Skocz do zawartości
Ejdzej88

Klej do korali

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję na szybko kupić w sklepie typu Obi, LM klej do korali dwuskładnikowy. Co się nada poza Multitipem? Wczoraj wieczorem robiąc porządki zrobiłem przypadkowo demolkę w zbiorniku, przewróciłem skałę i połamałem kilka dużych patyków.  Muszę to szybko naprawić bo nie mam gdzie ich wstawić. Cyjanoakryl odpada, ja nim nie umiem kleić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś poxipol i poxyline i nie polecam do tego. Wiem że tam to kupisz, ale niech się jeszcze ktoś wypowie. Odpieniacz szalał tydzień, woda robi się biała jak delikatnie tylko to zgnieciesz pod wodą. Na forum znalazłem wtedy wiele informacji nie polecających tych akurat produktów. Ja bym ich akurat nie brał. A na opakowaniu pisze toksyczne dla organizmów wodnych. 

Pytanie zadałeś co się nada , ale myślę że odpowiedź co się nie nada też pasuje :]

Edytowane przez Syrius177 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleje z "marketu" są na rozpuszczalnikach i wysychając wydzielane są do wody.

Musisz to posklejać pod wodą?  Jeśli potrzeba coś mocnego ale nie pod wodą to zaprawa CX5. Twardnieje w minutę ale raczej nie nadaje się do klejenia w wodzie.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę to skleić pod wodą...mowa o koralach, gdzie największy jest wielkości piłki do siatkówki i na piachu ich na cito nie ustawię, bo poprostu nie ma miejsca. Jak na złość znajomi, którzy też mają akwa siedzą na nartach.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W markecie to nic poza cyjanoakrylowym w żelu nie kupisz ale do dużych kolonii nie sądzę by się nadał.Skad jesteś ? Bo Tapatalk nie pokazuje :/


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://sklep.seafrags.pl/pl/p/Milliput-Terracota-klej-do-korali/1304

https://www.jadarhobby.pl/milliput-m-125.html

 

Warszawa

 

Albo

wyłącz cyrkulacje , rozrabiasz gęsto cx5 i małe kulki takie na jedno klejenie pod korala i jazda najpierw po za wodą obrabiasz korala z klejem potem tylko ustawiasz w odzie w danym miejscu , trochę trudne ale da się też  , tak kleiłem duże korale . 

lub 

miliput kleisz jak coś odpada już nie dotykasz kleju tylko tak ja została faktura ułożenia kleju po skale , dojesz na wierz cjano i w to samo miejsce i siądzie .

chodzi o to jak na mniej drażnić koral i za dużo chemii do akwa nie szło . 

pozdr. 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wrzuciłem do akwa kratkę rastrową na trytrytkach i na nie wrzuciłem korale co oberwały, jutro je pokleję, bo dzisiaj pewnie będzie już problem, a straciłem 2,5h na objazdówkę po sklepach. 

Ech to hobby mnie wykończy:)

Kilka miesięcy temu miałem awarię osmozy, do akwa szła woda ~500TDS. Nim wyprostowałem parametry(KH 18 Ca 700, to dla miłośników kranówki) Quadri się wkurzył, zrobił demolkę taką, że kolega dostał 2,6kg wkładu do reaktora. To co odratowałem z fajniejszych sztuk to teraz sam popsułem. I jak się tu nie denerwować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ejdzej88

Jak bliżej się nikt nie znajdzie i jakiegoś cudownego pomysłu ktoś nie podsunie, ja mam zapas miliputa i mogę poratować. Tylko do Grodziska już kawałek drogi jest.

Ewentualnie, możesz spróbować tymczasowo na trytrytki korale zamocować do skały, do czasu aż kupisz klej.

 

 

3 minuty temu, Ejdzej88 napisał:

wrzuciłem do akwa kratkę rastrową na trytrytkach i na nie wrzuciłem korale co oberwały,

O widzisz, sam wpadłeś na pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie warto mieć zawsze tubkę grotecha w domu. Wszystkie większe korale tym kleję i polecam.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej kropelka żel, nawet do góry nogami można przykleić i nawet duże nie oblewające korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.