Skocz do zawartości
Kamm

Pierwsze akwarium 40x40x40cm 64 litry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuję założyć swoje pierwsze akwarium morskie o wymiarach 40x40x40cm. Niestety nie mam miejsca na sump'a. Chciałbym zmieścić filtrację na tylnej ścianie akwarium żeby nie zajmować dużo miejsca w środku i żeby nic nie wisiało na bocznych ściankach akwarium. Powiedzcie mi czy taki sprzęt byłby właściwy:

1) Filtr - Seachem Tidal 55

2) Odpieniacz - Bubble Magus QQ1

3) Falownik - tu rodzi się pytanie czy przy takim litrażu jest potrzebny (czy ruch wody z kaskady nie wystarczy) , jeśli tak to jaki (możliwie mały)?

4) Lampa - AI Prime 16HD lub Maxspect Jump MJ-L165 (czy ktoś ma tą lampę albo widział jak świeci na żywo, specyfikację czytałem, filmiki też widziałem ale chodzi mi o wasze opinie) albo jakaś inna lampa w podobnym budżecie (od razu mówię że chodzi mi o gotowe rozwiązania, nie jestem w stanie zrobić lampy DIY -  nie znam się na tym kompletnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kamm napisał:

Cześć. Planuję założyć swoje pierwsze akwarium morskie o wymiarach 40x40x40cm. Niestety nie mam miejsca na sump'a. Chciałbym zmieścić filtrację na tylnej ścianie akwarium żeby nie zajmować dużo miejsca w środku i żeby nic nie wisiało na bocznych ściankach akwarium. Powiedzcie mi czy taki sprzęt byłby właściwy:

1) Filtr - Seachem Tidal 55

2) Odpieniacz - Bubble Magus QQ1

3) Falownik - tu rodzi się pytanie czy przy takim litrażu jest potrzebny (czy ruch wody z kaskady nie wystarczy) , jeśli tak to jaki (możliwie mały)?

4) Lampa - AI Prime 16HD lub Maxspect Jump MJ-L165 (czy ktoś ma tą lampę albo widział jak świeci na żywo, specyfikację czytałem, filmiki też widziałem ale chodzi mi o wasze opinie) albo jakaś inna lampa w podobnym budżecie (od razu mówię że chodzi mi o gotowe rozwiązania, nie jestem w stanie zrobić lampy DIY -  nie znam się na tym kompletnie:)

Lampe mam i jestem  mega zadowolony  daje dość spore możliwości  ustawienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Kamm napisał:

Filtr - Seachem Tidal 55

Git. 

54 minuty temu, Kamm napisał:

Odpieniacz - Bubble Magus QQ1

Zbędny grat na małym akwarium. 

54 minuty temu, Kamm napisał:

Falownik - tu rodzi się pytanie czy przy takim litrażu jest potrzebny (czy ruch wody z kaskady nie wystarczy) , jeśli tak to jaki (możliwie mały)?

Nie wystarczy. Polecam np aqua nova nwm-4000.

55 minut temu, Kamm napisał:

Lampa - AI Prime 16HD lub Maxspect Jump MJ-L165

Obydwie będą git do tego rozmiaru, maxspect chyba dość duża jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamm napisał:

Odpieniacz - Bubble Magus QQ1

 

31 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Zbędny grat na małym akwarium. 

Mam inne zdanie....:),  polecam najprostrzy odpieniacz na kostkę lipową. 

W takim malym akwa rollermata nie zmieścisz,  a taki odpieniacz wywali sporo syfu i przy okazjj natleni wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kamm napisał:

Chciałbym zmieścić filtrację na tylnej ścianie akwarium żeby nie zajmować dużo miejsca w środku i żeby nic nie wisiało na bocznych ściankach akwarium.

Nie wiem, czy widziałeś, ale bardzo podobny baniak (10 cm wyższy i 5 cm szerszy) na prawie identycznym sprzęcie i z całym sprzętem zawieszonym na tylnej ścianie jest tutaj:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Arek77 napisał:

 

Mam inne zdanie....:),  polecam najprostrzy odpieniacz na kostkę lipową. 

W takim malym akwa rollermata nie zmieścisz,  a taki odpieniacz wywali sporo syfu i przy okazjj natleni wodę.

W tidalu ma skimmer wbudowany, dość napowietrzy taką wodę a do kaskady może dać watę. 

