Skocz do zawartości
Caban

Gdzie kupić oryginalne ledy cree ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Temat może wydaje się zużyty ....

Ale jak się temu dokładniej przyjrzeć to diabeł tkwi w szczegółach.

Z moich miesiecznych poszukiwań wynika iż u chińczyka to ich na pewno nie kupisz..

Zaś na rodzimym rynku sklemy sprzedające takie moduly też nie do końca sprzedaja oryginalne .

Może nie właściwie zadałem pytanie a może to samemu trzeba stać się znawcą i wybierać u sprzedawcy to co akurat mi sie podoba a.

A może są inne sposoby ... ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tu już pojawia się ten mały szczegulik : " myślę ".

hm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz taki podejrzliwy , to nigdy nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caban napisał:

A i tu już pojawia się ten mały szczegulik : " myślę ".

hm...

Maritex ale mala dostepnosc ewentualnie duze hurtownie z elektronika ;)
Tylko nie wiem jak z wysylka kiedyś jak chciałem zamówić pare sztuk to wyszło koło 80zł ale jak zrobisz zamówienie np na 500zł może być za darmo.

Duże hurtownie mam na myśli mouser.com    farnell.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Caban napisał:

Zaś na rodzimym rynku sklemy sprzedające takie moduly też nie do końca sprzedaja oryginalne .

Co znaczy "oryginalne diody cree" ? Markowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sith114 napisał:

Maritex ale mala dostepnosc ewentualnie duze hurtownie z elektronika ;)
Tylko nie wiem jak z wysylka kiedyś jak chciałem zamówić pare sztuk to wyszło koło 80zł ale jak zrobisz zamówienie np na 500zł może być za darmo.

Duże hurtownie mam na myśli mouser.com    farnell.com

nie wiem czemu takie koszty wysyłki, brałem kilkukrotnie różne ilości i wysyłka w okolicach 15 zł


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sygen napisał:

nie wiem czemu takie koszty wysyłki, brałem kilkukrotnie różne ilości i wysyłka w okolicach 15 zł

Zależy z którego magazynu wysyłają. Np z USA pewnie do jakiejś kwoty 110 zł ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, VDR napisał:

tme.eu dla przykładu

 

Majo cree do naszego użytku? Kiedyś nie widziałem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maritex, mam w swojej starej lampie DIY, od około pół roku jej nie używam ale działała nieprzerwanie przez prawie 9 lat.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie szukam diod bo chce do nowego akwa zrobić hybrydę t5 i led. 

Jest jakaś masakra, żeby skompletować te długości fal które chce to musiałbym wziąć niemal każdą diodę z innej bajki i od innego dostawcy. 

Poddaję się :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2020 o 13:52, Caban napisał:

A i tu już pojawia się ten mały szczegulik : " myślę ".

hm...

Zawsze możesz poprosić o dokumentację.

Zresztą w Led-Byt do każdej diody jest załączona.

Edytowane przez Roman.P
uzupełnienie wypowiedzi (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Właśnie sobie szukam diod bo chce do nowego akwa zrobić hybrydę t5 i led. 

Jest jakaś masakra, żeby skompletować te długości fal które chce to musiałbym wziąć niemal każdą diodę z innej bajki i od innego dostawcy. 

Poddaję się :(

A mi już niewiele trzeba aby się poddać, ale jeszcze walczę.

Jak tu i w całym internecie ludzie piszą że nie ma pewności co sprzedają sklepy .To jak laik ma to zrobić .

Na ali jest pełno pseudo cree. 

I tu zaczyna sie cały temat rzeka .... 

Np. czy świecą tak samo jak oryginał czy to naprawde cree czy to odpady z fabryki cree itd aż czacha dymi .

Jeden z forumowiczów napisał mi abym sam sobie lampę led zrobil ale ja z każdą minutą, i dniem widze tylko coraz wiecej zagadek niż pewnych informacji .

Co sprowadza sie tylko do tego iż trzeba pewnie bedzie wrócić do t5 .

Bo tylko one czy oryginalne czy też nie daja pewnoś wzrostu każdego z korali .

 

 

 

O tu na ten oto przyklad :

https://www.aliexpress.com/item/10000036568716.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1269120aGzp2jo&algo_pvid=01685a9a-7b2b-4444-8eef-f96e15550639&algo_expid=01685a9a-7b2b-4444-8eef-f96e15550639-2&btsid=2100bddd16090828359941430e3c46&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Jaka piękna cree ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało znaleźć większość led o pasmach jakie chciałem na allegro. Wzoruję się na belce orphek 60cm bo chcę żeby to było uzupełnienie do lampy t5. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie rozumiem tych rozterek z CREE. To międzynarodowa firma z dużą ilością dystrybutorów międzynarodowych.

https://www.cree.com/led-components/where-to-buy

Dla Polski masz 4 dystrybutorów z czego jednego już tutaj wymieniano. Osobiście kupowałem Cree w Maritexie. Miałem też z TME i też były ok.
Są nr telefonów, są adresy e-mail.  Wysyłasz zapytanie ofertowe które biny, ile sztuk, jakich diod i czekasz na odpowiedź. Albo pytasz, które firmy z nimi współpracują w PL,
aby zrobić zamówienie detaliczne a nie hurtowe, jakby się nie chcieli bawić w detal.

Ale żyjemy w Europie - Czechy są blisko, Niemcy są blisko itd. Jeśli nasi dystrybutorzy nie będą w stanie pomóc, można się zwrócić do innych a ostatecznie nawet bezpośrednio w samym Cree szukać pomocy.

