Skocz do zawartości
padre

Moja pierwsza solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie to wygląda :)
A mógłbyś podać wymiary sumpa i szerokości poszczególnych komór? Właśnie siedzę nad swoim projektem i.. byłbym się trochę zainspirował Twoją lewą częścią :)

A zbiornik na dolewkę gdzieś planujesz w szafce?

Z jakiego profilu robiłeś stelaż?

Edytowane przez SmauG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar sumpa 800x350 komory od lewej 250x260  potem 2x50 kolejna 190x170  potem 50 i ostatnia 150 na pompe. Nie mam osobnego zbiornika na dolewke robie do pierwszej komory. Stelarz z profili 40x40 pomalowany proszkowo

2D07383E-EE33-46AC-BD6C-69A8B71306A5.jpeg

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minęło już troche czasu....  jak tam "zasiedlanie" akwa zwierzakami ?  , rybcie chyba już jakieś pływają ?


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke czasu minelo i tez troszke sie zmienilo w akwarium ^_^ Doszlo pare szt korali i dwa blazenki krabik pustelnik para slimakow kopiacych, plus turbo i trochus. Wszystko zyje pompuje sie wiec jak na razie chyba oki. Sami ocencie :yes 

98990143-15AB-440A-84BA-2C24941F7814.jpeg

0AAEE106-7256-4DCB-8D45-AEEE6A682337.jpeg

923FB33F-F989-484D-A11D-77D666F01174.jpeg

1BFA9445-1752-4E7D-BD5E-50391E17F73E.jpeg

EB88CAB1-4673-4705-ADAB-3142D68E3E79.jpeg

71F8C46E-68E0-4877-A783-C40A11FFF79E.jpeg

644DC502-53A0-452E-AB64-EC06FDFB0250.jpeg

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotki filmik prezentujacy zbiornik i jak rosnie moja capnella gdy dostanie swiatla:strutin

 

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dokupic jakas rybe kolejna ale nie wiem od jakich zaczac. Wiadomo podoba mi sie hepatus i zona i dzieci naciskaja coraz bardziej aby wlasnie ta rybke zakupic. Czytalem troszke o problemach z aklimatyzacja stresem i to ze nie do takiego akwarium bo za male itd Wiem wiem i pewnie duzo ludzi wie a jednak kupuja i trzymaja z powodzeniem i ciesza sie ze ja maja. Moze ktos by pomogl w obsadzie? Cos zaproponowal fajnego. Interesuja mnie ryby aby nie wygladaly jak z slodkowodnego. Rodzinka caly czas mowi ze nie po to przeszlismy z slodkiego na morskie aby teraz trzymac zwykle rybki :D. Macie jakies propozycje?

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety za mały zbiornik na pokolce. No chyba że za rok stawiasz 500l to wtedy może. Do tego litrażu co najwyżej jakiś Ctenochaetus. Inne to Chromis, Chrysiptera, Nemateleotris, Gobiodon, Pteropagon, hexataenia i inne małe ryby. Szukaj czegoś co rośnie max 10-14cm i nie zjada korali i nie będzie ganiać innych ryb. Hepatusa stanowczo odradzam. Sam popełniłem ten błąd i miałem go w 360l. Musiałem oddać bo urosła duża i taranowała wszystko na swej drodze. Codziennie zbierałem jakieś połamane korale. Ta ryba musi mieć przestrzeń do pływania. 160cm długości to takie minimum dla Hepatusa. Najlepiej 1000l i więcej.

Edytowane przez Steron
dodano tekst (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie karmienia ukwiałow.  Poczytalem na forum poogladalem filmiki i postanowilem ze tez mojemu dam kawaleczek krewetki i zobacze co sie stanie. Wiec w niedziele ucialem kawalek z 1cm rozmrozilem w wodzie z akwarium i podalem. Ukwial wzial zwinal sie troszke i myslalem ze skonsumuje.  Do wieczora juz nie napompowal sie tak jak zawsze i na drugi dzien rowniez. Dzisiaj rano zauwazylem ze kawalek tej krewetki lezy obok a ukwial calkowicie zmalal i wystawil swoja paszcze. :/ Wygladalo to tak jakby zwrocil ten kawalek krewetki :( Czy ktos z Was mial tak ? Czy to oznacza ze krewetka mu nie smakowala ? Co zrobilem nie tak.

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, padre napisał:

Mam pytanie odnosnie karmienia ukwiałow.  Poczytalem na forum poogladalem filmiki i postanowilem ze tez mojemu dam kawaleczek krewetki i zobacze co sie stanie. Wiec w niedziele ucialem kawalek z 1cm rozmrozilem w wodzie z akwarium i podalem. Ukwial wzial zwinal sie troszke i myslalem ze skonsumuje.  Do wieczora juz nie napompowal sie tak jak zawsze i na drugi dzien rowniez. Dzisiaj rano zauwazylem ze kawalek tej krewetki lezy obok a ukwial calkowicie zmalal i wystawil swoja paszcze. :/ Wygladalo to tak jakby zwrocil ten kawalek krewetki :( Czy ktos z Was mial tak ? Czy to oznacza ze krewetka mu nie smakowala ? Co zrobilem nie tak.

Jak długo masz tego ukwiała? Mój przez pierwsze 3 tygodnie też nic nie chciał jeść i "wypluwał" co mu dawałem. Teraz je prawie wszystko (oprócz kiełży). Z krewetki koktailową to trzeba uważać, po większy kawałek może nie strawić. Jeżeli już, to taki kawałek dobrze jest rozgnieść aby był lepiej dostępny dla soków trawiennych. Możesz zacząć od czegoś drobniejszego np krewetki krystalicznych.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwial u mnie jakies 3 tygodnie. Wczesniej karmilem troszke solowcem. Wypuszczalem nad nim widzialem ze lapal. Teraz pierwszy raz chcialem kawalek krewetki dac. Moze faktycznie nawet ten 1cm byl za duzy. Jak go wyplul to znaczy ze bedzie z nim oki wczystko?

Edytowane przez padre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.