Skocz do zawartości
Gość

Ankieta covid-19 :)

COVID-19  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi COVID-19?

    • TAK
      22
    • NIE
      13
    • Jeszcze się zastanawiam
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jestem ciekaw waszej decyzji i opinii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[emoji23][emoji23][emoji23]
Jest problem. Pod Tapatalkiem nie widać ankiety [emoji1745] [emoji23][emoji23]


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, VDR napisał:

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Jest problem. Pod Tapatalkiem nie widać ankiety emoji1745.png emoji23.pngemoji23.png

mało osób z tego korzysta ;) 

Zapomniałem dodać ankieta anonimowa.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, =Fresz= napisał:

Zapomniałem dodać ankieta anonimowa

Tak bardzo anonimowa :bow


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się szczepię przy pierwszej okazji.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewno, że tak. Darmowy tracking z doliny krzemowej gratis to nie byle okazja, a tak na poważnie może jakieś profity będą i można będzie z mniejszymi przeszkodami na wakacje polecieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas zostanie zmuszona. Część krajów, szczególnie turystycznych wprowadzi wymóg szczepienia. linie lotnicze będą wymagać, żeby wejść na pokład, hotele, żeby się zameldowac itd..


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie, bo nie jestem w grupie ryzyka i nie chcę być królikiem doświadczalny m. Teorie, że gdzieś nie polecisz, gdzieś nie wjedziesz.... wg mnie bajki. Many is many, żaden kraj turystyczny sobie nie obetnie puli turystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 godzin temu, Beti napisał:

Tak bardzo anonimowa :bow

A nie jest? ;) 

 

10 godzin temu, katani napisał:

Większość z nas zostanie zmuszona. Część krajów, szczególnie turystycznych wprowadzi wymóg szczepienia. linie lotnicze będą wymagać, żeby wejść na pokład, hotele, żeby się zameldowac itd..

Przecież ma być dobrowolna ;) 

 

10 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Teorie, że gdzieś nie polecisz, gdzieś nie wjedziesz.... wg mnie bajki. Many is many, żaden kraj turystyczny sobie nie obetnie puli turystów.

Nawet się przebąkuje że pracodawcy mogą zacząć wymagać od Ciebie szczepienia bo inaczej out. Ale to na razie tylko dywagacje. Natomiast jakieś linie lotnicze już zapowiedziały że bez zaszczepienia nie polecisz jak zauważył @katani ;) nie będę wrzucał linków bo są "ujowe" :P 

 

10 godzin temu, Tapajos32 napisał:

Ja się boję że Bill Gates zamieszka w mojej głowie :(

Oj tam strach ma wielkie oczy :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, =Fresz= napisał:

A nie jest?

No ja widzę kto głosuje i za czym, wystarczy nacisnąć na chłopka :shocking spróbuj :coffee:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Beti napisał:

No ja widzę kto głosuje i za czym, wystarczy nacisnąć na chłopka :shocking spróbuj :coffee:

W takim razie moderator i admin widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem nie, ale w sumie sie troche rozpedziłem bo miałobyć jeszcze sie zastanawiam ;)

Napewno nie polece jak prawdziwy covidianin ustawić sie w kolejke do szczepienia ;)
Niech potestują na covidianach królikach doświadczalny zobaczymy kto umrze komu wypadna zeby włosy albo urosnie 3 ręka i wtedy przemyśle sprawę i pójdę lub nie ;)

 

I taki cytacik:
Ciekawe jest to , że ci którzy pierwsi krzyczeli w sprawie kobiet, że moje ciało moja sprawa teraz równie żarliwie krzyczą, że jednak musisz się poddać przymusowym szepieniom niesprawdzonym preparatem jakby już przestało być ważne stwierdzenie - moje ciało, moja sprawa.

https://www.reuters.com/article/us-astrazeneca-results-vaccine-liability-idUSKCN24V2EN

Wiec jak tak to ma wygladać ze firmy nie maja brać odpowiedzalności za swój produkt to jestem sceptycznie do tego nastawiony.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, sith114 napisał:

