Skocz do zawartości
TalonLeTraceur

Zahamowany wzrost korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Tak jak w temacie. Zahamowany wzrost korali, brak pobierania kh, ca, mg z wody. 

Akwarium 320l, lampa evergrow 5012 + 2x54w t5 coral plus i Blue plus i świece 12 godzin, w akwarium jest około 10 sps ów, 10 lpsow i kilka miekasow. Parametry to:

- kh 8

- ca 410

- mg 1280

-no3 2.0

- po4 0.03

Akwarium ma 7 miesięcy. 

Co może być powodem zahamowania wzrostu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej rosły?

Wstaw fotkę akwa i wyślij wodę do laboratorium (test ICP). 

I napisz więcej informacji o zbiorniku (jaka filtracja, czy masz sumpa, czy coś zmieniałeś ostatnio w akwa, czym karmisz).

 

 

 

Mierzysz pH?

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Arek77 napisał:

A wcześniej rosły?

Wstaw fotkę akwa i wyślij wodę do laboratorium (test ICP). 

I napisz więcej informacji o zbiorniku (jaka filtracja, czy masz sumpa, czy coś zmieniałeś ostatnio w akwa, czym karmisz).

 

 

 

Mierzysz pH?

Ph mam między 7.8 a 8.2. Mam wgląd do ph przez komputer 24h. Nic nie zmieniałem. Co drugi dzień daje witaminy z AF i pokarm dla lps i sps też od AF. 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca_share_media1608416017343_6746185735209999986.jpeg

received_3753764357977335.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką metodą prowadzisz zbiornik? Balling? Może masz braki w mikro.  A polipują ładnie ? ( ze zdjęcia wynika, że tak). Robiłeś test na Potas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam testu na potas. Ballinga nie daje bo jest brak konsumpcji. Wcześniej też nie podawałem ballinga, jedynie podaje component A, B, C AquaForest raz na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off top ale "to żółte" w prawym przednim rogu to fungia?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TalonLeTraceur napisał:

Nie mam testu na potas. Ballinga nie daje bo jest brak konsumpcji. Wcześniej też nie podawałem ballinga, jedynie podaje component A, B, C AquaForest raz na tydzień.

Hej, 

Zrób ICP i będziesz wszystko wiedział... Nie ma co się tu rozpisywać, bo to może być wszystko. Stront, potas, bor, jod itd. Wprawne oko po koloniach - ich wybarwieniu i polipowaniu wprawdzie będzie sugerowało z duży prawdopodobieństwem gdzie leży problem. Osłabienie procesu kalcyfikacji przy prawidłowych parametrach podstawowych i braku zmian innych czynników (oświetlenie, cyrkulacja itd) wskazuje raczej na zaburzenia poziomów mikroelementow w wodzie. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, TalonLeTraceur napisał:

Akwarium ma 7 miesięcy. 

Co może być powodem zahamowania wzrostu? 

Jakiej soli używasz ?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Component abc od af to ich balling, więc go używasz. Zamiast icp w pierwszej kolejności zrobił bym kilka większych podmiana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to spowodowane wypłukaniem wody z no3/po4 przez af life bio fill oraz zerowanie jodu przez węgiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dadario napisał:

Component abc od af to ich balling, więc go używasz

Z tego co czytalem to preparat component abc zawiera same mikro bez Ca, Mg i węglanów.... i jego można dodawać do r-rów balinga, ale samo w sobie to nie jest balling...... no chyba, że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formuła składu chemicznego Component 1+2+3+ jest oparta na metodzie H.Ballinga jednakże została zmodyfikowana i wzbogacona o mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania akwarium morskiego.  

To cytat ze strony. Chyba że używałeś samych strongów. No ale tam napisane jest aby mieszać je z proszkami. 

Edit. Teraz dopiero doczytałem że oprócz 1 2 3 jest jeszcze component a b c. Nieźle to mieszają...

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dadario napisał:

Teraz dopiero doczytałem że oprócz 1 2 3 jest jeszcze component a b c. Nieźle to mieszają...

No właśnie.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, TalonLeTraceur napisał:

Co może być powodem zahamowania wzrostu? 

A ten wzrost wcześniej galopował ?

Daniel cierpliwości... Ustabilizuje się wszystko to i wzrost ruszy. W baniaku masz kilka niewielkich szczepek SPS to i niewiele one konsumują, masz LPS i miękasy więc pociągnęły Mg...
Masz refugium zatem jest szansa że spadły ci mikroelementy - bez których też nie będzie rosło. Nie wiemy do końca czego ile z wody wyciągnęło oprócz NO3 i PO4.
 

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.