Skocz do zawartości
ryzyk.fizyk

Pompa DCP do 400L obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, ryzyk.fizyk napisał:

W tej chwili całość pracuje na DCP-5000, ale chce zakupić druga pompę jako rezerwę, a raczej dotychczasową dać jako rezerwę, a nową wpiąć w obieg.

Tak zapytam, po co Ci pompa rezerwowa ? w dzisiejszych czasach, to jak pompa to i odpieniacz i grzałka zapasowa. 

Uważam zbędny pomysł.

oczywiście każdy robi jak uważa.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zapytam, po co Ci pompa rezerwowa ? w dzisiejszych czasach, to jak pompa to i odpieniacz i grzałka zapasowa. 
Uważam zbędny pomysł.
oczywiście każdy robi jak uważa.
Bez odpieniacza przez tydzień wytrzymasz, grzałkę da się kupić w każdym akwarystycznym i nie kosztuje ona majątku,nie każdy sklep akwarystyczny musi mieć pompę obiegowa która chcemy. Wydatek znacznie większy niż grzalka, a kupić głośnego klamota to nie sztuka. Trzy razy zmieniałem pompę i ....musiałem za ostatnim razem pożyczyć z lokalnego sklepu na czas dostawy nowej (jak czytasz Grzesiek to dzięki za to). Ja miałem taka możliwość. Ale nie każdy taka możliwość będzie mial. Nie tak dawno kombinowaliśmy z jednym z kolegów jak podpiąć jego starsza pompe bo hydraulika od tej w baniaku nie pasowała a ta przestala działać przed weekendem. Zresztą tak na prawdę jest to uzależnione od możliwości akwarysty. Jak ktoś nie ma pod ręką sklepu akwarystycznego i skazany jest na zakupy internetowe to różnie może być. Paczka wyslana paczkomatem idzie mi już ......tydzien. Możliwe że będzie w piątek ;) Przy baniaku za 10k czy 15k pompa awaryjna za 200-500 zł nie wydaje się zbędnym luksusem. A w obecnych czasach różnie może być, na pojemniki odkręcane do DI do filtrów 10' czekałem miesiąc, aż się pojawią na rynku. Jak się pojawiły i chciałem realizować zamówienie okazało się, że pomp do RODI nie ma. Kolejny miesiąc oczekiwania na zatowarowanie.

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zapytam, po co Ci pompa rezerwowa ? w dzisiejszych czasach, to jak pompa to i odpieniacz i grzałka zapasowa. 
Uważam zbędny pomysł.
oczywiście każdy robi jak uważa.
Ciekawe co piszesz, że pompa rezerwowa to zbędny pomysł, ciekawi mnie jak pompa ci nawali, a jest tylko jedna która zasila cały obieg.
Do sklepu najbliższego masz jakieś 400km, zamówić na necie i czekać z 5dni aż wszystko w sumpie się ukisi.
Bez odpieńiacza i grzałki, zbiornik jakoś pociągnie.
Tak też sobie pomyślałem, po co ludzie zakładają awaryjne zasilanie i dają je na pompe obiegową,skoro jak nie ma prądu to można czekać aż przyjdzie np.5-7 dni lub dłużej.
Podkreślam nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, to są moje takie luźne przemyślenia

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Alcoholik napisał:

Do sklepu najbliższego masz jakieś 400km, zamówić na necie i czekać z 5dni aż wszystko w sumpie się ukisi.

W jakich Ty czasach żyjesz 5dni? dzis zamawiam jutro mam, no ok niech wam będzie zamawiajcie. 

Mnie od 2017 jeszcze żadna nie wysiadła, może mam szczęście. 

Co się ukisi trzeba mieć falowniki w sumpie to się nic nie ukisi 

Pozd

Ps wczoraj składałam zamówienie na allegro dzis mam info że paczka przyjdzie z CH

VDR- DCP pompy są wszędzie są popularne w Pl,

są w każdym prawie sklepie na stanie.