Niech potestują na covidianach królikach doświadczalny

Już są pierwsze efekty szczepionki Pfizer, nie wolno szczepić ludzi którzy są na coś uczuleni :P czekamy na kolejne efekty.

https://www.onet.pl/?utm_source=nano-reef.pl_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=65c57ade-ab9d-48c2-a76c-94af055e6ee7&sid=4e9b6959-4f88-4e8b-9613-65de7438fe5a&utm_v=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, =Fresz= napisał:

Ale to nie jest nic nadzwyczajnego. I chyba nie na coś tylko na składniki szczepionki. Wiec to akurat logiczny fakt leków też niektórzy nie moga przyjmować ze względu na ich skład.

Ja jestem głównie sceptycznie nastawiony do czasu w jakim ten cud został opracowany. Na jednym kolanie mieszali kociołek na drugimi podpisywali kwity "nada się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, sith114 napisał:

Ale to nie jest nic nadzwyczajnego. I chyba nie na coś tylko na składniki szczepionki. Wiec to akurat logiczny fakt leków też niektórzy nie moga przyjmować ze względu na ich skład.

No tak tego nie było na ulotce że może działać anafilaktycznie :P próbujmy dalej możesz coś kolejnego wyskoczy hehe jakby nie patrzeć to kolejne testy.

No inne szczepionki "tworzą" do 10lat, a tą w 10 miesięcy i to firma która płaciła wcześniej wysokie odszkodowania za błędy. Dlatego też jestem mocno sceptyczny.

No a najlepszy jest Putinek. Każe szczepić ich Sputnikiem, a nie przeszła nawet 3 fazy testów :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli chodzi o reprezentatywną próbkę zaszczepionych to zanim u nas zaczną szczepić zwykłych zjadaczy chleba, to kilka innych krajów będzie miał miliony ludzi zaszczepionych a u nas wojsko, milicja, służba zdrowia, DPSy itd.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, =Fresz= napisał:

No tak tego nie było na ulotce że może działać anafilaktycznie

Widzę, że na dwa wątki już bzdury zaczynasz uskuteczniać. Każdy jeden lek/szczepionka może wywołać wstrząs anafilaktyczny.  Nawet gripex - przeczytaj ulotkę. 

Czytałeś ulotkę do tej szczepionki ? Bo mam wrażenie, że jej nawet na oczy nie widziałeś ale 3po3 pitolisz.

Medonet z 3 grudnia.

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,jakie-sa-skutki-uboczne-szczepionki-na-covid-19-firmy-pfizer-,artykul,71821476.html

"Ostrzeżono, by nie stosować szczepionki w przypadku, gdy ktoś jest uczulony na którąś ze znajdujących się w nich substancji, "

A teraz odpowiedz sobie na pytanie czym jest wstrząs anafilaktyczny ;)

Czemu nie dodajesz, że osoby które doznały tej reakcji na co dzień chodzą ze strzykawką z adrenaliną - jak podawał Medonet. Bo są alergikami :D  No po prostu coś niesamowitego.
Gość chodzi z adrenaliną w strzykawce by go byle co nie zabiło a =Fresz= się dziwi, że reakcja organizmu była jakaś zbyt nadmierna :D  

@FajnyRadziu ma na to doskonałe określenie, mimo, że =Fresz= się za każdym razem wypiera by to była prawda. Niestety Krzysiek - Radek ma racje :D 

 

P.s ide o zaklad ze Pfizer wpisał wstrzas anafilaktyczny w swoja ulotke ;)

 

 

46 minut temu, =Fresz= napisał:

No a najlepszy jest Putinek. Każe szczepić ich Sputnikiem, a nie przeszła nawet 3 fazy testów

Skąd wiesz czy nie przeszła ? :) Masz jakieś dane na temat ewentualnych obowiązkowych szczepień w więzieniach, koloniach karnych itp ?  Skąd wiesz czy nie mają badań, których nie można pokazać światu bo by zaczął krzyczeć  o łamanie praw człowieka ? ;)  Lubisz spiskowe teorie dziejów więc zmierz się z tymi pytaniami :D 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, VDR napisał:

