Skocz do zawartości
montymick

zabójca caulastrea

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny gagatek przyłapany i zlikwidowany.

Chyba muszę zrobić włócznię jak ktoś już na forum :bangheadIMG_20201218_184257.thumb.jpg.9f1308898ee14782532190df501bb3ee.jpg


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włócznia to mój pomysł... Dziennie (wieczorem i rano) jestem w stanie złapać z 30 dorodnych osobników. Na szczęście znalazł się chętny z mojej okolicy więc zamiast wyrzucać ładuję je do zamrażarki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dadario napisał:

Włócznia to mój pomysł.

Ja też muszę się przyznać że zrobiłam kopię od @dadario:D

Niestety pipeta ma tylko 50cm, nie wszędzie sięga ale zawsze  coś. 

Trza to łapać bo się tego mnoży jak głupie. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega też ma harlekiny więc będę odkładał. Pytanie czy starczy mi sił na codzienne ściąganie i zakładanie korony do połowów :(


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@montymick a te bąbelki po lewej nie przeszkadzają tej caulastraea ? Te nie konsumowane główki jakoś takie przytłumione się wydają. Być może koral jest dodatkowo nękany z nieco innej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to koral strasznie biednie wygląda. Asteriny raczej nie są powodem takiego stanu, a tylko dojadają rozkładające się resztki. Mam caulastreę, mam gęsto od asterin, i nikt nikogo nie zjada. Może zamiast polować z włócznią, lepiej zadbać o kondycję korala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadza się ta po lewej w tych bombelkach nie wygląda dobrze.

A odnośnie asterin to jest kilka odmian w naszych zbiornikach. Te na zdjęciu to akurat pożeracze koralowców i rosną duże ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, chwialek napisał:

@montymick a te bąbelki po lewej nie przeszkadzają tej caulastraea ? Te nie konsumowane główki jakoś takie przytłumione się wydają. Być może koral jest dodatkowo nękany z nieco innej strony...

Mam lekkie dino z cyjano po podmianie części skały w akwarium.

Już wychodzę na prostą. 

A ateriny przyłapałem jak jedzą zdrowe główki caulastrea, galaxea oraz zoa.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, montymick napisał:

Mam lekkie dino z cyjano po podmianie części skały w akwarium.

Już wychodzę na prostą. 

A ateriny przyłapałem jak jedzą zdrowe główki caulastrea, galaxea oraz zoa.

Powodzenia w walce... z pozostałymi plagami.
A na asteriny zakup Hymenocera picta - Harlequin 2-3 miesiące i po pladze nie będzie śladu. Później krewetka na wypożyczenie do zaprzyjaźnionych morszczaków lub dalsza odsprzedaż bo szkoda zwierzaka.
Tylko być może wiesz a być może nie ... Krewetka nie działa tak jak część osób oczekuje iż wyje do zera asteriny, że będzie krew, pot i łzy jak w dobrym horrorze. Krewetka się usadowi gdzieś w cieniu, zacznie sobie machać łapkami i tak posiedzi raz tu raz tam uprawiając swój taniec pijanego :) Asteriny powoli zaczną znikać tylko potrzeba czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, montymick napisał:

Mam lekkie dino z cyjano po podmianie części skały w akwarium.

Już wychodzę na prostą. 

A ateriny przyłapałem jak jedzą zdrowe główki caulastrea, galaxea oraz zoa.

Jak na mój gust to" lekkie" dino i cjano dusi ci korala a ty się asterinami przejmujesz, akurat ta rozgwiazda pewnie sie żywiła jakimś glonem czy czymś innym na tej główce :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec tematu. Chciałem pokazać, że asteriny wsuwają koralowce i ...... tyle.

To, że są w akwarium sinice to wiadomo - nie za dobrze. Ale jak pisałem to po akcji usuwania brarieum, gdy trzeba było daj trochę nowej (z poprzedniego zbiornika) skały.

Akwarium przed zabiegiem było dojrzałe i jedyną plagą ( oprócz wspomnianego brarieus) była aiptasia.

W tej chwili parametry stabilne, po4 = 0 no3 = 0 i podbijam. Podawane są bakterie plus vsv. 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.