Skocz do zawartości
ryzyk.fizyk

Pompa DCP do 400L obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

może ktoś poradzi którą pompę Jebao DCP lepiej do zbiornika 400L netto w obiegu.

DCP-8000 czy DCP-10000 ?

Teoretycznie obieg wody powinien być 10x objętość uwzględniając także spadek mocy spowodowany podnoszeniem słupa cieczy.

8r2cycgl.png

Zakładając że słup wody podnoszę na wysokość 1,4m to DCP-8000 musiałaby chodzić na blisko 80%

Aaa i czy ktoś testował te nowe pompy z WiFi ? Jak one się sprawują ? Czy maja sterownik jak w poprzednich modelach czy tylko i wyłącznie sterowalne przez WiFi ?


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pompe dcp 8000l/h w 400l w obiegu.
Jak dla mnie za słaba chodzi na max czyli 65 wat, rozglądam się też za dcp powyżej 16000l/h .
Radziłbym wziąść większą zawsze możesz ją skręcić

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 10000. Najwyżej skręcisz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej, lepiej większą i skręcić.

Czy wasze pompy DCP mają dość duży spadek wydajności wraz z zabrudzeniem?

Przy wcześniejszej DC nie miałem tego zjawiska.

Edytowane przez Tata (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Tata napisał:

Tak jak powyżej, lepiej większą i skręcić.

Czy wasze pompy DCP mają dość duży spadek wydajności wraz z zabrudzeniem?

Przy wcześniejszej DC nie miałem tego zjawiska.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U.mnie nie ma spadku wydajności przy zabrudzeni, jedynie spadek jaki zauważyłem i dość często się powtarza to spadek napięcia w sieci

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy serio????? Co za pierdoły 

To ja na 1000l w obiegu powinienem załozyc jaka? 40000 tysiecy? 

 

8000, 10000, 16000 do 400l w obiegu????

A jaki grzebien?

Moze ktos rozwinąć temat, powody, kryteria na co tyle wody bujac bez powodu? Kolega kupi pompe a o rozmiar splywu ktos zapytał. 

Zgaduje ze 400l w obiegu akwarium ma jakies 300 reszta to sump. I co hydraulika 60mm?

 

@ryzyk.fizyk Jaki masz odpieniacz? 

4000 DCP  Ci spokojnie wystarczy. Po podniesieniu na 1.4m bedziesz mial jakies 2500l. Odpieniacz nie zaciagnie Ci nawet  polowe z tego. Reszta to zapas. Bedziesz mial cicho i łatwo wyregulujesz.

Waty ktore zaoszczędzisz przeznacz na dobra cyrkulacje. Ta wymaga 10 razy wiekszej uwagi niz rozkminka jaka pompa obiegowa.

 

P.S. Poprzednie akwarium mialem 200l plus 100l sump. Na 300litrow w obiegu mialem pompe Eheim 1250 l/h. W akwarium SPSy.

Obecne testy , badania, wykazauja ze wiecej niz 3 krotnosc POJEMNOSCI ZBIORNIKA nie systemu , przepompowana przez sump nie ma juz sensu.

 

 

 

 

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Panowie wy serio????? Co za pierdoły 

To ja na 1000l w obiegu powinienem załozyc jaka? 40000 tysiecy? 

 

8000, 10000, 16000 do 400l w obiegu????

A tak z ciekawości.... do osób, które nie jedną pompę już używali..... co jest bardziej ciche i ekonomiczne (nie wliczając ceny zakupu pompy) używanie pompy o przepływie 4000l/godz. na 100% czy pompy 10000l/godz. ustawionej na 40% mocy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wy serio????? Co za pierdoły 
To ja na 1000l w obiegu powinienem załozyc jaka? 40000 tysiecy? 
 
8000, 10000, 16000 do 400l w obiegu????
A jaki grzebien?
Moze ktos rozwinąć temat, powody, kryteria na co tyle wody bujac bez powodu? Kolega kupi pompe a o rozmiar splywu ktos zapytał. 
Zgaduje ze 400l w obiegu akwarium ma jakies 300 reszta to sump. I co hydraulika 60mm?
 
[mention=30889]ryzyk.fizyk[/mention] Jaki masz odpieniacz? 
4000 DCP  Ci spokojnie wystarczy. Po podniesieniu na 1.4m bedziesz mial jakies 2500l. Odpieniacz nie zaciagnie Ci nawet  polowe z tego. Reszta to zapas. Bedziesz mial cicho i łatwo wyregulujesz.
Waty ktore zaoszczędzisz przeznacz na dobra cyrkulacje. Ta wymaga 10 razy wiekszej uwagi niz rozkminka jaka pompa obiegowa.
 
