Skocz do zawartości
Seba28

Opinie użytkowników kaskad

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założyć drugie mniejsze akwarium dla syna około 90l i mam dylemat jaką kaskade kupić, na tą chwilę przemawia za mną tidal 75. Kaskada ma być cicha, funkcjonalna i pojemna. I jak w temacie proszę o opinie różnych kaskad plusy i minusy z góry dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć w mojej 30 używałem wcześniej Tidala 35 (tego najmniejszego) ale to był średni wybór bo miał relatywnie małą komorę - i padł nieoczekiwanie kiedyś po chwilowej przerwie w dostawie prądu - kupiłem FZN 2 od Aquaela i jestem zadowolony do dziś :) filtr jest niesłyszalny w działaniu i odpowiednio "pojemny" ma dwa osobne koszyki na media przy czym w jednym dałem radę upchać grzałkę - jedyna modyfikacja to odciąłem pokrywki na obu koszykach,  w tym filtrze jadę na oryginalnych gąbkach - nie stosuję żadnych innych mediów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam fzn3 jest cichy i pojemny, póki co działa pół roku bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od ponad roku, zero problemów. Warto rozebrać pompkę, wyjąć wirnik i przeczyścić co jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 miesięcy fzn3. Zero problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie używa tidala? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Seba28 napisał:

Nikt nie używa tidala? 

Ja używam 110 w kostce 125l i jestem zadowolony z pracy filtra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tidal 110 w swoim

Wczesniej FZN-3 tez dawał rade


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 letnią kaskade fzn-2 do moich 45L, u mnie działa już 2 rok , jest nie słyszalna , nigdy nie miałem z nią problemów, czyszczę może 1-3 razy do roku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba28 jeśli będziesz chciał to poszukam w gratach po słodkim bo mam Fzn-3 [emoji41]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi kto jaką kaskade używa u siebie tylko opinie czy są głośne, czy są awaryjne, czy stwarzają jakieś problemy itd.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tidala 110 to kręci się u mnie dwa miesiące. Jest dramatycznie głośny w porównaniu z fzn-3 :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tidal 110 . posiadam 2 lata. rewelacyjnie duza pojemnosc. łatwy w czyszczeniu i moj egzemplaz praktycznie bezgłośny. polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.