Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Parametry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zalałem akwarium 2 tygodnie temu na żywej wodzie, czy mogę wpuścić ślimaki i krewetki?

parametry NO2=0,04

NO3=50

PO4=0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi żeby już coś tam się ruszało w akwarium. To myślisz ze mogę wpuścić ślimaki i krewetkę lub same ślimaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Nosaczpospolity napisał:

Bardziej mi chodzi żeby już coś tam się ruszało w akwarium. To myślisz ze mogę wpuścić ślimaki i krewetkę lub same ślimaki?

Myślę że nie :shocking ale niecierpliwy...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej pyta o ślimaki a nie, jak niektórzy ile ryb już mozna wpuszczać


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nosaczpospolity napisał:

Zalałem akwarium 2 tygodnie temu na żywej wodzie, czy mogę wpuścić ślimaki i krewetki?

 

4 godziny temu, Nosaczpospolity napisał:

Bardziej mi chodzi żeby już coś tam się ruszało w akwarium.

Jeżeli startowałeś na "żywej wodzie" to już powinno coś się ruszać w akwarium. Weź latarkę i po zgaszeniu światła obejrzyj piasek i rogi w akwarium. Powinieneś zobaczyć małe pływające lub biegające stworzonka i robaki piaskowe. Gdzie niegdzie powinny się pojawić rurówki. Jeśli tego nie znajdziesz to poszukaj w okolicy osoby która ma solniczkę i poproś o trochę osadu z sumpa, czy garstkę piasku. A jak są już drobne organizmy w akwa to wrzucaj co drugi dzień ODROBINĘ (suchego to tak na czubku noża, mrożonego np oczlik, plankton - kawałek wielkości grochu) pokarmu. Jeśli skaĺa zacznie zmieniać kolor (okrzemki) to ja bym wpuścił kilka małych ślimaków. Potem rybki, proste korale  a krewetki na końcu - to dość delikatne stworzenia. Jako pierwszego korala polecam pseudogorgonię i Dunkę. 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć kostkę mrożonki jakiejś drobnicy (np czerwony plankton). Zmierz no2 przed wrzuceniem, po dwóch dniach i po tygodniu. Jeśli no2 urośnie po dwóch dniach, a po tygodniu spadnie, możesz wrzucać ślimaki. Ja nigdy nie używałem testu na no2, ale widzę że Ty używasz, więc takim sposobem dojdziesz czy biologia pochłania toksyczne związki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Arek77 napisał:

 

Jeżeli startowałeś na "żywej wodzie" to już powinno coś się ruszać w akwarium. Weź latarkę i po zgaszeniu światła obejrzyj piasek i rogi w akwarium. Powinieneś zobaczyć małe pływające lub biegające stworzonka i robaki piaskowe. Gdzie niegdzie powinny się pojawić rurówki. Jeśli tego nie znajdziesz to poszukaj w okolicy osoby która ma solniczkę i poproś o trochę osadu z sumpa, czy garstkę piasku. A jak są już drobne organizmy w akwa to wrzucaj co drugi dzień ODROBINĘ (suchego to tak na czubku noża, mrożonego np oczlik, plankton - kawałek wielkości grochu) pokarmu. Jeśli skaĺa zacznie zmieniać kolor (okrzemki) to ja bym wpuścił kilka małych ślimaków. Potem rybki, proste korale  a krewetki na końcu - to dość delikatne stworzenia. Jako pierwszego korala polecam pseudogorgonię i Dunkę. 

Tylko ja wrzucam żywy piasek dopiero dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Nosaczpospolity napisał:

Tylko ja wrzucam żywy piasek dopiero dziś.

Według mnie jeszcze jeszcze co najmniej dwa tygodnie. 

https://reefhub.pl/ekipa-czyszczaca/

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 godzin temu, Nosaczpospolity napisał:

Są  takie małe kropki-glonki.

Ja bym nie palił światła dopóki parametry nie będą akceptowalne. Jak się "ułoży" biologia to wtedy możesz dać jakieś życie, proste koralowce miękkie i dopiero wtedy zacząć podkręcać moc lampy. No chyba że chcesz mieć łąki glonowe :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Nosaczpospolity napisał:

Tylko ja wrzucam żywy piasek dopiero dziś.

Tylko czy ten żywy piasek to taki kupny z torebki (w nim oprócz bakterii nic innego nie będzie) czy taki..... z działającego akwa?

22 minuty temu, =Fresz= napisał:

Ja bym nie palił światła dopóki parametry nie będą akceptowalne. Jak się "ułoży" biologia to wtedy możesz dać jakieś życie, proste koralowce miękkie i dopiero wtedy zacząć podkręcać moc lampy. No chyba że chcesz mieć łąki glonowe :P 

I tu kolego @Nosaczpospolity " co kraj to obyczaj" każdy ma swoje sprawdzone metody. I pewnie każda metoda ma plusy i minusy. Ja bym ustawil tak lampę jak będzie ustawiona docelowo.... no może z faktycznie 15 do 20% mniej. Wg mnie całe akwa, w tym biologia, powinny przyzwyczajać się do warunków docelowych. Będą glony? Pewnie że będą..... przecież to jest naturalny składnik systemu i one są potrzebne. Nie chcesz ich w akwa to zrób refugium. Nie masz sumpa to zamontuj filtr glonowy.

Inna flora bakteryjna wytwarza się bez światła inna ze światłem. Bakterie, glony korale ryby i inne żyjątka muszą zacząć ae sobą współgrać..... 

Sam musisz zdecydować jak zrobisz.....

Powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Ja bym ustawil tak lampę jak będzie ustawiona docelowo.... no może z faktycznie 15 do 20% mniej. Wg mnie całe akwa, w tym biologia, powinny przyzwyczajać się do warunków docelowych. Będą glony? Pewnie że będą..... przecież to jest naturalny składnik systemu i one są potrzebne. Nie chcesz ich w akwa to zrób refugium. Nie masz sumpa to zamontuj filtr glonowy.

Glonów być nie musi, a dojrzewanie może przejść łagodnie. Ja osobiście nie znam takich obrazków jak poniżej :P

2141-dsc04208.jpg

Takich sytuacji też nie znam

lcKHGbE06dm8syoVjSJTXMIxUA7tsTLYdPZgX4T7

post-4083-0-04147200-1395171323.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.