdzę: tak, to isopoda , nie zanotowałem żadnych problemów z tytułu bytności owego osobnika czy kilku. Zniknęły i więcej nie widziałem, choć pewnie gdzieś się miotają bo nie siedzę jak wariat z latarką po nocach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Reefbos napisał:

Z cytowanego przez Ciebie tematu wynika, że to raczej nie będzie chiton, bo ten mój ma nogi/wiosełka - chyba 6 szt., a chitony są beznogie, jak napisał Katani.
Z linku dodanego przez Maeden wynika, że to Isopoda. Dzieki za pomoc w identyfikacji.

Pytanie, czy to nie szkodnik?

No tak, oczywiście. Ja właśnie tak samo po pierwszym strzale zacząłem się zastanawiać i trafiłem na ten temat, że to jednak isopoda. 

Ja bym zostawił, robaków nigdy za dużo. Szczególnie, że ten raczej na pewno nie jest szkodnikiem, a najprawdopodobniej bardzo pożyteczny zjadacz glanów i resztek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.