Skocz do zawartości
padre

Moje pierwsza Solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Po wielu latach prowadzenia słodkowodnego przyszedł czas na morskie. Wiec zaczynamy temat i mam nadzieje ze skończy się ono klapa.

A wiec na tym bede startowal jeszcze kompletuje sprzet i czekam na plyty ktorymi obuduje szafke wiec w miare mozliwosci bede aktualizowal temat. :)

1. Zbiornik-  Float 10 100x50x50 + sump wlasnej roboty Float 6  800x35x40 3 otwory pod rury 25/32/25

2. Odpieniacz - Bubble magus A8

3. Oświetlenie -  T5 ATI Sunpower 6x39w DIM

4. Pompa obiegowa-  Jebao DCP 5000

5. Falowniki 2x  SLW 20

6. Autodolewka - Aqua Trend

6. Szafka - własnej roboty na stelażu pomalowany proszkowo

7. Żywa skała - 20-25 kilo na poczatek i zobaczymy jak i ile miejsca bedzie jeszcze w akwa

8. Zywy piasek- bio activ life aragonite

9. Media filtracyjne do sumpaMaxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 1kg

10. Bakterie- MICROBE LIFT Special Blend

11. Sól - Aquarium Systems Instant Ocean

12. Zestaw RO/DI -  Aquarius

13.

14.

To chyba  tyle na poczatek a teraz kilka fotek z prac nad sumpem i test szczelnosci :)

 

ILBL4033.JPG

YFQQ8031.JPG

PPNK1816.JPG

IDJM5699.JPG

ASQI8472.JPG

JCPG4480.JPG

AIQS3736.JPG

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, padre napisał:

Witam serdecznie. Po wielu latach prowadzenia słodkowodnego przyszedł czas na morskie. Wiec zaczynamy temat i mam nadzieje ze skończy się ono klapa.

A wiec na tym bede startowal jeszcze kompletuje sprzet i czekam na plyty ktorymi obuduje szafke wiec w miare mozliwosci bede aktualizowal temat. :)

1. Zbiornik-  Float 10 100x50x50 + sump wlasnej roboty Float 6  800x35x40 3 otwory pod rury 25/32/25

2. Odpieniacz - Bubble magus A8

3. Oświetlenie -  T5 ATI Sunpower 6x39w DIM

4. Pompa obiegowa-  Jebao DCP 5000

5. Falowniki 2x  SLW 20

6. Autodolewka - Aqua Trend

6. Szafka - własnej roboty na stelażu pomalowany proszkowo

7. Żywa skała - 20-25 kilo na poczatek i zobaczymy jak i ile miejsca bedzie jeszcze w akwa

8. Media filtracyjne do sumpaMaxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 1kg

9. Bakterie- MICROBE LIFT Special Blend

10. Sól - Aquarium Systems Instant Ocean

11. Zestaw RO/DI -  Aquarius

To chyba  tyle na poczatek a teraz kilka fotek z prac nad sumpem i test szczelnosci :)

 

ILBL4033.JPG

YFQQ8031.JPG

PPNK1816.JPG

Sump.... wow super estetyka...... tylko po cholerę tyle tych przegród (rozumiem, że komora dolewki to osony baniak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do estetyki to nie jest tak idealnie jak bym chcial :/ Chyba ze twoje slowa to ironia hehehe. Co do dolewki to raczej nie bedzie dodatkowego zbiornika tylko bezposrednio do sumpa a przegrody hmm odpieniacz jakies media moze kiedys  refugium  w srodkowej komorze. Takze chyba sie wykorzysta :)

A tak wogole to prosilbym admina o przeniesienie do dzialu nasze akwaria 250+ bo chyba zle zalozylem temat a nie widze zebym mogl sam to zrobic ani usunac :/  Zasugerowalem sie tytułem dla nowicjuszy :P

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, padre napisał:

Chyba ze twoje slowa to ironia hehehe

Absolutnie nie było ironi w moim stwierdzeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to dziekuje za mile slowa. Kleilem pierwszy raz i nie do konca bylem zadowolony ale koniec koncow wazne ze szczelne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak uważam, że za dużo miejsca jest stracone przez te przegrody.

Spływ ma być z lewej strony?

Napisz jak masz zamiar sumpa zorganizować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środkowej komorze planujesz jakiś cyrkulator? Bo tam woda tylko górą przepłynie....

1 kg maxspecta to nie będzie mało?

Poza tym, sump, wygląda super.:clapping

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lewej strony-  Odpieniacz/ media/ resztki skaly  korali dodatkowe media moze refugium/ pompa

Taki jest plan na sumpa.

