Skocz do zawartości
Hoom

red sea reef energy ab plus

Rekomendowane odpowiedzi

Używał z was ktoś tego produktu . Chodzi mi czy może on spowodować skok PO4 . Zastosowałem polyp lab reef-roids i polyp-booster . Dwa dni później użyłem red sea reef energy ab plus . Po następnych dwóch dniach sprawdziłem PO4 i skoczyło mi z zera na 0.08 . Zastanawiam sie po którym środku mi to skoczyło . Skok był cztery dni po reef-roids i dwa dni po red sea reef energy ab plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

polyp-booster

Jak dużo tego użyłeś? Działa świetnie jednak bardzo mocno podbija PO4. Jak ja go używałem to lałem na krople. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie robiłem testy tych produktów w wodzie poza akwarium, konkretnych wyników nie mam zapisanych bo zaginęły, ale z pamięci:

AB+ - bardzo mało fosforanów po podaniu i po 24h
reef - roids - bardzo mało po podaniu po 24h mało
polyp - booster - kosmos, same fosforany, poza zakresem hanki od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sagerrak1 A możesz opisać jak wyglądał przeprowadzony przez Ciebie test??? To znaczy zastanawia mnie na ile może być miarodajny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, norbi2222 napisał:

Jak dużo tego użyłeś? Działa świetnie jednak bardzo mocno podbija PO4. Jak ja go używałem to lałem na krople. 

Wlalem polyp-booster 1ml na 240 tak jak w instrukcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dadario napisał:

@Sagerrak1 A możesz opisać jak wyglądał przeprowadzony przez Ciebie test??? To znaczy zastanawia mnie na ile może być miarodajny. 

Robiłem go dla siebie, po dziwnych przyrostach PO4.
Niemiarodajnym można nazwać każdy taki test prowadzony poza systemem - bo nie wpływa na niego całe życie obecne w akwarium
a jednocześnie
Niemiarodajnym można nazwać każdy test w systemie - bo ma na niego wpływ milion czynników z systemu 
:D

Mój test wyglądał tak:
1l świeżej wody z podmiany + 1ml AB+/1ml polyp booster/ 1ml rozrobionego na papkę reefroids
oczywiście osobne 3 pojemniki litrowe

pomiar hanką tuż po rozrobieniu i pomiar po 24h 

W przypadku reefroids możnaby się spodziewać wyższych wyników w systemie po tym, jak pokarmem zajmą się bakterie czy koralowce pozostawiając po sobie uwolnione z białek fosforany. 
Niemniej test miał na celu wykryce sprawcy, który podnosi fosforany natychmiast.
wypadło na polyp booster, 1:1000 a ten mi wyjeżdża z granatu we wręcz czarny płyn lecąc tym samym sporo poza skalę hanki. Skala hanki to 0,6ppm czyli przy optymistycznym nastawieniu, że 0,6 to tylko 0,6, to sugerowany 1ml na 240l podbija mi fosforany o 0,0025ppm po podaniu

P.S. Kolor sugerował znacznie więcej niż 0,6ppm :P

Edytowane przez Sagerrak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień nie będę podawał nic następnie sprawdzę jeszcze raz PO4 i podam tylko AB plus i pomierze jeszcze raz . I zrobię tak dla każdego z tych produktów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam, że polyp-booster podnosi po4, co nie zmienia faktu, ze koralowcom bardzo odpowiada :)

Jeżeli ktoś ma niewykrywalne po4  to ten booster jest świetnym jego źródłem.

Ja miałem problem, że niczym nie mogłem podnieść po4 w akwarium, dopiero booster ruszył !

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Felix napisał:

Również potwierdzam, że polyp-booster podnosi po4, co nie zmienia faktu, ze koralowcom bardzo odpowiada :)

Jeżeli ktoś ma niewykrywalne po4  to ten booster jest świetnym jego źródłem.

No nastraszyliście mnie. Trzeba będzie uważać na fosfor. A przy jakiej dawce widać już wzrost po4? Zalecanej przez producenta, czy przy niższej też? Znaczy, tak już w zbiorniku, a nie w próbce sztucznej. 

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Słony leszcz napisał:

No nastraszyliście mnie. Trzeba będzie uważać na fosfor. A przy jakiej dawce widać już wzrost po4? Zalecanej przez producenta, czy przy niższej też? 

przy zalecanej dawce, od razu po4 rośnie i utrzymuje się u mnie 1-2 dni w akwarium (ryb nie mam , wiec po4 szybko u mnie znika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Słony leszcz napisał:

No nastraszyliście mnie. Trzeba będzie uważać na fosfor. A przy jakiej dawce widać już wzrost po4? Zalecanej przez producenta, czy przy niższej też? Znaczy, tak już w zbiorniku, a nie w próbce sztucznej. 

Nie neguj próbki sztucznej bo daje adekwatne wyniki do natychmiastowych stężeń PO4, a w zbiorniku... cóż, sam dobrze wiesz, że to zależy od biomasy koralowej, biomasy bakterii etc. Także próbka sztuczna i metoda obliczeniowa pozwoli Ci określić możliwy wzrost stężeń.

