Skocz do zawartości
Kotekkropek

Euphyllia glabrescens joker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem euphylli glabrescens joker. Niestety wczoraj zauważyłem że polipy robią się jaśniejsze. Połowa polipów jest ciemna natomiast połowa jasna (prawie, że biała). Euphyllia normalnie się otwiera i pobiera pokarm z Af. Czy mam się zacząć obawiać czy jest to normalne zjawisko(zaczyna się wybarwiać)?. Podmianki red sea coral pro 10% tygodniowo grotech a b c m 10ml , bakterie pro bio s 2krople dziennie. Parametry wody mierzone dzisiaj testami salifert ca 390 kh 7.7 ph 8.15/8.3 mg 1440 no3 2.5 po4 niewykrywalne. Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ją przestawić w trochę ciemniejsze miejsce. U mnie jak miała za jasno to sama też bielała.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to właśnie być przyczyną bo jest ona wysoko jakieś 20cm od lampy t5. Sprobuje ją przestawić i zobaczę czy pomogło. Dzięki za radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem teraz ze euphyllia posiada białe kropki na stopce. Czy kąpiel w płynie lugola ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Kotekkropek napisał:

Zauwazylem teraz ze euphyllia posiada białe kropki na stopce. Czy kąpiel w płynie lugola ma sens?

Zawsze ma sens i to wtedy kiedy trafia do nas szczepka i jesteśmy przed pierwszym włożeniem jej do naszego akwarium ;) ja ostatnio sobie na własne życzenie małą odmianę wypławek wprowadziłem i znowu ślimaki osiadłe razem ze szczepką euphylli. Teraz obserwuję jak się zaczną rozwijać, czy pójdą w plagę czy hexa się z nimi upora. Jeżeli nie to trzeba będzie zaprzęgnąć do pracy krewetki od sexykrewety.

Zrób zdjęcie tej jej stopki jak to wygląda i tu wstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wklejam zdjęcie stopki. Niestety wydaje mi się że tych kropek jest coraz wiecej (jakby płyn lougola nie działał)20201112_160518-min.thumb.jpg.fe55c89302a05fbb5c4e125b82244188.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na stopce to są rurówki - spirobisy ;) jakby było lepsze zdjęcie to by można było potwierdzić w 100%. Ty widzisz lepiej na żywo więc porównaj z wujkiem google ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest to groźnie mam to usunąć czy mogę odetchnąć z ulgą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kotekkropek napisał:

A jest to groźnie mam to usunąć czy mogę odetchnąć z ulgą?

Jeżeli to są  ruròwki spirobis  to są na 100% niegroźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygladaj identycznie jak rurówki spirobis. Tylko dalej martwi mnie fakt bielenia euphyli. Nie wydaje się zeby coś się jej poprawiało. Parametry bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kotekkropek napisał:

No wygladaj identycznie jak rurówki spirobis. Tylko dalej martwi mnie fakt bielenia euphyli. Nie wydaje się zeby coś się jej poprawiało. Parametry bez zmian.

Jeżeli koral polipuje normalnie i sama tkanka wygląda prawidłowo (bez ranek czy ubytków), koral nie produkuje zwiekszonej ilosci śluzu, to ja bym sie nie przejmował. Koral przeżyl stres w zwiazku ze zmianą zbiornika (zmiana swiatła, wody, otoczenia itp) i zareagowal odrzuceniem zooksanteli lub same zooksantele nie przetrwały przenosin. Umieść korala w spokojnym niezbyt jasnym miejscu i obserwój. Niedoświetlenie jest lepsze niż przeswietlenie - najwyżej bedzie wolniej rósł. U mnie przy przenosinach dwa korale ( clavularia i jeden rodzaj zoa) zrobily się przeźroczyste, a teraz powoli nabierają kolorków.

Najważniejsze aby koral pompowal się prawidłowo i reagowal na pożywienie. 

U euphylii lepiej jak polipy zrobia się jasniejsze niż mialy by zbrązowieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje przestawię go w jeszcze, bardziej spokojne miejsce i dam znać za jakiś czas czy widać poprawę. Polipy normalnie się pompują i pobiera pokarm wiec mam nadzieje ze przeżyje (swoje też kosztował). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.