Nie planuje cyrkulatora w sumpie.

1 kg maxspecta wg danych obsluzy o wiele wieksze akwa a ja bede mial zywa skale wiec to tez dodatkowe siedlisko. Ale wyjdzie w praniu czy bede dokladal czy nie. 
 

Czemu nie moge wstawic wiecej zdjec? :/

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, padre napisał:

Czemu nie moge wstawic wiecej zdjec? :/

Z tego co wiem to wielkośc zdjęć w jednym poście łącznie nie może przekroczyć 1MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jak zaloze temat w dziale moje akwarium to bedzie mozliwosc? Bo nie bardzo rozumiem jezeli jakis temat ktory bedzie mial kilka lat i iles gam stron to co nie wstawie juz zadnwgo zdjecia? W innych tematach widze sa dodawane . Chcialem pokazac zbiornik jaki dzis odebralem i nie moge ;(

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, padre napisał:

Rozumiem ze jak zaloze temat w dziale moje akwarium to bedzie mozliwosc? Bo nie bardzo rozumiem jezeli jakis temat ktory bedzie mial kilka lat i iles gam stron to co nie wstawie juz zadnwgo zdjecia? W innych tematach widze sa dodawane 

Ta zasada obowiązuje w każdym dziale. Max. 1 MB załączników na post, a nie na cały temat.

Jak chcesz dodać więcej, to masz w prawym górnym rogu +Dodaj/Grafika/Utwórz nowy album    i potem dodajesz linki stamdąd do posta.

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, padre napisał:

Chcialem pokazac zbiornik jaki dzis odebralem i nie moge ;(

Zobacz jaka jest wielkosć pliku tego zdjęcia. Nie moze być większy niż 1MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za obiegiwke 2500 spokojnie by wystarczyla, no ale jak juz masz to masz. 

Co do zywej skały jak Ci uda sie dostac to super.

Cała reszta super  git, sump profeska. 

Kibicuje


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa oki . Wyjasnilo sie oto moj baniak :) Oczywiscie tyl zostanie oklejony okleina i konin w pcv 

77D8BBCE-4F7A-406B-913C-AD9EE6DC4EE8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@padre dobrze kojarzę z forum krewetkowego? ;) 

Widzę że procenty są to i fantazja do budowy akwarium lepsza :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nigdy nie mialem krewetek. To moje pierwsze forum wogole akwarystyczne na ktore sie zalogowalem :) a co do % to tylko do odtluszcenia szkła słuzylo:rolleyes:

 

Oki w zwiazku z tym iz temat nie jest w odpowienim dziale :( bo mial to byc temat o mojej pierwszej solniczce a nie o moich materiałach i sprzecie to jednak wykorzystam go jeszcze i pytanie czy to co podalem w opisie wg Was sie sprawdzi? Czy cos z tego sprzetu  jest nie takie jakie powinienem uzyc  i sie wogole nie nadaje do takiego baniaka czy na takim sprzecie moze mi sie udac w miare przyzwoicie poprowadzic zbiornik. :)

A jak zaczne juz na dobre prace montazowe to zakładam temat w odpowiednim dziale.

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie odpalilem dzisiaj zbiornik i pytanie o ustawienia lampy. Mam ATI sunpower DIM 6x39 .

3x blue plus na jednym kanale

coral plus, purple plus, Aquablue plus na drugim kanale

I pytanie jak ja ustawic moze ktos ma podobna lampe i podal by swoje ustawienia. Bede mial punkt zaczepienia :) zeby potem ewentualnie poustawiac pod siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanały masz podzielone 2 i 4, w moich 6x54 i 8x80(w tej 2 i 6) tak jest, przestałem korzystać z opcji sciemniania świetlówek bo zużywały się sporo szybciej, dwie na start odpalają się tak jak dom zaczyna żyć, pełna moc przez 8h(12 do 20) i zmierzch 2h.I jeszcze jedno jest troszke denerwujące lampa jak złapie temperaturę sama ogranicza moc światła.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli palisz dwa kanaly na 100% przez 8 H ? A ten zmierzch na ile masz ustawione ? Ja chcialem zrobic cos w stylu wschod- ( niebieskie) pelnia -(calosc)  i zachod- ( niebieskie )

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić krokowo od 10 % wygląda fajnie ale sam zobaczysz że rury żyją połowę krócej .Mowa o wschodzie a zachód odwrotnie moc od 100% w dół przez taki czas jak Tobie pasuje, ogólnie lampa wydajna i rosną korale pod nią dobrze.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Dzieki potestujemy zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.