P.S. Poprzednie akwarium mialem 200l plus 100l sump. Na 300litrow w obiegu mialem pompe Eheim 1250 l/h. W akwarium SPSy.
Obecne testy , badania, wykazauja ze wiecej niz 3 krotnosc POJEMNOSCI ZBIORNIKA nie systemu , przepompowana przez sump nie ma juz sensu.
 
 
 
 
Tu bym się kłucił, czym większy przepływ przez media w sumpie tym lepiej, nie będzie musiał dawać dodatkowych np. Filtrów przepływowych.
Zapychając sump skałą czy jakimś max spect będzie potrzebował dużego przepływu.
Obejżyj sobie filmik Seb Holder.
Ja nie mam pojęcia bo w akwarystyce morskiej nie mam doświadczenia.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby aby woda przez sump płynęła z siłą wodospadu,  wg mnie 4000 jest ok, no max 6000 Ci wystarczy.

Grzegorz dobrze wspomniał jaki grzebień to odbierze, chyba że połowę zębów wyłamiesz.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma potrzeby aby woda przez sump płynęła z siłą wodospadu,  wg mnie 4000 jest ok, no max 6000 Ci wystarczy.

Grzegorz dobrze wspomniał jaki grzebień to odbierze, chyba że połowę zębów wyłamiesz.

Khmm. Padła mi pompa w 275l. Myśląc o nowym baniaku kupiłem Jebao 15k ;) Skręciłem na połowę. Spokojnie odebral grzebień bez wyłamywania czegokolwiek. A zawór na spływie mam i tak skręcony bo inaczej poziom za bardzo spadał. Grzebien z 3 stron kwadratowego komina. Pompa pracuje ciszej niż NewJet 4500 i NewJet3000 o OR6500 nie wspominając ;)

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć ten filmik, poprawiam Seb Holcer.

Przepraszam Telefon mi zmienia

 

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inna sytaucje jesli chodzi o podnoszenie supa wody, długosc grzebienia, srednice, splywu, zawory no i jescze jakies tami zloza. Zloza znowu wymagaja roznych przepływ i takie tam zabawy.

Nie zmienia to jednak faktu ze pompa obiegową dobiera sie z sensem. Nie ma sensu palcic juz na starcie za wiekszy model, ktorego i tak odpieniacz  nie obluzy, a pozniej juz caly czas za prad. 

Duza pompa, skrecona do polowy zawsze bedzie chodzic ciszej, ale z koleii zmniejszony przeplyw przez duza srednice powoduje mniejsze cisnienie na wylocie i nici z dodatkowej cyrkulacji.

Kazdy robi jak uwaza ze ma sens.

Ja u siebie na 700l akwa plus 300 sump planuje Sicce SDC 6.0 regulacja pomiedzy 2000 5000l/h.  Skrecona do 3000l realnego przeplywu bo nie bede mial wiekszej potrzeby. Kubilbym mniejszy model ale nie robia z opcji pomiaru temperatury i komunikatu na telefon.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat na to by z Sebem usiąść ponownie we Wdzydzach i podyskutować ;) Myślę, że i @Grzegorz Dyzma by się dołączył ;)

1 minutę temu, Grzegorz Dyzma napisał:

i nici z dodatkowej cyrkulacji.

Od tego są pompy cyrkulacyjne ;)

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, Alcoholik said:

Polecam obejrzeć ten filmik, poprawiam Seb Holcer.

Przepraszam Telefon mi zmienia

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

od 4:50 sekundy najwazniejsza czesc filmow. """Ludzie nie słuchaja co sie do nich mowi.""

Sw

9 minutes ago, VDR said:

Dobry temat na to by z Sebem usiąść ponownie we Wdzydzach i podyskutować ;) Myślę, że i @Grzegorz Dyzma by się dołączył ;)

Od tego są pompy cyrkulacyjne ;)

 

No ba... Zlot morskich kocurów. 

Czekam na znak :-)

 

P.S. oczywiscie ze do cyrkulacji słuza pompy cyrkulacyjne, ale jak cos nam tam dmucha wzdłuz tylnej szyby, za skałami zawsze to coś. 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz Dyzma napisał:

, a pozniej juz caly czas za prad.

