Skocz do zawartości
TomPi

Halichoeres marginatus razem z wargatkiem sanitarnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś trzyma te dwie rybki razem? Dołożyłem ostatnio wargatka sanitarnika do akwarium i halichores zaczął go zamęczać. Chwilami mu odpuszcza, ale później znowu goni. Szkoda mi i jednej i drugiej rybki. Kiedyś miałem podobne połączenie w mniejszym akwarium i było ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z mojego doświadczenia halichoeresy najlepiej wpuszczać na końcu albo małe egzemplarze. Jak się zadomowi i urośnie jako jedyny wargacz w akwarium, to zamęczy każdego nowego wargacza czy mandaryna. Miałem kiedyś w 250l Cosmetusa, który jest opisywany jako spokojny, ale potem nie dał wpuścić do akwarium żadnego wargacza. Teraz mam z 9 wargaczy i wpuściłem małego iridisa jako ostatniego i nie ma problemów z innymi. Jedynie czasem się zjeży na mniejszego leoparda, ale to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak miałem w poprzednim akwarium. Na końcu doszedł mały halichoeres i było ok. Teraz zmieniła się kolejność i pojawiły się problemy. Plus tej całej sytuacji jest taki, że w końcu zrobiłem pułapkę na ryby i w razie potrzeby mogę pożyczyć potrzebującym z okolic Rybnika, Gliwic;) 

Dzięki za informację. To niestety trzeba będzie pożegnać się z halichoeresem.

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawelo2222 napisał:

Cześć, z mojego doświadczenia halichoeresy najlepiej wpuszczać na końcu albo małe egzemplarze. Jak się zadomowi i urośnie jako jedyny wargacz w akwarium, to zamęczy każdego nowego wargacza czy mandaryna. Miałem kiedyś w 250l Cosmetusa, który jest opisywany jako spokojny, ale potem nie dał wpuścić do akwarium żadnego wargacza. Teraz mam z 9 wargaczy i wpuściłem małego iridisa jako ostatniego i nie ma problemów z innymi. Jedynie czasem się zjeży na mniejszego leoparda, ale to tyle.

Nie chcę być złym prorokiem, ale tak będzie do czasu. W końcu któryś zagania jednego czy drugiego - jak podrośnie i obrośnie w piórka.

2 godziny temu, TomPi napisał:

Kiedyś miałem podobne połączenie w mniejszym akwarium i było ok. 

U mnie też było. Aż przestało. SKończyło się na odłowieniu...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

U mnie też było. Aż przestało. SKończyło się na odłowieniu...

Dlatego już podjąłem decyzję i tyran siedzi w sumpie, a jego zdjęcia na pewnym portalu z ogłoszeniami ;) jeśli nie znajdzie się chętny na niego do jutra to jadę do sklepu zoologicznego zamienić na inne życie. Jeszcze raz dzięki za informację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomPi a z ciekawości jak duża jest???

Mam bodinusa, około 8cm, mam chrysusa około 8cm. Trochę zakapiory ale między sobą. Ale trzeci do gangu wcale nie byłby złym pomysłem... Chyba :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dale napisał:

Nie chcę być złym prorokiem, ale tak będzie do czasu. W końcu któryś zagania jednego czy drugiego - jak podrośnie i obrośnie w piórka.

Niekoniecznie, jakby były tylko te 2 to i owszem, ale w sumie jest 9 wargaczy. Im więcej wargaczy, tym bardziej mają się w poważaniu nawzajem.

Edytowane przez Pawelo2222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dadario napisał:

a z ciekawości jak duża jest???

Właśnie koło tych 8cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.