Skocz do zawartości
Zebrasoma Albino

najcichsze pompy obiegowe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poprzednio pytałem was forumowiczów o najcichsze cyrkulatory, teraz chciałem was zapytać o najcichsze pompy obiegowe, których głośność pracy znacie z doświadczenia. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli cicha , to  Deltec lub Red Dragon ,ale moim zdaniem , ta pierwsza nie słyszalna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Hsbao eco SWD-6000 i jest całkowicie niesłyszalna (jak wylącze pozostale pompy) :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od ustawienia pompy w panelu, czy nawet budowy samej szafki. Na przykład, czytałem tutaj opis sytuacji, kiedy pompa w pomieszczeniu była całkowicie niesłyszalna, ale piętro niżej generowała basowe mruczenie. Czasem też nawet nie sama pompa powoduje hałas, co hydraulika. Ale biorąc pod uwagę obecną technologię, no i opisy z forum, większość modeli można doprowadzić do stanu niesłyszalności.

Na przykład, u mnie w szafce pracuje łącznie 4 pompy - dwie obiegowe, odpieniacz i reaktor. Stojąc obok, nie powiedział byś że jest tam ich tyle.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi Jebao DCP 5000 i jest mega cicha. Najcichsze urządzenie w akwarium oprócz grzałki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie td9k jest nieslyszalna a chodzi na max. W porównaniu do aqua nova 4000l (sterowalna) to aqua na każdym biegu była niesamowicie głośna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Octopus VarioS 2- chodzi na najwyższych obrotach i nawet szmeru nie słychać. Jak będę zamieniał to na wyższy model Reef Octopus VarioS 6. Zaletą tej pompy jest także pływak do odpieniacza, który po przepełnieniu ewentualnym kubka odłączy obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafal19 napisał:

Deltec e-flow niesłyszalna, zero jakichkolwiek drgań.

 

Pisałem powyżej   o Deltec  , ja mam e-flow12 , niesłyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem dcp10000 i była nieslyszalna do czasu aż wirnik się nie skończył.teraz mam red dragona 8tys rd3 i jest minimalnie słyszalny mimo ze jest połączona silikonowym wężem do hydrauliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.