Skocz do zawartości
Hoom

Candy cane zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie . Mam candy cane z około 20 głowami . Słyszałem ze jak porozcinam głowy i poprzyklejam oddzielnie to szybciej będzie sie dzielił . Nie wiem ile w tym prawdy bo głowy dzielą sie tez w środku a nie jak zoa tylko na zewnątrz . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż musiałem wujka gugla spytać o co pytasz :)

Dunka rozrasta się i dzieli jak każdy koralowiec - im więcej światła i pokarmu ma tym lepiej.

Jedyny plus jaki widzę to więcej szczepek , które będą miały więcej bezpośredniego dostępu do światła.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, montymick napisał:

Kurde aż musiałem wujka gugla spytać o co pytasz :)

Dunka rozrasta się i dzieli jak każdy koralowiec - im więcej światła i pokarmu ma tym lepiej.

Chyba chodziło o calastreę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tfu! jasne. Pisałem dunka bo jeszcze przed kawą byłem i nie wiedziałem co czynię :crazy:


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wrzucę zdjęcie z Google jestem poza domem :) . Światła ma dużo i ją dobrze karmie . Rośnie dość szybko . Chce jednak by zrobiła sie duża kula , by ładnie zarosła skałkę . Czy przez podział główek . Szybciej sie będzie dzielić , chodzi mi o to ze środkowe główki będą miały więcej miejsca 

34D548F6-E768-4975-9C87-E66C31AACDCA.jpeg

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmiana zielona rośnie dużo wolniej niż niebieska. Przynajmniej u mnie. Niebieską dzieliłem i ciąłem wiele razy, bo szybko zarasta przeznaczoną dla niej przestrzeń, zieloną ciąłem chyba raz i to mega dawno temu. Wrótce będzie cięta po raz drugi. Nie wiem czy po pocięciu będzie się szybciej dzielił. W teorii tak, bo główki nie będą tak pościskane, będą się bardziej pompować a co za tym idzie większą powierhnią łapać światło. Ale to tylko moja teoria.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, katani napisał:

Odmiana zielona rośnie dużo wolniej niż niebieska. Przynajmniej u mnie. Niebieską dzieliłem i ciąłem wiele razy, bo szybko zarasta przeznaczoną dla niej przestrzeń, zieloną ciąłem chyba raz i to mega dawno temu. Wrótce będzie cięta po raz drugi. Nie wiem czy po pocięciu będzie się szybciej dzielił. W teorii tak, bo główki nie będą tak pościskane, będą się bardziej pompować a co za tym idzie większą powierhnią łapać światło. Ale to tylko moja teoria.

Dzięki . U mnie w ciągu dwóch miesięcy przyrosła gdzieś o 30% . Mam ponad dwadzieścia główek . W weekend potnę ja i na ile części sie da i porozsuwam kilka centymetrów od siebie . Fajnie będzie to wyglądać ja zarośnie całą skałkę wielkości dużego grejpfruta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest wielkości piłki do ręcznej. Pójdzie pod nóż jak klej zamówię.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Hoom napisał:

Szybciej sie będzie dzielić , chodzi mi o to ze środkowe główki będą miały więcej miejsca 

Nie tniesz główek tylko najlepiej poniżej tkanki na szkielecie. Ten koralowiec rośnie bardzo szybko nawet i bez cięcia jak ma dobre warunki. Ja z jednej główki mam 2 wielkie kalafiory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, =Fresz= napisał:

Nie tniesz główek tylko najlepiej poniżej tkanki na szkielecie. Ten koralowiec rośnie bardzo szybko nawet i bez cięcia jak ma dobre warunki. Ja z jednej główki mam 2 wielkie kalafiory.

Pierwszy kawałek odcięty , wyjdzie jeszcze z 10 takich . Kurczę muszę przy okazji pochwalić wykonanie półek twistmana naprawdę ładne . Dziś do mnie dotarły @twistman dzięki 

AAF9CD32-033B-4BCA-ADCC-6C9334815951.jpeg

F827B71E-B1DC-4BB3-95E1-3CA687E5F4E6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam półkę od Twistmana. I wybrałem ją, bo waśnie jest estetycznie wykonana.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Hoom napisał:

Pierwszy kawałek odcięty , wyjdzie jeszcze z 10 takich . Kurczę muszę przy okazji pochwalić wykonanie półek twistmana naprawdę ładne . Dziś do mnie dotarły @twistman dzięki 

Bardzo dziękuje! Staramy się! :-)

 

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.