Skocz do zawartości

Historia edycji

mareko1

mareko1

Witam Ponownie,

@katani, @dla syna, @dale  i wszyscy, którzy chcą chwilę poświęcić czas mojemu problemowi odebrałem wyniki ICP. Tak jak pisaliście brakuje przede wszystkim jodu i strontu ( o dziwo potas jest ok), jednak najbardziej mnie zdziwił wynik zasolenia - 38 PPT :blink:, gdzie mój refraktometr H2Ocean pokazuje 36 PPT ( kalibowany na płynie kalibracyjnym Salifert oraz na rodi). I teraz pytanie komu wierzyć, ICP czy pomiarowi refraktometrem i czy takie zasolenie mogło przyczynić się do zabicia korali? No i co sądzicie z resztą wyników, co jest wg. Was jeszcze do poprawienia? Kolejne pytanie to jak pisałem mam już jod i stront AF, ale jak go teraz dozować? Na jodzie jest napisane, że 1 kropla\100l podnosi jego poziom o 0.01ppm. Czy przez 3-4 dni dawać po 4 krople  czyli o 1 więcej, niż wg. instrukcji co powinno podnieść poziom do jakiś 0,06 ppm czy może jakieś inne pomysły, to samo dotyczy strontu ( tu 15 kropli\100 l podnosi poziom strontu o 1,09 ppm - czyli u mnie wypadało by dodać jakieś 135 kropli do podniesienia strontu do poziomu ok. 8 ppm), dobrze to wszystko liczę? Co jeszcze powinienem dozować?

Czwarta akra niestety odeszła ( z całej zeszła tkanka), reszta bez zmian.

0812debf7ceb.jpg

mareko1

mareko1

Witam Ponownie,

Odebrałem wyniki ICP. Tak jak pisaliście brakuje przede wszystkim jodu i strontu ( o dziwo potas jest ok), jednak najbardziej mnie zdziwił wynik zasolenia - 38 PPT :blink:, gdzie mój refraktometr H2Ocean pokazuje 36 PPT ( kalibowany na płynie kalibracyjnym Salifert oraz na rodi). I teraz pytanie komu wierzyć, ICP czy pomiarowi refraktometrem i czy takie zasolenie mogło przyczynić się do zabicia korali? No i co sądzicie z resztą wyników, co jest wg. Was jeszcze do poprawienia? Kolejne pytanie to jak pisałem mam już jod i stront AF, ale jak go teraz dozować? Na jodzie jest napisane, że 1 kropla\100l podnosi jego poziom o 0.01ppm. Czy przez 3-4 dni dawać po 4 krople  czyli o 1 więcej, niż wg. instrukcji co powinno podnieść poziom do jakiś 0,06 ppm czy może jakieś inne pomysły, to samo dotyczy strontu ( tu 15 kropli\100 l podnosi poziom strontu o 1,09 ppm - czyli u mnie wypadało by dodać jakieś 135 kropli do podniesienia strontu do poziomu ok. 8 ppm), dobrze to wszystko liczę? Co jeszcze powinienem dozować?

Czwarta akra niestety odeszła ( z całej zeszła tkanka), reszta bez zmian.

0812debf7ceb.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.