Skocz do zawartości
Sebastian 1

panel wewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam baniak 50x50x40h optiwhite i zrobiłem błąd bo nie mam panela a wkurzają mnie już te wszystkie wiszące urządzenia. Na sump nie ma szans. Mam pomysł na zrobienie panela wewnątrznego w formie skrzynki z PCV spienionego lub plexi. Sklejone albo silikonem (widziałem takie próby i daje radę), lub jakimś specjalnym klejem. Będzie to przyczepione magnesami do tylnej ściany akwa. Grubość ścianek 5mm. 
Wymiary oraz sprzęt na rysunku poniżej. Celowo dałem tylko 2 przegrody. Mam odpieniacz buble magnus także będzie zawieszony na tylnej ścianie akwa w tym mini panelu, nie musi być zanurzony. Poziom wody jaki chcę utrzymać to mniej więcej 3,5 cm poniżej górnej krawędzi akwarium. Głębokość panela też minimalna, taka by tylko wcisnąć pompę, czyli ok 7 cm. Dajcie znać co o tym sądzicie.
Czy pompa nie za słaba (1000 l/h), czy przelot nie za mały - 25 mm.
https://zapodaj.net/163571d24bcab.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pompę Hydor 1000 w swojej kostce 64 l z panelem i uważam, że ta pompa nie jest w stanie przepompować tyle wody ile ma zadeklarowane. Obecnie pracuje jako obiegówka do filtra glonowego. A do obiegu w akwa mam inną.... jakąś hsbao 900. Robiłem porównanie tych pomp i ta hsbao, mimo, że 900l/godz. to o wiele szybciej wypompowala 10 l wody z wiaderka.

Poza tym 7 cm to troche za mało..... nie włozysz ręki.

Przelot 25 wystarczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję panel szerokości minimum12 cm i mocniejszą pompę, ale z regulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Reefbos napisał:

Sugeruję panel szerokości minimum12 cm i mocniejszą pompę, ale z regulacją.

A sam projekt, oprócz mocy pompy, chodzi mi o prześwit przegrody od dołu, układ grzebienia i umieszczenie otworu wylotowego pompy byłoby ok czy coś do zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, klossowski napisał:

imageproxy.php?img=&key=bcfcd6da8d7bfe78Ja mam wątpliwości, czy dobrze zrozumiałem. Obieg wody ma być taki?

163571d24bcab.thumb.jpg.a65a0bebda06a79982074f2ab00b6816.jpg

Tak, dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sebastian 1 napisał:

czy coś do zmian

Jaka ma być długość grzebienia?
Wydaje się być za krótki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, klossowski napisał:

No a tam. gdzie znak zapytania woda będzie stać?

Tam będzie w tym miejscu odpieniacz

3 minuty temu, Reefbos napisał:

Jaka ma być długość grzebienia?
Wydaje się być za krótki.

Długość 15 cm, wysokość 3,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sebastian 1 napisał:

Tam będzie w tym miejscu odpieniacz

To teraz rozumiem :D

Według mnie  trochę za dużo miejsca na ten odpieniacz, bo on chyba ma 15 cm szerokości. Panel głębszy też by był lepszy, bo ta pompa ma max. podnoszenie 60 cm, więc na 35 cm może mieć połowę wydajności i jakbyś chciał wymienić na coś mocniejszego, to tam już nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą pompę hydora i powiem, że nie bardzo nadaje się do panelu. Na pewno nie ma takiej wydajności jak deklarowana. Sam używałem jej w panelu i dopiero jak zmieniłem na "prawdziwą" pompę 1200l/h, w teorii niewiele większy przepływ, a dużo większa wydajność od razu była widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Na pewno nie ma takiej wydajności jak deklarowana. Sam używałem jej w panelu i dopiero jak zmieniłem na "prawdziwą" pompę 1200l/h, w teorii niewiele większy przepływ, a dużo większa wydajność od razu była widoczna.

Ta pompa jak każda inna z resztą ma podaną wydajność na wysokości 0 m. Ona ma max wys. podnoszenia 60 cm, więc w akwarium o wysokości 40 cm jej wydajność będzie 200-300 l/h. Dla porównania jebao dcs 1200 ma wysokość podnoszenia 1,5 m, więc w panelu pewnie będzie mieć z 1000 l/h. Warto to mieć na uwadze jak się planuje zakup:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, Sebastian 1 napisał:

Mam pomysł na zrobienie panela wewnątrznego w formie skrzynki z PCV spienionego lub plexi.

raz

np tutaj

 

dwa - skrzynka ze spienionego ? wypłynie chyba że obciążysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaleje wodą i przyczepi np na magnes to nie wypłynie.

Co do pompy to w jednym zdaniu: nie nadaje się jako obieg.

Otwór powrotu dałbym dalej od ścianki bocznej z uwagi na komfort czyszczenia szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.