Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Morskie trudnosci.

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakimi problemami borykacie sie na co dzien majac akwarium ?

Co Wam sprawia najwieksza trudnosc i mimo uplywu czasu nie ma progresu. 

Co nie daje Wam spokoju, jakie targaja Wami rozterki.

 

Moze wszyscy cos zaradzimy :)

 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia. Najpierw rosła tylko na jednej szczepce, ale jak ją próbowałem ruszyć, to się rozsiała na cały baniak. Krewetek nie wpuszczę, bo mam rozdymkę i 2 czyszczące. Brzydal też odpada, bo mam prawie same zoasy. Berghia by minuty nie przeżyła. Raczej karmienia też ograniczyć nie mogę, bo mam gonioporę i tubkę. Zaklejam ją epoxydem  albo gęstym kalkwasserem, ale codziennie są nowe.... 

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, klossowski napisał:

Aiptasia. Najpierw rosła tylko na jednej szczepce, ale jak ją próbowałem ruszyć, to się rozsiała na cały baniak. Krewetek nie wpuszczę, bo mam rozdymkę i 2 czyszczące. Brzydal też odpada, bo mam prawie same zoasy. Berghia by minuty nie przeżyła. Raczej karmienia też ograniczyć nie mogę, bo mam gonioporę i tubkę. Zaklejam ją epoxydem  albo gęstym kalkwasserem, ale codziennie są nowe.... 

No trochę sam sobie odciąłeś możliwe metody pozbycia się aiptasia :(

U mnie największym wyzwaniem zawsze było no3 i po4. 

Glonów niet, vsv zatrzymane, karmione sowicie a no3 i po4 zera. Chyba mocno zastanowię się nad sztucznym podbiciem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Z jakimi problemami borykacie sie na co dzien majac akwarium ?
Co Wam sprawia najwieksza trudnosc i mimo uplywu czasu nie ma progresu.
Co nie daje Wam spokoju, jakie targaja Wami rozterki.

Moze wszyscy cos zaradzimy :)

Z noszeniem beczki solanki z kuchni do miejsca gdzie stoi akwarium :D

To jest nadal najwieksza moja bolaczka i czekam chwili kiedy w koncu bede mogl powiedziec ---- wreszcie ****a !

;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace "manualne". Jak przyciąć wrastające w siebie korale nie robiąc masakry? Jak przykleić korale do skały, pod wodą, żeby się trzymały solidnie i prosto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, FajnyRadziu napisał:

U mnie największym wyzwaniem zawsze było no3 i po4. 

Mam to samo, tyle że z PO4. Nie mogę podbić NO3 (obecnie na poziomie 0,2) a PO4 na poziomie 0,08


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klossowskiNa  Chelmona akwarium za małe. No to faktycznie jest problem. Kwestia czasu zeby nasiało sie tego  badziewka i nawet bez brzydala  bedzie po zoasach. Musisz chyaba podjac decyzje.

@FajnyRadziuJak korale czuja sie dobrze i nic Ci nie leci to ja bym nie podbijał. 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grzegorz Dyzma napisał:

@FajnyRadziuJak korale czuja sie dobrze i nic Ci nie leci to ja bym nie podbijał

A czują się dobrze ale widzę, że jednak brakuje im nutrientów. 

Serio, nie wiem o co kaman, w ostatnim moim pobycie w domu przez 3 tyg futrowałem żarciem ryby, skorupiaki i korale (reef roids na przemian z grow and color a do tego ab+ codziennie). 

NO3 ani drgnie... 

Z jednej strony git bo wsadziłem kilka szczepek sps i rosną z tygodnia na tydzień ale z drugiej strony widać, że towarzystwo głodne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, VDR said:

Z noszeniem beczki solanki z kuchni do miejsca gdzie stoi akwarium :D

To jest nadal najwieksza moja bolaczka i czekam chwili kiedy w koncu bede mogl powiedziec ---- wreszcie ****a !

;)

Wez sobie kawalek grubej sklejki, kólka gumowe heavy duty I masz  platforme na kółkach. Takimi wynalazkami mozna nawet po 200kg I wiecej przetaczac. No chyba ze te beczke nosisz po schodach jescze to wtedy lipa:clowning

Ja stwierdzilem ze raz na 3 miesiace do wanny wsadze folie do oczka wodnego, nałapie wody, sól pompa, 15m weza i podmianka zrobiona. Zamiast 5 procent co tydzień bedzie 30% co 3 miesiące 

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Słony leszcz napisał:

Prace "manualne". Jak przyciąć wrastające w siebie korale nie robiąc masakry? Jak przykleić korale do skały, pod wodą, żeby się trzymały solidnie i prosto...

pistoletem z klejem w tubie (jakies cyjano) od @luft ;)  Rewelacja ! Wygrałem na którymś ze zjazdów podczas losowania i go pokochałem. Nie mniej - Miliput też daje radę ;)

10 minut temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Wez sobie kawalek grubej sklejki, kólka gumowe heavy duty I masz  platforme na kółkach. Takimi wynalazkami mozna nawet po 200kg I wiecej przetaczac. No chyba ze te beczke nosisz po schodach jescze to wtedy lipa:clowning

Ja stwierdzilem ze raz na 3 miesiace do wanny wsadze folie do oczka wodnego, nałapie wody, sól pompa, 15m weza i podmianka zrobiona. Zamiast 5 procent co tydzień bedzie 30% co 3 miesiące 

Hahaha - Grzesiek ja mam już miejsce na sumpa w oddzielnym pomieszczeniu i rury pod posadzką by nie musieć się schylać nad sumpem i nie nosić beczek ;) Nie mniej muszę jeszcze odpalić nowy baniak - a z tym mi schodzi ;) Ale dni kiedy podmianka będzie najgorsza rzeczą jaka robiłem przez te wszystkie lata będzie po prostu zwieńczeniem dzieła. Drugim - będzie odejście od Ballinga ;)

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie największy problem apitasja, brzydal pływa od 3 tygodni, nic nie robi czasami zawiśnie nad gniazdem apitasji i się gapi, jak uda mi się wyrwać jakąś pensetą to z chęcią wcina.

