Skocz do zawartości
fifek33

sól probiotyczna AF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy zauważył ktoś z was to co ja, podczas mieszania soli na ściankach pojemnika pojawia się rdzawy osad? po przetarciu ręcznikiem papierowym cały jest jakby pokryty rdzą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam już drugie wiadro 25 kg tej soli i nie zauważylem nic takiego. A w wodzie RO nie masz czegoś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle taki nalot świadczy o chelacie żelaza. Tylko mało prawdopodobne aby z soli syntetycznej nagle takie zjawisko wystąpiło. Jeśli to chelat to musiała być jego duża ilość. W komponentach ballingowych jest to dobrze zauważalne tylko tam jest duże stęźenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fifek33 napisał:

Witam

Czy zauważył ktoś z was to co ja, podczas mieszania soli na ściankach pojemnika pojawia się rdzawy osad? po przetarciu ręcznikiem papierowym cały jest jakby pokryty rdzą.

 

Miałem też taki rudy nalot jak stosowałem AF reeef salt. Za długo mieszasz. 30 minut max i do baniaka.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tych wiader używałeś do do czegoś innego niż spuszczanie/napełnianie wody?

Spróbuj zrobić test na Fe w samej RO a potem w świeżej solance ( choć mało prawdopodobne aby coś wyszło :( )


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam jaki test poza ICP, może jakiś działa :)

Na ICP żelazo mam ok, całkiem sporo dozuję, kiedyś Kent, co było najlepsze, ale odkąd jest on trudno dostępny leję żelazo od RS.

Testowałem polecanym Colombo, zawsze guzik w teście, sprawdziłem Serę i JBL to samo. Tylko w Acroporze się ze mnie śmiali, że po co mi test na Fe jak żaden nie działa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam tej soli od 1,5 roku solanka miesza sie około 2   godzin i nigdy nic takiego nie miałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, dla syna napisał:

Zwykle taki nalot świadczy o chelacie żelaza. Tylko mało prawdopodobne aby z soli syntetycznej nagle takie zjawisko wystąpiło. Jeśli to chelat to musiała być jego duża ilość. W komponentach ballingowych jest to dobrze zauważalne tylko tam jest duże stęźenie. 

Pewnie dosypując do betoniarki im się przesypało :P zdarza się każdemu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiał się taki brązowy glut dosłownie po wszystkim z logo AF, czy to sól, czy to balling, czy inne preparaty.

2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Pewnie dosypując do betoniarki im się przesypało :P zdarza się każdemu hehe

Chyba faktycznie, bo słyszałem że w ciągu ostatniego pół roku co najmniej kilku akwarystów przestawiło się na inne preparaty - z uwagi na małą powtarzalność produkcji.

Ale CCC, no i marketing swoje robi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez CCC, bo jak zastanawiałem się nad metodą probiotyczną od AF to tanio nie wychodziło. Generalnie ich produkty najtańsze nie są. Soli od nich nie używałem, ale fakt jest taki, że bez przerwy ktoś coś ma z ich solą. Znajomy miał problem z KH na tej soli 5,4 przy 35ppt na świeżej solance. Kilka tematów na forum również się pojawiło, typu AF i problem z KH. Nie chcę ich kopać, bo to w końcu polski producent, ale chyba jakość to nie jest ich mocna strona :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Nie wiem co rozumiesz przez CCC, bo jak zastanawiałem się nad metodą probiotyczną od AF to tanio nie wychodziło. Generalnie ich produkty najtańsze nie są. Soli od nich nie używałem, ale fakt jest taki, że bez przerwy ktoś coś ma z ich solą. Znajomy miał problem z KH na tej soli 5,4 przy 35ppt na świeżej solance. Kilka tematów na forum również się pojawiło, typu AF i problem z KH. Nie chcę ich kopać, bo to w końcu polski producent, ale chyba jakość to nie jest ich mocna strona :) 

Nie przesadzajmy. Nie mam zamiaru być ich adwokatem i nie mam w tym żadnego interesu, ale ja z produktami AF nie mam żadnego problemu. Stosuje od 9 mies. sól RS, ballinga,  różne kropelki i nie zamierzam zmieniać. Myślę, że problemy wynikają z indywidualnej reakcji w konkretnym baniaku. Może mieszanie preparatów różnych firm działa niekorzystnie? Łyżka dziegciu - test NO3 AF rzeczywiście jest do du.... i jego nie polecam. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie przesadzajmy. Nie mam zamiaru być ich adwokatem i nie mam w tym żadnego interesu, ale ja z produktami AF nie mam żadnego problemu. Stosuje od 9 mies. sól RS, ballinga,  różne kropelki i nie zamierzam zmieniać. Myślę, że problemy wynikają z indywidualnej reakcji w konkretnym baniaku. Może mieszanie preparatów różnych firm działa niekorzystnie? Łyżka dziegciu - test NO3 AF rzeczywiście jest do du.... i jego nie polecam. Pozdr., tomko
Przeczytałeś dokładnie to co Ejdzej88 napisał?;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Przeczytałeś dokładnie to co Ejdzej88 napisał?;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo dokładnie, szczególnie ostatnie zdanie :) Ktoś powiedział, że największym problemem akwarium jest najczęściej sam akwarysta. Powtórzę, mam jak najlepsze zdanie o ich produktach, oczywiście tych, których używam. A sól AF Reef Salt rzekomo też pozostawia rdzawy osad - ja nie mam takich obserwacji a parametry mega stabilne. Dam znać jak się to zmieni. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.