Skocz do zawartości
Robert-reef

AI prime - naprawiam, zobaczcie jak wygląda, jakie diody?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Naprawiam lampę AI prime. Lampa wisiała nad akwarium 4 lata.

Na fotkach poniżej pokazuje to co zobaczyłem jak ją otworzyłem. Kiepsko wykonana, słabe zabezpieczenie przed dostawaniem się wilgoci do środka.

Lampa nie wpadła do wody, wisiała nad akwarium. Przez gwinty śrub i wyprowadzenie przewodów wentylatora dostawała się słona woda parująca z nad akwarium.

Problem jest taki że brzęczą cewki przetwornic. Zielony kanał włącza się na sekundę później gaśnie.

Jaka może być przyczyna brzęczących cewek?

Jakie diody są użyte w tej lampie?

Gdzie szukać diod do zastosowań w akwarium?

20201108_110226.jpg

20201107_071410.jpg

20201107_071406.jpg

20201107_071408.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę.

Chyba rozkręcę swoją ai prime i przy okazji wyczyszczę oraz uszczelnię silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niby firma pro, a lampa wyglada w środku po czasie jak jebao która tez pokazywałem na forum. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wieloletnie ai i wyglądały jak nowe.

Nikt nie wie do końca w jakich warunkach pracowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robert-reef napisał:

 

20201107_071408.jpg

w mojej ta biała płytka z ledami (na radiatorze) była przykręcona tylko - posmarowałem pod spodem pastę termo-przewodzącą.

Polecam przy okazji ten zabieg :)

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa pracowała w pomieszczeniu z akwarium nad małym zbiornikiem kwarantannowo - szczepkowym. Nie była narażona na zachlapywanie. Fakt że wilgotność w pomieszczeniu nieraz była duża.

Mam 5 lamp AI prime Hydra w tym samym pomieszczeniu i we wszystkich lampach musiałem pouszczelniać przejścia przewodów do wentylatora i miejsca śrub. We wszystkich lampach sól dostała się do elektroniki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie do mnie przesyłka z taka lampa i zaczynam się martwic.

Akwarium będzie obok terrarium tropikalnego w którym wilgotność waha się 80-99% :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

Widziałem wieloletnie ai i wyglądały jak nowe.

Nikt nie wie do końca w jakich warunkach pracowała.

Czy widziałeś jak wyglądają w środku czy tylko z zewnątrz? Bo moja z zewnątrz też wygląda dobrze i po oględzinach zewnętrznych nie spodziewałem się że w środku tak ona wygląda.

29 minut temu, Arek77 napisał:

@Robert-reef wiem, że nie w temacie, ale jak się ma akwarium? Dawno nie robiłeś aktualizacji...

Faktycznie trochę zaniedbałem ten swój wątek. Poprawię się :)

Link do fotek lamp AI Hydra - tak wyglądają od środka. Każda ma sól w tych samych miejscach. 5 sztuk i tak jak pisałem wcześniej wszystkie musiałem poprawiać.

Kilka przykładowych fotek mojej lampy poniżej.

https://photos.app.goo.gl/s94Y1DzwMibYfCZw6

IMG_20180730_094705.jpg

IMG_20180730_094702.jpg

IMG_20180730_094709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zabezpieczona lampa jaką do tej pory widziałem to Kessil. Co prawda ma to swoje wady bo jak się popsuje to ciężko tam dokonać pomiaru czy lutowac. Ale cała elektronika jest pięknie polakierowana jakimś gumowym specyfikiem.

Nie mniej rozkladalem kilka Prime HD i Prime 16hd i żadna nie wyglądala tak jak ta autora. Trudno mi uwierzyć że nie była ona poddana bezpośrednio działaniu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja chińska lampa po 3 latach nie miała ani grama rdzy na zewnątrz i wewnątrz, taka sama lampa po takim samym okresie ale wisiała zamknięta w obudowie to ogniska rdzy na obudowie były duże, w środku również jeden zasilacz był wymieniany.

Zasadniczo swoją lampę otwierałem co kilka miesięcy i odkurzałem, jak się zbiera brud w środku to i wilgoć ma gdzie się kondensować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę lipa kurde. 

Nie kumam jak w obecnych czasach nie można poprawnie zabezpieczyć elektroniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Nie kumam jak w obecnych czasach nie można poprawnie zabezpieczyć elektroniki.

Można, tylko będzie za bardzo długowieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...

Rzeczywiscie fatalnie to wyglada a ze ja mam Hydre z tej samej stajni, wiec biore sie tak jak sugeruja za cotygodniowe czyszczenie wiatraka sprezonym powietrzem po uprzednim zablokowaniu smigla...

Gdybym tak postepowal z Kessilem to moze by sie przedwczesnie nie spalil...

Jesli chodzi o sol to moze uda mi sie tego uniknac, gdyz nad nowym zbiornikiem, lampa bedzie wisiec wysoko...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię nieco temat. Wymieniał już ktoś w tych lampach wentylator? Potrzebuję namiarów na przetestowany i działający zamiennik dostępny w EU lub poprzez AliExpress. Z góry dziękuję :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.