Ale wiesz co, przekonałeś mnie kupię zapasową  niech leży w szafie. ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zawzięcie dyskutują a dopiero teraz ujawniona została najważniejsza informacja, przekroje rur. :) 
Wydaje mi się, że na fi 25mm 6500ltr/hrs to jest max jaki można zamontować  


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, VDR napisał:

Bez odpieniacza przez tydzień wytrzymasz, grzałkę da się kupić w każdym akwarystycznym i nie kosztuje ona majątku,nie każdy sklep akwarystyczny musi mieć pompę obiegowa która chcemy. Wydatek znacznie większy niż grzalka, a kupić głośnego klamota to nie sztuka. Trzy razy zmieniałem pompę i ....musiałem za ostatnim razem pożyczyć z lokalnego sklepu na czas dostawy nowej (jak czytasz Grzesiek to dzięki za to). Ja miałem taka możliwość. Ale nie każdy taka możliwość będzie mial. Nie tak dawno kombinowaliśmy z jednym z kolegów jak podpiąć jego starsza pompe bo hydraulika od tej w baniaku nie pasowała a ta przestala działać przed weekendem. Zresztą tak na prawdę jest to uzależnione od możliwości akwarysty. Jak ktoś nie ma pod ręką sklepu akwarystycznego i skazany jest na zakupy internetowe to różnie może być. Paczka wyslana paczkomatem idzie mi już ......tydzien. Możliwe że będzie w piątek ;) Przy baniaku za 10k czy 15k pompa awaryjna za 200-500 zł nie wydaje się zbędnym luksusem. A w obecnych czasach różnie może być, na pojemniki odkręcane do DI do filtrów 10' czekałem miesiąc, aż się pojawią na rynku. Jak się pojawiły i chciałem realizować zamówienie okazało się, że pomp do RODI nie ma. Kolejny miesiąc oczekiwania na zatowarowanie.

Gdzie Ty robisz zakupy, że masz takie czasy oczekiwania. Allegro zapłać później i smart co by za przesyłki nie płacić i jak nie maja to allegro przyjeżdza na sygnale i pałuje za wprowadzanie klienta w błąd ;) Kasy z konta sobie nie ruszasz i kupujesz w innym sklepie bez czekania na to aż jaśnie sklep sie zatowaruje ;) Mi tam już się skończyły chęci bycia stałym klientem i jakiś patriotyzm lokalny czy nie lokalny. Bo żadnych plusów z tego nie mam, a tak  raz sklep x, raz y, raz z i twoar mam w max w 2 dni u siebie. A teraz nawet i w weekend paczki dochodzą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy zawzięcie dyskutują a dopiero teraz ujawniona została najważniejsza informacja, przekroje rur. [emoji4] 
Wydaje mi się, że na fi 25mm 6500ltr/hrs to jest max jaki można zamontować  
Nie koniecznie. Dla 25mm rury max przepływ to coś koło 6,8m3. Zakładajac, że pompa 6,5m3/h będzie pracować bez strat, nie będzie musiała za bardzo podnosić wody, nie będzie oporów na kolankach itd itd ten max przepływ osiągniemy bez najmniejszego problemu. Ale w naturze tak nie jest ;) Mocniejsza pompa może pozwolić zniwelować straty. A jeszcze nic nie wspomniano o tym jak daleko od pompy do wylotu wody jest a to tez ma znaczenie ;) Lekki naddatek na wydajności można dać.

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, VDR napisał:

Bez odpieniacza przez tydzień wytrzymasz, grzałkę da się kupić w każdym akwarystycznym i nie kosztuje ona majątku,nie każdy sklep akwarystyczny musi mieć pompę obiegowa która chcemy. Wydatek znacznie większy niż grzalka, a kupić głośnego klamota to nie sztuka. Trzy razy zmieniałem pompę i ....musiałem za ostatnim razem pożyczyć z lokalnego sklepu na czas dostawy nowej (jak czytasz Grzesiek to dzięki za to). Ja miałem taka możliwość. Ale nie każdy taka możliwość będzie mial. Nie tak dawno kombinowaliśmy z jednym z kolegów jak podpiąć jego starsza pompe bo hydraulika od tej w baniaku nie pasowała a ta przestala działać przed weekendem.

