Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Wrzucenie korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Akwarium ma już miesiąc. Testy- NO2-0,   NO3-10,   PO4-0,   KH-6.7-7
Posiadam dwa błazenki i chciałbym im kupić jakiegoś korala. 
Czy mogę wrzucić do akwarium np quadricolor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Nosaczpospolity napisał:

Witam,

Akwarium ma już miesiąc. Testy- NO2-0,   NO3-10,   PO4-0,   KH-6.7-7
Posiadam dwa błazenki i chciałbym im kupić jakiegoś korala. 
Czy mogę wrzucić do akwarium np quadricolor?

58 minut temu, Nosaczpospolity napisał:

Witam,

Akwarium ma już miesiąc. Testy- NO2-0,   NO3-10,   PO4-0,   KH-6.7-7
Posiadam dwa błazenki i chciałbym im kupić jakiegoś korala. 
Czy mogę wrzucić do akwarium np quadricolor?

A czy zdajesz sobie sprawę, że oprócz ukwiała quadri zadnie inne korale raczej się nie zmieszczą? Nawet jak kupisz małego, to w krótkim czasie będzie zajmował większą część akwarium.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z innego tematu kolegi "Nosaczpospolity"  -  to akwarium faktycznie malutkie.... , ale przy takim litrażu i tak nie  "zaszaleje" z obsadą  więc Ja myśle że można już wprowadzać "domek dla błaznów"  czyli jakiegoś  quadri  ,  do tego  może jakieś łatwe miękaski /typu discosoma, ricordea czy zoanthus/,  żeby troche "pokolorować" akwarium i w wypadku przemieszczania sie ukwiała w tak niewielkim akwa   - nie narazić sie na  jakieś duże straty. 


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, T.TOM.T napisał:

Jak wynika z innego tematu kolegi "Nosaczpospolity"  -  to akwarium faktycznie malutkie.... , ale przy takim litrażu i tak nie  "zaszaleje" z obsadą  więc Ja myśle że można już wprowadzać "domek dla błaznów"  czyli jakiegoś  quadri  ,  do tego  może jakieś łatwe miękaski /typu discosoma, ricordea czy zoanthus/,  żeby troche "pokolorować" akwarium i w wypadku przemieszczania sie ukwiała w tak niewielkim akwa   - nie narazić sie na  jakieś duże straty. 

Dziękuje za odpowiedz, czyli quadri nic się nie stanie przy takich parametrach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o parametry które podałeś  , to nie ma najmniejszego problemu ....  natomiast przy tak małym akwa  musisz zwrócić szczególną uwage  aby  Twój ukwiał nie "zawędrował" w okolice cyrkulatora  bo  będziesz miał problem jak się "wkręci"  .  Ważne jest że  jak ukwiał znajdzie już swoje miejsce które mu pasuje /bo to On wybiera to miejsce , a nie Ty:D/  - to nie możesz już kombinować z cyrkulatorami i zmieniać kierunek czy  siłe  "dmuchania"  .... bo  znowu może zacząć się przemieszczać szukając swojego idealnego miejsca .  A wiadomo że każdy "przemarsz" ukwiała  nie jest miły dla innych zwierzaków/korali  które będą na jego drodze .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tak małym akwa da radę prowadzić quadri, ale jest to ryzykowne. Jak wspomniano, może wejść w cyrkulator lub zacznie łazić i pozabija resztę obsady. Możesz rozważyć euphyllię glabrescens, w której też mogą mieszkać błazenki, a też robi wrażenie, ale będzie to koral chyba ciut bardziej wymagający. Z prostszych miękkich domków dla błazenków są jeszcze sarco i sinularie. Ja się już do quadri zraziłem :)

Pierwszy wlazł w cyrkulator, drugi zdemolował akwarium wędrówkami i poszedł do innego ukwiałowego baniaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ejdzej88 napisał:

W tak małym akwa da radę prowadzić quadri, ale jest to ryzykowne. Jak wspomniano, może wejść w cyrkulator lub zacznie łazić i pozabija resztę obsady. Możesz rozważyć euphyllię glabrescens, w której też mogą mieszkać błazenki, a też robi wrażenie, ale będzie to koral chyba ciut bardziej wymagający. Z prostszych miękkich domków dla błazenków są jeszcze sarco i sinularie. Ja się już do quadri zraziłem :)

Pierwszy wlazł w cyrkulator, drugi zdemolował akwarium wędrówkami i poszedł do innego ukwiałowego baniaka. 

 

22 minuty temu, T.TOM.T napisał:

jeżeli chodzi o parametry które podałeś  , to nie ma najmniejszego problemu ....  natomiast przy tak małym akwa  musisz zwrócić szczególną uwage  aby  Twój ukwiał nie "zawędrował" w okolice cyrkulatora  bo  będziesz miał problem jak się "wkręci"  .  Ważne jest że  jak ukwiał znajdzie już swoje miejsce które mu pasuje /bo to On wybiera to miejsce , a nie Ty:D/  - to nie możesz już kombinować z cyrkulatorami i zmieniać kierunek czy  siłe  "dmuchania"  .... bo  znowu może zacząć się przemieszczać szukając swojego idealnego miejsca .  A wiadomo że każdy "przemarsz" ukwiała  nie jest miły dla innych zwierzaków/korali  które będą na jego drodze .

Quadri chce dlatego że naprawdę mi się podoba. Cyrkulatora nie mam, mam tylko filtr fzn 3 i skimmer którego nazwy nie pamietam. Nawet dopytywałem się w sklepie to powiedzieli mi, że nie ma sensu kupować cyrkulatora bo to co mam w zupełności wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to  pilnuj ukwiała aby nie "wciagnęła go''  rurka z kaskady , a jeżeli chodzi o skimmer  no to na pewno będzie Ci łatwiej utrzymać stały kierunek  cyrkulacji wody w akwa /bo skimmer nie  obraca sie tak jak większośc cyrkulatorów o 360 /   .   Ja  błazny mam praktycznie od początku mojej przygody z morszczyzną  juz ponad 10 lat- i mimo że są to tak "pospolite" rybki  , to zawsze będa miały u mnie swoje miejsce  . Aktualnie mam 2 clarki zamieszkujące stichodactyle ,  2 freantusy  i  2 snowflakesy   - w quadricolorach.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, T.TOM.T napisał:

 Aktualnie mam 2 clarki zamieszkujące stichodactyle ,  2 freantusy  i  2 snowflakesy   - w quadricolorach.

Zdażają się między nimi utarczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Arek77 napisał:

Zdażają się między nimi utarczki?

No  oczywiście ,  kiedy  wypłyną ze swojego ukwiała  i na drodze spotkają rywala to "prężą muskuły"  wydaje mi sie że to normalne  - najrzadziej zdarza się to na linii freantus - snowflakes , bo nie często oddalają sie od swoich quadri-domków  które rozlokowane są  po przeciwległych stronach akwa w odleglości ok. 1,5 metra od siebie .   Clarki -te diabełki, znacznie częściej  udają się na wycieczke po akwa -  poza tym  są najsilniejsze w tym zestawie . Więc przy okazjii takiej wycieczki starają się zaakcentować/pokazać  kto tu  rządzi  .

Na szczęście  antagonizmy między  poszczególnymi gatunkami  u mnie nie skutkują jakąś walką na wyniszczenie przeciwnika  od rana do wieczora non stop ,  określiłbym to  poprostu szybką wymianą "uszczypliwości".


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T.TOM.T napisał:

 rozlokowane są  po przeciwległych stronach akwa w odleglości ok. 1,5 metra od siebie .   

Masz duże akwa to sobie możesz pozwolić na kilka klanów tych rybek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.