No ale co kto woli, ja wolałbym mieć więcej miejsca w małej kostce niż zagracać kolejnym wiszącym sprzętem i na dodatek wymieniać kostki lipowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem ten filimik i trochę się nim zainspirowałem. Stwierdziłem że QQ3 chyba nie jest potrzebny na tak małe akwarium, poza tym nie zmieściłby się z Tidalem 55. Tylko bardziej się skłaniam ku kupnie lampki z Maxspecta bo ma 6 klastrów a nie jeden tak jak w AI i według mnie światło będzie bardziej równomiernie rozprowadzone po baniaku. A macie jakieś doświadczenie ze skimmerem w Tidalu? Bo różne opinie czytałem, w tym że nie zbiera błony z powierzchni

Edytowane przez Kamm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kamm napisał:

Kiedyś widziałem ten filimik i trochę się nim zainspirowałem. Stwierdziłem że QQ3 chyba nie jest potrzebny na tak małe akwarium, poza tym nie zmieściłby się z Tidalem 55. Tylko bardziej się skłaniam ku kupnie lampki z Maxspecta bo ma 6 klastrów a nie jeden tak jak w AI i według mnie światło będzie bardziej równomiernie rozprowadzone po baniaku. A macie jakieś doświadczenie ze skimmerem w Tidalu? Bo różne opinie czytałem, w tym że nie zbiera błony z powierzchni

taka kostkę to obie doświetla, jak widzialem jak komus AI zgniła na forum to bym jej nie brał pomyśl o red sea  refer 90  zostanie zapas mocy na większe akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Reefled mają problem z łącznością z wifi. To prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ReefLed 50 nad Red sea max nano, lampę od pierwsze strzała połączyłem z telefonem, powiedziałbym że jest mniej problematyczna od maxspect ethereal 130w którą miałem w innym zbiorniku, wystarczy zainstalować aplikacje i wykonywać wskazane działania aż dojdziesz do momentu że będziesz mógł mieć lampę sparowaną z telefonem jednocześnie mając połączenie internetowe. Lampa cichutka, praktycznie nie słyszalna, jedynie zasilacz się grzeje. Do takiej kostki polecam bardzo, miałęm też wcześniej kesilla 360 ze sterownikiem więc mam jakieś tam porównanie, kessil był najlepszy jeśli chodzi o światło i bliki w wodzie.

70.jpg

80.jpg

90.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu bo już jestem blisko założenia akwarium. Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą jednego ze sklepów zajmujących się akwarystyką morską. Powiedziano mi że Tidal 55 będzie za mały do tego akwarium i że powinienem kupić przynajmniej Tidal 75 - i tu pojawia się problem, bo chciałbym mieć filtr i odpieniacz na tylnej ściance akwarium a Tidal 75 i QQ1 nie zmieszczą się razem, braknie jakieś 2 cm. Uważacie, że Tidal 55 będzie za mały? Może warto zrezygnować z odpieniacza i dać Tidal 110? Muszę wybrać jedną z dwóch opcji: 1) Tidal 55 + Bubble magus QQ1 albo 2) sam Tidal 110 bez odpieniacza. Która opcja wg was jest lepsza?

Edytowane przez Kamm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamm napisał:

Tidal 55 + Bubble magus QQ1 albo 2) sam Tidal 110 bez odpieniacza. Która opcja wg was jest lepsza

Żadna :D Mam od niedawna kostkę 64l z Tidalem 75 i .... teraz poszedłbym w akwarium z panelem. Chodzi o względy estetyczne - Tidal 75 a tym bardziej 110 potrzebuje bardzo dużo przestrzeni poza akwarium przez co szafka musi być odsunięta od ściany. Może jeżeli u kogoś stoi na jakiejś komodzie i nie widać boku to jest OK, ale u mnie stoi na dedykowanej szafce i z boku to widać. Poza tym gdyby dać panel takiej grubości to o wiele więcej można by było w nim zmieścić: grzałkę, dolewkę, dużo więcej mediów filtracyjnych no i odpieniacz.

Edytowane przez chris_ek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, chris_ek napisał:

Żadna :D

Maciejas i tu popieram kolegę , bo wszystko można schować . Ale jak kto woli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ariel napisał:

Ale jak kto woli .

A jak kto woli to oczywiście sump, a nie żaden tam panel.

Co nie zmienia faktu że da się to poprowadzić na kaskadzie bez odpieniacza.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje , ale biorąc pod uwagę Kaskada / panel biorę panel . W 60l miałem już sump i wiem , że dobra sprawa . Tylko przelew nie był standardowy , ale to pewnie wiesz . 

Edytowane przez Ariel
Błąd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka, że mam już szafkę i akwarium  40x40x40 po zlikwidowaniu jednego z akwariów słodkowodnych i chciałbym do tego dobrać sprzęt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy sama kaskada , z dużą ilością złoża . Ale wtedy im więcej tym lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.