Otóż to. Pompę zapasową potrzebuje po to gdy coś się stanie przed weekendem. Mieszkam co prawda praktycznie naprzeciwko jednego centrum akwarystyki morskiej w moim województwie, ale co jeśli akurat nie będą mieć czegoś rozsądnego i będzie trzeba zamawiać.

20 minut temu, Beti napisał:

W jakich Ty czasach żyjesz 5dni? dzis zamawiam jutro mam

Wiadomo że na paczkę tez nie będę czekał nie wiadomo ile. Przy założeniu że pompa się zepsuje w sobotę o 14 to nową pompę mam najdalej we wtorek. Chyba lepiej mieć coś rezerwowego, niż kombinować naprędce.

24 minuty temu, Beti napisał:

Co się ukisi trzeba mieć falowniki w sumpie to się nic nie ukisi

Nie mam falownika w sumpie

19 minut temu, Jacek56 napisał:

Wydaje mi się, że na fi 25mm 6500ltr/hrs to jest max jaki można zamontować

Czyli DCP-10000 będzie w sam raz bo przy pchaniu wody na wysokość 1,4 m ma wydajność <6000


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Gdzie Ty robisz zakupy, że masz takie czasy oczekiwania. Allegro zapłać później i smart co by za przesyłki nie płacić i jak nie maja to allegro przyjeżdza na sygnale i pałuje za wprowadzanie klienta w błąd [emoji6] Kasy z konta sobie nie ruszasz i kupujesz w innym sklepie bez czekania na to aż jaśnie sklep sie zatowaruje [emoji6] Mi tam już się skończyły chęci bycia stałym klientem i jakiś patriotyzm lokalny czy nie lokalny. Bo żadnych plusów z tego nie mam, a tak  raz sklep x, raz y, raz z i twoar mam w max w 2 dni u siebie. A teraz nawet i w weekend paczki dochodzą [emoji6] 


Pojemniki DI jak i caly osprzęt osmozowy w GlobalWater. Ostatnie sztuki miał Reefshop (który chyba też z GlobalWater kupuje) ale spóźniłem się z zakupem i ktoś mi podkupił. W całej PL nikt ich nie miał - brak towaru, najbliższa dostawa za miesiac. I cały Twój misterny wywód szlag trafil :) Bo po prostu na całym rynku w PL nie było tego towaru. A nie chciałem tych wciskanych bo mnie kur..... bierze przy ich otwieraniu. Prościej mi odkręcać. Z pompą było podobnie - albo cena jakaś oderwana z kosmosu, albo brak towaru. Jak towaru nie ma u dystrybutora a sklepy nie mają na półce to co zrobisz ? :)

Na allegro też nie wszystko jest. Znajdź mi czarna obejmę kominowa na maszt. Warunek - taśmy stalowe czarne i uchwyt czarny. Znalazlem jeden sklep który takie ma - mimo dostępności w sklepie nie mają na stanie, w tym tygodniu mają mieć. Znalazłem tez producenta, zrobi je dla mnie ale czas oczekiwania 2tygodnie.

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaczynamy odbiegać od tematu :D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Grzegorz Dyzma napisał:

dlatego przy dozowaniu wegla zaleca sie dodatkowa powierzchnie dla bakterii wydajny odpieniacz i wlasnie przeplyw czy cyrkualacje.

W Zeo nie zaleca się dodatkowych mediów filtracyjnych tylko same kamienie i odpieniacz i skała. Ja używając zeo nie używam odpienie]acza, dobrałem tak dawkę węgla dla bakterii aby utrzymywać bardzo niskie nutrienty i nie doprowadzić do zakwitu. Ponadto mam mocny przepływ przez sumpa i silną cyrkulację.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zaczynamy odbiegać od tematu [emoji3]
Nie wskaże palcem kto rozpoczął odbieganie pisząc, że rezerwy są niepotrzebne [emoji13][emoji48]

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, VDR napisał:

Nie wskaże palcem kto rozpoczął odbieganie pisząc, że rezerwy są niepotrzebne emoji13.pngemoji48.png

No chyba żartujesz, :bow

No to zapytajmy na offa ilu z forumowiczów ma pompy zapasowe w szafie, tak szczerze myślę że co 10? 20?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Beti napisał:

No to zapytajmy na offa ilu z forumowiczów ma pompy zapasowe w szafie, tak szczerze myślę że co 10? 20?