Nie neguję tu produktu, po prostu uznałem go za świetny produkt dla ULNS do utrzymywania fosforanów przy ich niedoborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę zweryfikować dozowanie tego. Bo zacząłem podawać to w sposób ciągły, po prostu wkraplam odrobinę do zwykłego pokarmu. Tyle, że odrobinkę, dużo mniej niż 1ml/240L.

@Sagerrak1 nie neguję pomiaru. Ale próbka to jedno, a akwarium drugie, efekt całościowy i długofalowy może nie być aż tak drastyczny. Na to przynajmniej liczę:D

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Słony leszcz napisał:

A przy jakiej dawce widać już wzrost po4

Ja podaje 10 kropel na 1000 l i nie ma skoku PO4. Jak dam całą pipetę to na drugi dzień widzę podwyższony PO4 przy wcześniej  niewykrywalnym.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja podaje 10 kropel na 1000 l i nie ma skoku PO4. Jak dam całą pipetę to na drugi dzień widzę podwyższony PO4 przy wcześniej  niewykrywalnym.

Dobrze ze mnie podkusiło sprawdzić wczoraj PO4 . Byłem przekonany ze jest zero , szczególnie ze ponad  tydzień wcześniej zmieniłem ZEOvit na nowy . Czyli będę wkrapiał jedną krople na 100L . Ale trzeba przyznać ze naprawdę działa ten środek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

Czyli będę wkrapiał jedną krople na 100L . Ale trzeba przyznać ze naprawdę działa ten środek 

Przy kropieniu widzę, że nie ma tak spektakularnego wywalenia polipów u koralowców w stosunku do całej pipety. Musisz dobrać ilość do swojego sytemu. Może okazać się, że dasz dwa razy więcej niż ja i nie będzie skoku PO4.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spuszczacie sie

duża masa koralowa wszystko przeje

Ja daje 2-3 x 2,5 ml na dzień na 65 netto

do tego kupa innego żarcia + fito


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yarccom napisał:

spuszczacie sie

duża masa koralowa wszystko przeje

Ja daje 2-3 x 2,5 ml na dzień na 65 netto

do tego kupa innego żarcia + fito

Co to znaczy spuszczacie się?

Co podajesz 2-3 x 2,5 ml na dzień? 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję ab+. 

Nadal nie wiem czy działa. 

Efektów negatywnych nie zauważyłem a czy pozytywne? Ciężko stwierdzić. 

Kiedyś dodawałem bezpośrednio do zbiornika a obecnie mieszam z wodą i do pyska. 

Leję też fito i karmię naprzemiennie lps grow and color oraz reef roids. 

Glonów niet a parametry prawie zerowe, znudziło mi się mierzenie czego nie robię już od miesięcy. Obserwuję tylko korale :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, norbi2222 napisał:

Co to znaczy spuszczacie się?

Co podajesz 2-3 x 2,5 ml na dzień? 

a o czym w watku gadamy?

AB+ jw

reef roids 2 małe łyżeczki co 2dzień  itd

fito codziennie

AF energy po 4 krople codziennie

KZ Amino kropla codziennie

 

PO4 mierze raz na tydzień dwa na dokładniejszej małej hance wartości od 0-16 ppb


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Yarccom napisał:

a o czym w watku gadamy?

AB+ jw

reef roids 2 małe łyżeczki co 2dzień  itd

fito codziennie

AF energy po 4 krople codziennie

KZ Amino kropla codziennie

 

PO4 mierze raz na tydzień dwa na dokładniejszej małej hance wartości od 0-16 ppb

Gadamy o  polyp-booster chyba nie czytasz uważnie . Z tego co widzę to jego nie dajesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dozuje z was ktoś AB plus pompą dozującą . Jeżeli tak jakie dawki macie i jak często

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

A dozuje z was ktoś AB plus pompą dozującą .

Dobre pytanie. Ja planowałem, ale jednak ze względu na temp w szafce trochę mam obawy - "Aby uniknąć zepsucia, nie pozostawiaj Reef Energy Plus bez chłodzenia przez dłużej niż tydzień i myj pojemnik dozujący wodą z mydłem między wkładami."


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hoom napisał:

A dozuje z was ktoś AB plus pompą dozującą . Jeżeli tak jakie dawki macie i jak często

Chyba Tobie odpisałem na FB więc wkleję i tutaj :)

Dozowałem 3ml na 50l raz dziennie.
Olałem bo trzeba co tydzień myć pojemnik i zmieniać na świeżą dawkę. Do tego wytrąca się osad i zostaje w przewodach po myciu.
Generalnie za dużo zachodu.
Wolę rozpylić w zbiorniku przed karmieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dozujecie codziennie . Ja narazie lalem dwa razy w tygodniu . Wiec zacznę tez lać codziennie . A ile czasu pozostała cześć może stać w lodowce bo zastanawiam sie nad zakupem 5 litrów wychodzi najtaniej 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.