Pomiarów nie robiłem, ale słyszałem, że właśnie duża pompa  mocno skręcona pobiera mniej prądu od  małej pompy o takiej wydajności. Sprawdzałeś to? Pytam z ciekawości, bo różne panują opinie i sam chciałbym wiedzieć, bo u mnie pompa pracuje na najniższym biegu....

 

1 godzinę temu, Grzegorz Dyzma napisał:

zmniejszony przeplyw przez duza srednice powoduje mniejsze cisnienie na wylocie i nici z dodatkowej cyrkulacji.

Można dać na wylocie mniejszą średnicę i ciśnienie będzie identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klossowski zależy co rozumiesz przez wyrażenie mocno skręcona.

Jak weźmiesz pompę o mocy 100W, której nie da się regulować i ja zdusisz hydraulicznie to mniej W nie pobierze. A wręcz może się okazać że pobierze więcej. A jak ja bardzo zdlawisz to i opory wzrosną i jeszcze jako grzałka zacznie robić.

Jak weźmiesz pompę regulowana to ile ona zużyje prądu będzie wynikało tylko i wyłącznie z jej charakterystyki pracy. Mam w domu OR3500, ma 65W, masz NewJeta 3500 który ma 70W a bierzesz Jebao z kontrolerem i ma 28W max według producenta. Mini Red Dragon 3500 ma 48W. Każda jedna ma 3500l/h a jakże różne parametry mocowe.

Jebao 7000 ma 65W czyli tyle co OR Aquamedica. Nie trzeba jej mocy zdejmować o połowę by pracowała bardziej Eco.

Więc tak na prawdę nie jest to żadna reguła, że pompa większą wysterowana niższym napięciem zużyje mniej energii. Rownie dobrze może być na odwrót.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić samochód z 5-cio litrowym silnikiem żeby mieć zapas mocy jakby coś i jeździć 60 km/h po mieście i zastanawiać się na którym biegu, żeby nie męczyć silnika. Wszystko z umiarem i bez przesady, ale to co teraz ludzie kombinują z przewymiarowaniem to jest przesadą. Szkoda, że nie przekłada się to na wygląd zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VDR napisał:

@klossowski zależy co rozumiesz przez wyrażenie mocno skręcona.

Chodziło oczywiście o pompę regulowaną tego samego producenta i tej samej serii. Inne porównania, to jak piszesz są bez sensu, różne konstrukcje itp. Dla przykładu, Jebao DCP-10000 skręcona na 5000 l/h i Jebao DCP-5000 ustawiona na max. Chodziło mi o to, czy ktoś sprawdzał, bo nigdzie nie widziałem żadnych danych producenta, chociaż za bardzo nie szukałem;-)  ale spotkałem się właśnie z taką tezą, że większa zazwyczaj bierze mniej prądu od mniejszej przy tej samej wydajności. A kolega wyżej napisał coś odwrotnego, stąd moje pytanie:-) 

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło oczywiście o pompę regulowaną tego samego producenta i tej samej serii. Inne porównania, to jak piszesz są bez sensu, różne konstrukcje itp. Dla przykładu, Jebao DCP-10000 skręcona na 5000 l/h i Jebao DCP-5000 ustawiona na max. Chodziło mi o to, czy ktoś sprawdzał, bo nigdzie nie widziałem żadnych danych producenta, chociaż za bardzo nie szukałem;-)  ale spotkałem się właśnie z taką tezą, że większa zazwyczaj bierze mniej prądu od mniejszej przy tej samej wydajności. A kolega wyżej napisał coś odwrotnego, stąd moje pytanie:-) 
Dcp-5000 ma 40W, dcp-10000 80W. Przynajmniej na papierze. Jakoś nie widzę różnicy. Pewnie się pojawia gdzieś przy różnych modelach z samej serii jakies różnice o kilka W ale reguły bym z tego nie robił. Te kilka W w skali roku to koszt 10-20zl. Biorąc pod uwagę większą cenę mocniejszej pompy może się długo inwestycja zwracać ;)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że DCP 8000 ma 65 wat, czy jest skręcona czy chodzi z maxymalną prędkością jest niesłyszalna

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, ilarios said:

Można kupić samochód z 5-cio litrowym silnikiem żeby mieć zapas mocy jakby coś i jeździć 60 km/h po mieście i zastanawiać się na którym biegu, żeby nie męczyć silnika. Wszystko z umiarem i bez przesady, ale to co teraz ludzie kombinują z przewymiarowaniem to jest przesadą. Szkoda, że nie przekłada się to na wygląd zbiorników.