Ja mam ;) Kupiłem używkę za psie pieniądze. trochę hałasuje, ale działa.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Beti napisał:

No chyba żartujesz, :bow

No to zapytajmy na offa ilu z forumowiczów ma pompy zapasowe w szafie, tak szczerze myślę że co 10? 20?

Ja mam nawet 2 ;) W akwa na 400 l też mam DCP 10000, skręcona na 36%, pobiera 16 watt, hydraulika 36 mm, w tych ustawieniach bezszelestna. Ale uważam, że przesadziłem, myślę że DCP 6000 by spokojnie wystarczyło. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Beti napisał:

No to zapytajmy na offa ilu z forumowiczów ma pompy zapasowe w szafie, tak szczerze myślę że co 10? 20?

Akwaryści dzielą się na takich, którzy mają pompy obiegowe zapasowe i na takich którzy będą je mieli :D

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akwaryści dzielą się na takich, którzy mają pompy obiegowe zapasowe i na takich którzy będą je mieli [emoji3]
 
Popieram, zaliczam się do tych którzy będą je mieli, jak leży jeść nie woła.
Też wolę aby pompa była w zapasie w razie w.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Beti napisał:

W jakich Ty czasach żyjesz 5dni? dzis zamawiam jutro mam, no ok niech wam będzie zamawiajcie. 

Pompa siada w piątek o godzinie 17.00. Rozumiem, że  nową przyślą Ci już w sobotę Uberem albo Blablacarem i to dokładnie taki model jak potrzebujesz. Nieźle tam macie na Śląsku. U mnie niestety przyjdzie najwcześniej we wtorek, a zdarza się i tak, że w środę lub czwartek. 

Ja mam w zapasie nie tylko pompę, ale też 2 cyrkulatory, grzałki,  odpieniacz, a nawet pompkę do dolewki. Planuję też kupić zapasową lampę. Po co? Bo jak walnie, to wyciągam z szafy i podłączam  w max 2 godziny i wszystko działa. Ale nawet wtedy jak coś walnie w nocy albo jak jestem w pracy to będzie przerwa 10- 12 godzin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pompa powinna pracować przynajmniej na 60% swojej mocy. Na Twoim miejscu brałbym jakieś 6000l/h, no maksymalnie jak bardzom chcesz to 8000l/h z regulacją - i tak ją skręcisz na 80%. Duża pompa zajmuje też więcej miejsca i jest droższa.

Obecnie mieszkając w Polsce moim zdaniem nie potrzeba robić zapasów. Jak padnie pompa obiegowa to nie ma obiegu, cyrkulacja działa i tyle. Wodę z sumpa zawsze można wylać i zastąpić świeżą solanką :)

6 minut temu, klossowski napisał:

Pompa siada w piątek o godzinie 17.00. Rozumiem, że  nową przyślą Ci już w sobotę Uberem albo Blablacarem i to dokładnie taki model jak potrzebujesz. Nieźle tam macie na Śląsku. U mnie niestety przyjdzie najwcześniej we wtorek, a zdarza się i tak, że w środę lub czwartek. 

Ja mam w zapasie nie tylko pompę, ale też 2 cyrkulatory, grzałki,  odpieniacz, a nawet pompkę do dolewki. Planuję też kupić zapasową lampę. Po co? Bo jak walnie, to wyciągam z szafy i podłączam  w max 2 godziny i wszystko działa. Ale nawet wtedy jak coś walnie w nocy albo jak jestem w pracy to będzie przerwa 10- 12 godzin. 

