Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Wybarwienie zooasów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od marca kreci sie u mnie 40l kostka.

W zbiorniku znajduja sie glownie miekasy i kilka LPSow. Wszystko ma zauwazalne znaczace przyrosty. 

Do tej pory dozuje 2 razy w tygodniu po 1 kroplo vitality od aquaforest. 

Nad zbiornikiem wisi lampa LED mojej produkcji ok 60 W.  Glownie royal blue plus 20000 i 10000K

Zriornik prowadze na soli tropic marine pro rerf sea salt, raz w tygodniu robie 5l podmiany. 

Zauwazylem ze zoasy w zbiorniku zdecydowanie zbladly. Co moglbym dozowac zeby poprawic kolorystyke?

Zastanawiam sie na seachem complete + reef plus.

Co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefbooster + Reefroids czyni cuda.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślisz, że 60w w ledach nad 40l zbiornikiem to trochę dużo? Zoa nie lubią przypiekania aż tak. Może tutaj jest źródło problemów... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa nie jest ustaeiona na maxa. Aktualnie swieci gdzies z moca 45 W.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zoa są płasko przy skale czy pomiędzy skałą a polipem jest nóżka? Może 45w to dalej za dużo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zoasami jest różnie , umnie jedne rosną obok acropor a dla innych jest tam za dużo światła i znacznie lepiej czują się z boku zbiornika. Czy istnieje jakaś recepta na sukces z zoasami raczej wątpię :) wykrywalne No3 , Po4,  ja ze względu na resztę obsady kapie jod z afu , codziennie 20-30ml fitoplanktonu, raz na ruski rok wleje refroids i czasami dam ten mały granulat z tropical marine. Zoasy mają się całkiem dobrze ale z nimi to loteria 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze mi nie chodzi o to ze zoasy mi padaja czy nie rosną. Idą w wiekszosci jak szalone i obrastaja skaly. 

Glowki nie wyciagaja sie, wiec swiatla za malo napewno nie maja. 

Jedynie martwi mnie to ze kolory płowieją. Chcialbym cos dozowac zeby nabrały koloru.

Może red sea energy AB+?

W erybce polecili mi specyfik od red sea, skladajacy sie z 4 elementow, ale nie pamietam nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w erybce. Polecili mi nast specyfik

Korallen zucht pohls xtra

Mam dawac 2 krople dziennie az do wybarwienia.

Nie jest to za często? 

Mozecie mi poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pohl xstra to sie daje 1ml a nie krople,ja tyle przynajmniej dawalem w akwa z sps.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.