Skocz do zawartości
Mar/cell

Żywa skała ,sprzęt i korale z akwarium po ospie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mogę odkupić od jednego typa żywą skałę ok 15kg. Skała pierwsza klasa porośnięta masą korali oraz  sprzęt odpieniacz pompy itp. Ale typ się wygadał ,że miał ze dwa miesiące temu ciężką ospę i padła mu cała obsada dla tego wyprzedaje to co ma bo kończy przygodę z akwarystyką. No i teraz mam dylemat czy brać cokolwiek od niego? Mam zdrowe ryby i boję się czy ta ospa nie będzie na tym osprzęcie ,skale koralach i nie przeniosę jej do siebie.  Z jednej strony dobra okazja ale z drugie pozbyć się ryb które mam po kilka lat też strach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o cyklu życia pasożytami.
A tak w skrócie jeżeli zbiornik jest 6 tyg bez ryb to pasożyt poległ z głodu

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mateusz140 napisał:

Poczytaj o cyklu życia pasożytami.
A tak w skrócie jeżeli zbiornik jest 6 tyg bez ryb to pasożyt poległ z głodu

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka
 

A nie 76 dni przy ospie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pozostaje pytanie czy gościu mówi prawdę o czasie kiedy ma puste akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że zdania są podzielone między
6 a 8 tygodnii i takie informacje widziałem
Ale prawie 11tygodni pierwsze słyszę

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 kg skały w dobrej cenie jest warte zakupu jakiejś kuwety czy szkła nawet, ja bym się decydował i sam sobie zrobił kwarantannę dla tej skały. Jeśli korale to nie akry, to nawet pod naświetlaczem led przeżyją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospę prędzej czy później i tak przywleczesz. Mówi się że w każdym akwarium znajduje się ospa, jednak silne i zdrowe ryby sobie z nią radzą. 
Poza tym możesz po starcie zaczekać ze 2-3 m-ce z wprowadzeniem ryb, aby całkowicie wyeliminować pasożyta


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mar/cell napisał:

Dzięki za odpowiedź. Pozostaje pytanie czy gościu mówi prawdę o czasie kiedy ma puste akwarium.

jak by miał kłamać nie mówił by o ospie

 

6 godzin temu, goclik napisał:

Ospę prędzej czy później i tak przywleczesz. Mówi się że w każdym akwarium znajduje się ospa, jednak silne i zdrowe ryby sobie z nią radzą. 
Poza tym możesz po starcie zaczekać ze 2-3 m-ce z wprowadzeniem ryb, aby całkowicie wyeliminować pasożyta

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Czyni Cuda... wyłącza również myślenie. Po co startować od nowa - w docelowym kształcie i setupie, bezkompromisowym rozwiązaniu, jak można tanio...

Ja rozumiem że koszty i nie zawsze stać - sam tak mam, ale lepiej odłożyć a resztę na raty dobrać, niż męczyć się.

 

Skałę żeby mieć pewność, należało by zresetować - chemia i płukanie. Dużo roboty i efekt bez gwarancji, aczkolwiek z dużym prawdopodobieństwem sukcesu.

Sprzęt - do mycia i dezynfekcji.

I masz w rezultacie używkę robioną pod projekt kogoś.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się nie zdecydował daj znać na PW co tam jest do kupienia, akurat mam akwarium po podobnej katastrofie to mogę brać rzeczy takiego podchodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.