Skocz do zawartości
bopp79

Ca wysokie (bardzo)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwarium ma już dobrych kilka lat, jest to fish only. Trochę je ostatnio zaniedbałem i dziś się za nie wziąłem, nawet pomyślałem, żeby jakieś korale włożyć. Kupiłem nowe testy aquaforest i zacząłem pomiary, jak zobaczyłem Ca 750 to mnie zamurowało. Dwa razy test zrobiłem.

Niczego nie suplementuję, niczego nie leje do wody, ma ktoś pomysł co może powodować tak wysokie stężenie? Oraz jak je obniżyć?

Prócz kilku ryb rosną sobie jakieś gąbki na skałach, kilka małży i małe rurówki w piasku.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bopp79 napisał:

 

Witam

Akwarium ma już dobrych kilka lat, jest to fish only. Trochę je ostatnio zaniedbałem i dziś się za nie wziąłem, nawet pomyślałem, żeby jakieś korale włożyć. Kupiłem nowe testy aquaforest i zacząłem pomiary, jak zobaczyłem Ca 750 to mnie zamurowało. Dwa razy test zrobiłem.

Niczego nie suplementuję, niczego nie leje do wody, ma ktoś pomysł co może powodować tak wysokie stężenie? Oraz jak je obniżyć?

Prócz kilku ryb rosną sobie jakieś gąbki na skałach, kilka małży i małe rurówki w piasku.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

A jaką masz twardość węglanową (kH)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie??? Może napisz coś więcej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie 1.025
KH - 5,3 (zacząłem już podnosić)
Mg - 1110 (też podnoszę)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bopp79 napisał:


KH - 5,3 (zacząłem już podnosić)
 

Przy takim kH nie zmierzysz prawidłowo poziomu wapnia - wynik bedzie zafalszowany

A tak a propo wyniku Ca na poziomie 750 mg.... tabelka testu AF obejmuje swoim zakresem taki wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy wynik jest do 500 a później zakrapia się od nowa i można dojść do 1000. Powyżej już chyba nie.

Podniosę KH i Mg i zmierzę ponownie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bopp79 napisał:

Zasolenie 1.025
KH - 5,3 (zacząłem już podnosić)
Mg - 1110 (też podnoszę)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Jesteś absolutnie pewny tego zasolenia? Przy tak niskich innych wartościach warto by sprawdzić zasolenie w sklepie. Nawet najlepsze sprzęty potrafią zafiksować. 

A ja kiedyś podnioslem Ca do 660 przez dwa walnięte testy. W sklepie wyszło szydło z worka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podniesiesz kh to pomiar ca się urealni, czyli spadnie. możesz też zrobić test świeżej solanki żeby ocenić wiarygodność samego testu


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.