Skocz do zawartości
qni

lampa do 5L

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

jakieś 3 lata temu zlikwidowałem zbiornik bo nie było czasu syn w drodze itp. po 3 lata znów syn w drodze a ja chcę powrócić do akwarystyki morskiej. Chcę założyć coś bardzo małego 30x15xL10 czyli niecałe 5L i mieć w nim same zoa. Czy możecie mi poradzić jakieś światło kupić do takiego zbiornika, coś małego i estetyczego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, qni napisał:

Czy możecie mi poradzić jakieś światło kupić do takiego zbiornika, coś małego i estetyczego? 

Ja bym szedł wyłącznie w paski led. Na aluminiowym profilu, z kloszem. Jest tego cała masa, zarówno profili, jak i rodzajów pasków.

Zaletą jest prosta konstrukcja, kompaktowa budowa i rozłożenie światła na dużej powierzchni. Pamiętaj że tu będziesz miał zoantusy  kilkanaście cm od źródła światła, trzeba już uważać żeby nie popalić.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki

Jesli przy pierwszym bobasku zlikwidowales akwarium to uwiez mi, ze z dwoma bobaskami bedzie jeszcze wiecej roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, Konrad_Wwa said:

Są takie żarówki LED z różnym spectrum, wejdź na nano-reef.com popatrz czym ludzie oświetlają:

https://www.nano-reef.com/forums/forum/37-pico-reef-journals/

dziękuję za radę 

 

10 hours ago, dale said:

Ja bym szedł wyłącznie w paski led. Na aluminiowym profilu, z kloszem. Jest tego cała masa, zarówno profili, jak i rodzajów pasków.

Zaletą jest prosta konstrukcja, kompaktowa budowa i rozłożenie światła na dużej powierzchni. Pamiętaj że tu będziesz miał zoantusy  kilkanaście cm od źródła światła, trzeba już uważać żeby nie popalić.

Pomysł bardzo dobry, miałem samoróbkę i dawała wiele możliwości. tym razem chcę coś gotowego. Lubię patrzeć na akwarium z góry i chyba wybiorę TMC iLumenAir Nano. jak coś pewnie da się przerobić

10 hours ago, rodzyngit said:

Ja troche z innej beczki

Jesli przy pierwszym bobasku zlikwidowales akwarium to uwiez mi, ze z dwoma bobaskami bedzie jeszcze wiecej roboty ;)

Czasu nie będzie dlatego chcę małe akwarium które będę mógł ogarnąć wieczorem. bo w dzień będzie nie ruszaj, zostaw, nie dotykaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana planów, aby oswoić syna z akwarium startujemy z słodkowodnym. Gdy znudzi mu się zabawa w akwarium przejdziemy na morskie. czyli za pół roku. Robimy to dla bezpieczeństwa korale mogą parzyć. Koncepcja lampy też uległa zmianie kupiłem LED SunSun ADE-200C 12W aby w przyszłości ją przerobić i tu mam pytanie.

@dalejakie paki led polecisz, ilość kolor?

myślałem o 3 ch, 2x niebieski, biały, UV

Czy mogę wysterować lampę LED SunSun ADE-200C 12W sterownikiem tc420?

Czy w przyszłości będę mógł wysterować 20cm paski led tc420?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/sztywna-listwa-alu-aqua-grow-wzrost-roslin-50cm-9471792674

Ja mam te w kostce bojownika i sterowane są (wschody i zachodzy) tzw. rampą

https://allegro.pl/oferta/rampa-miekki-start-do-led-soft-start-rozjasniacz-8512887488

To mi daje wschody i zachody słońca, barwę mam stałą dobraną ilością pasków.

Tyle że u mnie steruje akwarium sterownik akwarystyczny. Ale jak Ty nie masz takowego, to weź ten ściemniacz z wbudowanym zegarem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.