Skocz do zawartości
akwaterr2012

Lampa kostka 35x35x40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na owym forum więc bardzo proszę o zrozumiałość i poprawę. Dziękuję

 

Mianowicie mam w planach założyć kostke nano reef 35x35x40 50l. Czytałem na forum dowiadywałem się z różnych źródeł jak zrobić lampę i już wszystko poskładałem do kupy. 

Głównie chciałbym się dowiedzieć czy owe parametry które wybrałem do lampy będą prawidłowe. 

Lampa długość 35cm na szerokość 16 cm zbudowana na Power Led 3 wat sztuk 16. 

1x3wat 3000-3500k

1x3wat 8500-10000k

2x3wat Full spectrum 380-840nm

4x3wat cyjan 480-490nm

4x3wat uv 424nm

4x3wat Royal blue 440-450nm

Elektronikę i zasilanie zbuduje Mój kolega elektronik Ja chciałbym się dowiedzieć czy dobrze dobrałem zestaw Led ilość wat i strumieni świetlny. 

W akwarium będę trzymał łatwe korale miękkie i lps na początku. Mianowicie w akwarystyce morskiej jestem początkujący tylko same holenderskie.. 

Proszę o wskazówki i podpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ekspertem nie jestem, ale u siebie zrezygnowałem z full spectrum po kilku minutach. Nie podobało mi się różowo- fioletowe światło, a fakt że takie światło stosuje się np w refugium też nie zachęcał. Osobiście dałbym w to miejsce niebieskie 465nm. Ale kolory to też kwestia gustu. W dziale DIY jest kilka lamp do podobnych kostek, zobacz może coś Ci się spodoba. Np.:

 

https://nano-reef.pl/forums/topic/105941-lampa-led-diy-do-kostki-35x35x40/

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi jakie spektrum użyć jaki i ile białego i jaki i ile niebieskiego. Czytałem ten wątek lecz każdy inaczej pisze. Wiem że niebieski do białego 3:1 lecz chciałbym wiedzieć czy użyć samych Rb z białym np 12000 15000k czy dodać uv  cyjan 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam tak:

1. 6x Royal Blue

2. 6x Blue

3. 3x Cool White 12-15k + 3x Cool White 15-20k

4. 2x UV. 

Z tym, że nie używam UV w ogóle. Niebieskie mam na około 50-60% a białe na około 25%.

Jest to moja pierwsza i jedyna lampa więc nie mam porównania. Ja jestem zadowolony ale pewnie mogłoby być lepiej.

Zawsze możesz się wzorować w doborze diod na markowych lampach.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie panuje zasada niebieskie do białych 3:1.

Reszta kolorów to kaprys akwarysty ( początkującego :) ) nie wnoszących nic dla koralowców.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi mi 3 do 1. 12 sztuk z niebieskich i 4 białych. Białe zmieniłem na 4sztuki 12-15 tys Kelwinow. Nie wiem czy nie wyrzucić dwie cyjan i dwie uv na rzecz 4x3wat blue. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.