Skocz do zawartości
wilson

Zbiornik pod ażurowymi schodami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chwilę mnie tu nie było ale wracam do hobby "choroba nieuleczalna "

Mam pytanie czy ma ktoś u siebie zbiornik umiejscowiony pod ażurowymi schodami ...mam jedno z dwóch miejsc na zbiornik pod schodami i obawiam się czy nie będą leciały jakieś dziwne zanieczyszczenia do zbiornika przy normalnym użytkowaniu schodów a nie chcę zamykać zbiornika od góry ...

Pozdrawiam

Wilson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie mam, ale nie trzeba też mieć żeby wiedzieć że na 100% będziesz nanosił mnóstwo brudu do swojego akwa. Może rozwiązaniem byloby wykonać bezbarwne podstopnice na schody, które byłyby bezpośrednio nad akwa?    Idealnym materiałem byłby policarbonat.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak walczę z myślami  niby tam na górę wchodzi się mega rzadko tylko do spania ale jednak szansa na zabrudzenie jest nawet przy sprzątaniu ...myślałem o podwieszeniu czegoś w stylu rolety rozsuwanej  hmm 

Argument żeby postawić go w salonie jest taki że więcej czasu tam się spędza i komunikacja z wodą itp jest lepsza ...mam miejsce na antresoli idealne akwarium i na przeciwko duuuża sofa ale chcąc pobyć przed zbiornikiem trzeba tam się specjalnie udać i być tylko przed baniaczkiem a na dole np rozlewane są dobre trunki hmm zagwozdka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ciemne schody w domu i codziennie coś z nich sprzątam, a również prowadzą tylko do części tzw sypialnej. A tym bardziej jak masz dzieci to taki pomysł bym odradzał. Łatwo coś czego w akwarium nie powinno być, może się w nim znaleźć.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, VDR napisał:

Mam ciemne schody w domu i codziennie coś z nich sprzątam, a również prowadzą tylko do części tzw sypialnej. A tym bardziej jak masz dzieci to taki pomysł bym odradzał. Łatwo coś czego w akwarium nie powinno być, może się w nim znaleźć.

...tak zdrowy rozsądek mówi żeby zbiornik postawić na antresoli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wilson napisał:

Argument żeby postawić go w salonie jest taki że więcej czasu tam się spędza i komunikacja z wodą itp jest lepsza ...mam miejsce na antresoli idealne akwarium i na przeciwko duuuża sofa ale chcąc pobyć przed zbiornikiem trzeba tam się specjalnie udać i być tylko przed baniaczkiem a na dole np rozlewane są dobre trunki hmm zagwozdka :)

Trunki, rzecz istotna. No i nie wiem jaką masz konstrukcję antresoli, ale wchodzą w grę kwestie obciążeń.

Zrób sobie zabudowę schodów od dołu i będzie Ok, Albo osłonę nad akwarium. Ale zabudowa schodów od dołu była by mniej widoczna. Wszystko zależy od tego jakie masz te schody - jeśli drewniane, wtedy można by pomyśleć o drewnianej zabudowie... W innym wypadku, karton-gips, albo futurystycznie - policarbon.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycie schodów z akwarium pod spodem też raczej odpada. Imo non stop coś będzie do akwarium lecieć. Okruszki, piasek, kurz itp.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

Trunki, rzecz istotna. No i nie wiem jaką masz konstrukcję antresoli, ale wchodzą w grę kwestie obciążeń.

Zrób sobie zabudowę schodów od dołu i będzie Ok, Albo osłonę nad akwarium. Ale zabudowa schodów od dołu była by mniej widoczna. Wszystko zależy od tego jakie masz te schody - jeśli drewniane, wtedy można by pomyśleć o drewnianej zabudowie... W innym wypadku, karton-gips, albo futurystycznie - policarbon.

 

IMG_9779.jpg

1 minutę temu, wilson napisał:

 

IMG_9779.jpg

Tak to wygląda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało miejsca. Ale da się to łatwo zabudować. trzeba by kombinować z jakimś akwa na niskiej szafce.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybę albo plexiglas pod całość schodów dać, jest miejsce pod stopniami.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób dizajnerski daszek nad akwarium bo inaczej stracisz efekt, który uzyskałeś dzięki ażurowym schodom. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zostaw schody bez akwarium, i tak wypoczynek masz w przeciwną stronę. Miałem akwarium za wypoczynkiem, jak dla mnie tak samo jakby było w innym pokoju.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chyba jednak na antresoli zrobię tam mam wymiar 3/2,5 tylko z obsługą będzie więcej zabawy...

IMG_9778.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie tam masz wymiary ale pierwszy pomysł: zrób z dostępem z 3 stron tak aby przód akwa równał się ze ścianą i po problemie z obsługą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomko napisał:

Zrób dizajnerski daszek nad akwarium bo inaczej stracisz efekt, który uzyskałeś dzięki ażurowym schodom. Pozdr., tomko

Dokładnie - coś jak przedłużenie jednego stopnia...

 

ps. czy antresola da radę z 500 lub więcej kg obciążenia? No i pamiętaj o noszeniu wody po schodach, te rozchlapane plamy... albo węże porozciągane...

:)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drewniany skos obawiam się będzie słabo reagował na parowanie z takiego szkiełka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium pod takimi schodami, nie ma problemów. Co prawda częściej odkurzam lampę i dbam o czystość schodów ale brudu w akwarium nie ma. Akwarium z góry ma 150x70 a lampa PS około 160x50


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.