Karmie 2 kostki rano i na wieczór, zastanawiam się na oddelegowanie do sumpa.

2 problem to zbicie No3-25 do może 5 lub 2, ale to już małymi kroczkami z pomocą NoPoX i tak zeszło z około 100.

3 problem co tydzień w mojej miejscowości są spadki napięcia i muszę regulować pompę dcp 8000, poziom wody w sumpie wzrasta jak jest mniejsze napięcie, a jak jest większe to ubywa w skutek czego dolewka dolewa na maxa.

Pompa chodzi na 100%, 65wat

 

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Alcoholik napisał:

3 problem co tydzień w mojej miejscowości są spadki napięcia i muszę regulować pompę dcp 8000, poziom wody w sumpie wzrasta jak jest mniejsze napięcie, a jak jest większe to ubywa w skutek czego dolewka dolewa na maxa.

Pompa chodzi na 100%, 65wat

Próbowałeś podłączyć stabilizator napięcia zmiennego ? Są na allegro w dobrych cenach, musi pomóc ( powinno)

6 godzin temu, Alcoholik napisał:

U mnie największy problem apitasja, brzydal pływa od 3 tygodni, nic nie robi czasami zawiśnie nad gniazdem apitasji i się gapi, jak uda mi się wyrwać jakąś pensetą to z chęcią wcina.

W poprzednim akwarium miałam Chelmona kosił aiptasie aż miło,  brzydal się nie sprawdził tylko zoa skubał, ale wiesz co w brew opiniom negatywnym kupiłam do obecnego akwarium środek na aiptasie z colombo i powiem tak, trzeba dać cała dawkę 1ml do mordy i trochę działa od 2 tyg nic nie ma, zobaczymy jak długo.

Następnie nie urywaj nie grzebaj bo się rozsiewa po zbiorniku.

6 godzin temu, Alcoholik napisał:

problem to zbicie No3-25 do może 5 lub 2, ale to już małymi kroczkami z pomocą NoPoX i tak zeszło z około 100.

Jeśli jest Po4 wykrywalne to tak, to idzie razem w parach.

Oczywiście samo dolewanie NoPoX nie pomoże na dłuższą metę, może warto poszukać przyczynę tworzenia się wysokiego No3

;) 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Beti napisał:

opiniom negatywnym

opiniom - jako liczba mnoga :P wiem czepiam się hehe

A ja mam problem taki że nie dipowałem nowych szczepek i dzięki temu znowu przytargałem do zbiornika ślimaki osiadłe i wirki :clowning  

Tu ktoś pisze o problemach z No3 i Po4. Nie ma lepszego rozwiązania jak red sea nopox ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o apitasje, oraz cyjano,dino i inne dziadoskie gloniska, nie jestem zwolennikiem stosowania chemii w zbiorniku czy to jest morskie czy roślinne wolę naturalne sposoby, co do brzydala robie miejsce w sumpie, przygłodzę to może zacznie się interesować.
Co do No3 i Po4, opisałem w swoim wątku dlaczego NoPoX, rozwalona biologia.
Dzięki za opis sprzętu do stabilizacji natężenia, nie wiedziałem o takim czymś.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To coś musiałeś robić nie tak. U mnie nopox działa zawsze.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalilem biologie, teraz od 4 tyg. NOPOX zaczyna dzialac, z tym ze daje polowe dawki niz zaleca producent

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba długotrwały leń dopadł największym problemem są podmiany co dwa tygodnie wraz z wymianą rolki z włóknina, do tego jeszcze trzeba magnesem machać raz na tydzień ech zastanawiam się czy zwijać majdan czy coś w końcu zmienić w tym moim bagienku :Blush2

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to najbardziej grzeje cyrkulacja, nie sposób ja ustawić by wszyscy byli zadowoleni.Jak koralom dobrze to nie wszystko zostaje przedmuchane ,jak ustawisz by nie było martwych stref  to piasek podnosi.Przerobiłem rożne piaski,żwirki i juz mam dosyć :) od jutra przy podmianach zacznę usuwać piasek ,zobaczę  jak to jest bez :))


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej denerwuje spadające pH. Reszta jest do zniesienia. Myślę, że jak musiałbym robić ballinga tak na 300-400ml dziennie, to też bym się wkurzał.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z ph, ale będę robił skrzyneczkę z takimi filtrami i na zewnątrz zamontuje0b4878205f3a2fbeca09447c4bd5eed5.jpge3accc3e6e7d25078ab02d79d24fd759.jpg8e5595c05027fcf107d40b5e7f607ad6.jpgfa167970bd9bb1f367e56130894dab74.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.