Niestety Krzysiek - Radek ma racje :D 

hehe wesoło musi być w tym zwariowanym czasie :P

1 godzinę temu, VDR napisał:

Skąd wiesz czy nie przeszła ? :)

Doktory ichniejsze o tym "mówio" ;) 

Edit: o pierwsza z brzegu strona https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-rosja-szczepi-przeciw-covid-19-ale-preparat-budzi-wiele-watp,nId,4904928

1 godzinę temu, VDR napisał:

P.s ide o zaklad ze Pfizer wpisał wstrzas anafilaktyczny w swoja ulotke

Gdyby wpisali to by nie było teraz akcji gdzie ostrzegają ;)

Cytat

Agencja regulacji leków bada sprawę, a jej szefowa, dr June Raine, podczas przesłuchania przed komisją parlamentarną zapewniła opinię publiczną, że przeprowadzone dotychczas obszerne badania szczepionki, nie wykazały podobnych działań ubocznych. Dodała również, że trzeba bacznie obserwować pacjentów "przed, w trakcie i po" podaniu szczepionki.

No to obserwujemy :P 

1 godzinę temu, VDR napisał:

Widzę, że na dwa wątki

Wolność i swoboda :P

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Gdyby wpisali to by nie było teraz akcji gdzie ostrzegają

No i tu się mylisz bo wstrzas anafilaktyczny to chyba wszedzie wpisuja :D  Taki dupochron.

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, VDR napisał:

No i tu się mylisz bo wstrzas anafilaktyczny to chyba wszedzie wpisuja :D  Taki dupochron.

 

Chyba hehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, =Fresz= napisał:

Chyba hehe 

W zasadzie to jestem przekonany. 100% szczepionek do których miałem dostęp,  miało to wpisane. Zresztą sama definicja wstrząsu anafilaktycznego wyjaśnia wszystko. Jak nie wiesz, że jesteś alergikiem to Cie orzeszek arachidowy może uśmiercić.  Widzisz, masz dziwną manię wyolbrzymiania problemów (żona wytrzymuje to ? :P). Tymczasem sprawa jest banalna. Dwie osoby mające skłonności do reakcji alergicznych (i to poważnych skoro wprost się mówi, że noszą przy sobie adrenalinę) po podaniu szczepionki taką reakcję miało. Większym zmartwieniem pewnie by było gdyby osoba nie będąca alergikiem takowej dostała. Póki co nie wiadomo jeszcze co było powodem takiej reakcji ale jak sądzę jest to w tej chwili właśnie intensywnie badane. I tak jak na wcześniejszych etapach np. w przypadku problemów szczepionki AstraZeneca zostanie to wyjaśnione. Nie mniej z racji wystąpienia takich objawów - alergików szczepić nie będą.  Co jest znowu naturalną reakcją - zapewne do czasu kiedy znajdą przyczynę takiej reakcji. 

Oczywiście, nie podoba mi się, że firmy farmaceutyczne dostały dupochron w postaci zabezpieczenia, że nie odpowiadają za swój produkt. Z drugiej to oni dyktują warunki. Obowiązku szczepienia jak na razie nie ma. Tak samo jak nie ma obowiązku kupowania od nich tych szczepionek. Z drugiej strony jest realne zagrożenie choroby  i śmierci dla osób będących w podwyższonej grupie ryzyka i zapewne gdybym w takiej grupie był skorzystałbym z pierwszej możliwej okazji.

 

 

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość zmiany zdania :clowning  ,  bo jeszcze nie wiem  . Jestem po ... więc z obecnie podawanych info mam na jakiś czas spokój  ,  a nie lubię pakować w organizm nie sprawdzonych substancji <_< .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie... Szczepić nie bo przejma nad nami kontrolę. Jak wy sami ja oddaliście na tacy z wszystkimi możliwymi szczegółami dla gugla i fejsika. Jakby to jakaś różnicę robiło nic nie znaczące jednostki. Wake the f*ck up. Wy już dawno jesteście trybikami matrixa którym się wydaje, że są wolnymi ludźmi. Szkoda mi was. Będzie bolało jak się w końcu obudzicie :* 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.