 

Panie, Jak Ci lampa padnie to zapalasz świeczki :D A tak na poważnie, to te kilka dni bez lampy korale i ryby przeżyją


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 9866666 napisał:

Panie, Jak Ci lampa padnie to zapalasz świeczki :D A tak na poważnie, to te kilka dni bez lampy korale i ryby przeżyją

Jak mi padła w kostce, to podłączyłem taką biurkową na parę dni, ale to nie było wygodne :clowning

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klossowski napisał:

Jak mi padła w kostce, to podłączyłem taką biurkową na parę dni, ale to nie było wygodne :clowning

 

No właśnie, wszystko zależy. Dla mnie gorszą stratą byłoby uszkodzenie pompy dozującej nić pompy obiegowej. Mi szkoda kasy na leżący sprzęt - lepiej przeznaczyć to na korale... w końcu mamy Black Friday :ph34r::clowning


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, klossowski napisał:

Pompa siada w piątek o godzinie 17.00. Rozumiem, że  nową przyślą Ci już w sobotę Uberem albo Blablacarem i to dokładnie taki model jak potrzebujesz. Nieźle tam macie na Śląsku. U mnie niestety przyjdzie najwcześniej we wtorek, a zdarza się i tak, że w środę lub czwartek. 

Do trzech sklepów mam max godz drogi, w razie "W" nawet sklep otworzy w weekend:) a do CH mam 3godz też otworzy nawet w niedzielę. ;)

Trudno mi trzymać pompę za 800-900 zł w szafie, ale ok kupię używaną niech jest ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

27 minut temu, 9866666 napisał:
Moim zdaniem pompa powinna pracować przynajmniej na 60% swojej mocy. Na Twoim miejscu brałbym jakieś 6000l/h, no maksymalnie jak bardzom chcesz to 8000l/h z regulacją - i tak ją skręcisz na 80%. Duża pompa zajmuje też więcej miejsca i jest droższa.
Obecnie mieszkając w Polsce moim zdaniem nie potrzeba robić zapasów. Jak padnie pompa obiegowa to nie ma obiegu, cyrkulacja działa i tyle. Wodę z sumpa zawsze można wylać i zastąpić świeżą solanką [emoji4]
 
Panie, Jak Ci lampa padnie to zapalasz świeczki [emoji3] A tak na poważnie, to te kilka dni bez lampy korale i ryby przeżyją

 


Dlaczego pompa w której pracuje silnik DC powinna pracować przynajmniej na 60% swojej mocy ?

Oczywiście że kilka dni przezyja, gorzej jak się okaze, że nie ma towaru, który chcielibyśmy kupić i kupujemy coś w ciemno ;)
Albo kupiliśmy lampę z drugiej ręki za 2k a nowa kosztuje 4k a na rynku obiegowym nic nie ma w rozsądnych pieniądzach. Daj Bóg jak w skarpecie jest zapas ;)


P.s tu nie o wodę chodzi a o populację bakterii.

 

5 minut temu, Beti napisał:
Do trzech sklepów mam max godz drogi, w razie "W" nawet sklep otworzy w weekend:) a do CH mam 3godz też otworzy nawet w niedzielę. [emoji6]
Trudno mi trzymać pompę za 800-900 zł w szafie, ale ok kupię używaną niech jest [emoji6]

Ale nie każdy tak ma, możemy zapytać ilu osobom ktoś w niedzielę otworzy sklep ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, VDR napisał:

Ale nie każdy tak ma, możemy zapytać ilu osobom ktoś w niedzielę otworzy sklep

Jestes debesciak, skończyły mi się argumenty :D

Kupuję używkę jak tylko się trafi okazja. :smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, Beti napisał:

Do trzech sklepów mam max godz drogi, w razie "W" nawet sklep otworzy w weekend:) a do CH mam 3godz też otworzy nawet w niedzielę. ;)

No cóż, ja nie popieram szarej strefy, w Pl jest chyba zakaz handlu w niedziele :clowning

23 minuty temu, Beti napisał:

Trudno mi trzymać pompę za 800-900 zł w szafie, ale ok kupię używaną niech jest ;)

Zapomniałem dodać, że ja mam same nówki w szafie na zapasie :waving

A tak na poważnie, to każdy robi tak jak mu wygodniej. Ja wolę spać spokojnie, dlatego mam wszystko w zapasie. Reszta to kwestia gustu, no i trochę funduszy. :cheers:

 

 

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.