Skocz do zawartości
dream3r

Okrzemki? Prośba o identyfikację obrazu z mikroskopu

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o identyfikację. Od kilku tygodniu mam problem z plagą (nalot na piasku, jak na ostatnim zdjęciu). Postanowiłem zakupić mikroskop i zbadać, co to dokładnie. Wyszło mi coś takiego jak na poniższych zdjęciach. Z tego co poszukałem w internecie, to będą okrzemki?
Potwierdza mi się to badaniach ICP:
- zawartość krzemu w wodzie RODI: 1.5390 mg/l
- zawartość krzemu w wodzie z akwarium: 0.5670 mg/l
Badania robiłem niecały miesiąc temu. Po ich otrzymaniu wymieniłem od razu żywicę w filtrze RODI (choć TDS na wyjściu przed i po wymianie pokazywał mi 0). Tydzień temu dodałem do sumpa Sera Silicate Clear.
W międzyczasie zaciemniłem też akwarium na 2.5 dnia, co pomogło na kilka dni, potem problem ponownie się pojawił.
Coś jeszcze mogę zrobić zakładając, że to rzeczywiście okrzemki są problemem? Pod mikroskopem przewijały mi się też pojedyncze sztuki czegoś co wyglądało jak dino, ale było tego mało (pojedyncze sztuki, która nawet ciężko było uchwycić na zdjęciu).

 

PXL_20201210_200140398.jpg

PXL_20201025_144920456 (1).jpg

Edytowane przez dream3r (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to samo i nie wiem skad to sie bierze bo po osmozie mam 004, po zywicy są juz 3 zera a okrzrmki nadal są. Czyli wychodzi na to ze są roznej jakosci zywice ktore przepuszczaja okrzemki mimo trzech zer? Jak zatem sie upewnic i jaką zywice kupować zeby była w 100% dobrej jakosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odpaliles akwarium?

Moze okrzemki na piasku nie wygladaja ładnie, ale ani to nie plaga, ani zadna szkodliwość. 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 450l ma 4lata i ciagle okrzemki a jak nie odciagne wezem z dna i tam zostawiam to za jakis czas wszystko robi sie jak dino brunatne jak burak

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też takie miałem jak mi kostka dojrzewała, wstrzyknąłem trochę Special Blend w piach i znikło. Nie wiem, czy od bakterii, czy baniak dojrzał. Teraz dozuję krzem, żeby gąbki rosły, a okrzemek nawet śladu nie ma na piachu.  Ślimaki np. strombusy to jedzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Moje 450l ma 4lata i ciagle okrzemki a jak nie odciagne wezem z dna i tam zostawiam to za jakis czas wszystko robi sie jak dino brunatne jak burak

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


Nie mówisz czasem o cyjano?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mówisz czasem o cyjano?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Tak dokładnie chodzilo mi o cyjano :) myslalem o jednym wpisalem drugie :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy odpaliles akwarium?
Moze okrzemki na piasku nie wygladaja ładnie, ale ani to nie plaga, ani zadna szkodliwość. 
Akwarium ma ponad dwa lata.

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 23:02, Moren napisał:

Mam dokladnie to samo i nie wiem skad to sie bierze bo po osmozie mam 004, po zywicy są juz 3 zera a okrzrmki nadal są. Czyli wychodzi na to ze są roznej jakosci zywice ktore przepuszczaja okrzemki mimo trzech zer? Jak zatem sie upewnic i jaką zywice kupować zeby była w 100% dobrej jakosci?

Ja mam po osmozie 004 a po żywicy mam 000. Robiłem ICP i wyszło mi wszytko na 0 oprócz krzemianów Si = 0.1mg/l. Mówili żeby dodać jeszcze jedną puszkę przed żywica a po membranie  absorber Sera silicate clear na krzemiany. Jeszcze tego nie zrobiłem ale zobaczę bo będę powtarzał ICP 

 

Ja też mam krzemiany w wodzie na poziomie 0.5mg/l

Edytowane przez Maeo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.