Otóż to

A z Sebastianem to bym troche podyskutował na temat przeplywu denitryfikacji, mediow czy złoza. Bo troche sie nie zgodzę.

W DSB gdzie zachodzi denitryfikacja bakterie korzystaja z atomu tlenu pobierajac go z NO3. I z racji zmian fizykochemicznych czyt. parametrow wody zachdzacych w złozu DSB (mówiąc prościej ""inna""woda na roznych glebokosciach ) nastepuje dyfuzja. Jak wynika z definicji dyfuzji woda samoistnie sie przemieszcza w piasku i nad piaskiem dążąc  do wymieszania i jednolitosci skladu. PRZEPŁYW o ktorym caly czas mowa NIE MA bezposredniego wplywu,  nie napedza denitryfikacji. Przeplyw jest potrzebny na tyle by zapobiedz zbytniemu gromadzeniu sie detrytusu bogatego w bialka i zwiazki organiczne. A wiadomo ze beztlenowy rozklad bialek to w efekcie koncowym siarkowodor. ZBYT DUZY PRZEPLYW nad DSB uniemozliwia osiedlenie sie organizmów niezbednych do konsumpcji detrytusu i prawidlowego dzialania DSB. W DSB  bakterie sa zjadane przez mikroorganizmy a nawet jesli nie to przed obumarciem i rozpadem zdążą rozbic NO3 by miec tlen i pozostawia azot. NO3 nie wraca nam juz do wody.

 

Natomiast przy mediach typu kulki, ceramika, siporax redukcja NO3 zachodzi inaczej. Bakteria majac ""dodatkowe paliwo"  zrodło wegla w postaci peletek, vsv etc zaczynaja budowac biomase, plaszcze bakteryjne. Podczas tego procesu NO3 i Po4 jest wbudowane w sluz czy galarete jak kto woli.

I teraz rola DUŻEGO PRZEPLYWU jest taka ze ma dostarczyc duzo tlenu bakteria pracujacym na powierzchni złoza i zerwac czesc tej biomasy , nakarmic korale , filtratorow i nadwyzka ma wyladowac w odpieniaczu. Jesli to nie nastepuje, obumierajace bakterie,  rozkladajaca sie biomasa wraca nam do obiegu. W przyrodzie nic nie ginie a to napedza obieg materii. Dlatego jednym VSV działa innym nie.

 

 

Dlatego przy metodzie ZEO kamieniami potrzasa sie w reaktorach, dlatego przy dozowaniu wegla zaleca sie dodatkowa powierzchnie dla bakterii wydajny odpieniacz i wlasnie przeplyw czy cyrkualacje.

I dlatego przy DSB mozna sobie odpuscic odpieniacz,  napowietrzajac wode chocby kamieniem i pompką. Mozna olac silny przeplyw i inne wynalazki.

 

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ilarios napisał:

Szkoda, że nie przekłada się to na wygląd zbiorników.

100% w punkt

W szafce elektrownia atomowa lub NASA a w szkle słabiutko, puściutko woda sie ino przelewa


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow nie myślałem że ten temat rozpęta taką dyskusje, ale może to i dobrze.

13 godzin temu, Grzegorz Dyzma napisał:

@ryzyk.fizyk Jaki masz odpieniacz? 

4000 DCP  Ci spokojnie wystarczy. Po podniesieniu na 1.4m bedziesz mial jakies 2500l. Odpieniacz nie zaciagnie Ci nawet  polowe z tego. Reszta to zapas. Bedziesz mial cicho i łatwo wyregulujesz.

Odpieniacz mam ATI PowerCone 250 iS na pompie DCT 4000 skręconej na 50%

Hydraulika spływu 32, a powrót 25. W sumpie ww. odpieniacz, skała i trochę siporaxu

W tej chwili całość pracuje na DCP-5000, ale chce zakupić druga pompę jako rezerwę, a raczej dotychczasową dać jako rezerwę, a nową wpiąć w obieg.

Myślałem o mocniejszej pompie bo po pierwsze zawsze można ją skręcić, dwa - zawsze w przyszłości mogę podpiąć jakiś bypass na dodatkowe złoże.

Wracając jeszcze do pytania czy ktoś testował te nowe pompy z WiFi od Jebao ?


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.