Formularz masz tutaj:

https://www.cree.com/led-components/support/contact/Components-contact-form

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne firmowe lampy są robione na ledach Epistar albo Bridgelux. Te podejrzane pseudo cree są gorsze? Piszę podejrzane bo nikt nie udowodnił że to nie są ledy cree made in USA, które mają dokumentację. Sam mam lampę zrobioną z tych z Led-Byt i jestem zadowolony. Nie szukaj problemu gdzie go nie ma.:waving


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Roman.P napisał:

Różne firmowe lampy są robione na ledach Epistar albo Bridgelux. Te podejrzane pseudo cree są gorsze? Piszę podejrzane bo nikt nie udowodnił że to nie są ledy cree made in USA, które mają dokumentację. Sam mam lampę zrobioną z tych z Led-Byt i jestem zadowolony. Nie szukaj problemu gdzie go nie ma.:waving

Epistary czy Birdgeluxy to diody innych producentów, nie mniej wcale nie gorsze niż Cree. Popularność diod Cree wzięła się głównie z diod o barwie Royal Blue 455 nm jak i podejścia do samej produkcji. A przy okazji produkowali diody mocy np. 3W czy 10W. Nie mniej inni producenci obecnie również oferują diody mocy o długości fali 455nm. Nie przywiązywałbym obecnie jakiejś uwagi do tego czy to są Cree czy Epistary czy Bridgeluxy. Każda jedna firma jest długo na rynku i dostarcza swoje rozwiązania do innych dużych firm (np. do Samsunga). Sprawdziłbym noty katalogowe jedynie by wiedzieć ile światła, przy jakim natężeniu prądu i jakiej długości fali dana dioda generuje. Ponadto nie jest powiedziane, że Led-Byt nie bierze Cree od jakiegoś dystrybutora.  Zresztą - korale nie są na tyle inteligentne by rozróżnić czy świeci na nie Cree, Epistar czy Bridgelux.  Mam chińską lampę z 1W diodami bliżej mi nieokreślonego producenta i korale również pod nią rosły.  Nie ważny jest producent, ważne jest światło jakie dostarczamy koralowcom.  Nie sztuką jest by lampa świeciła, sztuką jest by świeciła w taki sposób by dla korali było najodpowiedniej. A to w LEDach jest najtrudniejsze przy takiej ilości suwaczków, potrafiących zmienić widmo w ciągu sekundy. 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobię jak już się zabiorę za nowe akwarium hehe

Wyślę chyba zapytanie o konkretne ledy. Jestem ciekaw tylko czy zmuszą się do odpowiedzi na zapytanie o 2x18 ledów bo tyle potrzebuję :)

Mam od razu pytanie bo się nie znam aż tak na świetle. Szukam np konkretnego 470nm a w ofercie jest np 470-475nm czy też 470-480nm. Większość znalazłem konkretne np 410nm, 420nm czy 430nm. Przejmować się z tym specjalnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

I tak też zrobię jak już się zabiorę za nowe akwarium hehe

Wyślę chyba zapytanie o konkretne ledy. Jestem ciekaw tylko czy zmuszą się do odpowiedzi na zapytanie o 2x18 ledów bo tyle potrzebuję :)

Mam od razu pytanie bo się nie znam aż tak na świetle. Szukam np konkretnego 470nm a w ofercie jest np 470-475nm czy też 470-480nm. Większość znalazłem konkretne np 410nm, 420nm czy 430nm. Przejmować się z tym specjalnie? 

Nie.

 

6 minut temu, VDR napisał:

Epistary czy Birdgeluxy to diody innych producentów, nie mniej wcale nie gorsze niż Cree. Popularność diod Cree wzięła się głównie z diod o barwie Royal Blue 455 nm jak i podejścia do samej produkcji. A przy okazji produkowali diody mocy np. 3W czy 10W. Nie mniej inni producenci obecnie również oferują diody mocy o długości fali 455nm. Nie przywiązywałbym obecnie jakiejś uwagi do tego czy to są Cree czy Epistary czy Bridgeluxy. Każda jedna firma jest długo na rynku i dostarcza swoje rozwiązania do innych dużych firm (np. do Samsunga). Sprawdziłbym noty katalogowe jedynie by wiedzieć ile światła, przy jakim natężeniu prądu i jakiej długości fali dana dioda generuje. Ponadto nie jest powiedziane, że Led-Byt nie bierze Cree od jakiegoś dystrybutora.  Zresztą - korale nie są na tyle inteligentne by rozróżnić czy świeci na nie Cree, Epistar czy Bridgelux.  Mam chińską lampę z 1W diodami bliżej mi nieokreślonego producenta i korale również pod nią rosły.  Nie ważny jest producent, ważne jest światło jakie dostarczamy koralowcom.  Nie sztuką jest by lampa świeciła, sztuką jest by świeciła w taki sposób by dla korali było najodpowiedniej. A to w LEDach jest najtrudniejsze przy takiej ilości suwaczków, potrafiących zmienić widmo w ciągu sekundy. 

Amen.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie bo już agresora złapałem a tak sobie powoli wszytko ogarnę bo potrzebuję tylko dwa paski ledów po 18 sztuk żeby zastąpić dwie tuby t5 :)

Ave. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ..

Ciekawe co wy tu piszecie .

Ale są i tacy co tak wcale nie uważają i na forach podają jak nawet odróżniać takie diody .

A ponoć różnice są .

I tak dla przykładu podają że jak sie odpady z ali kupuje to dlaczego stały sie odpadami dla oryginalnej firmy , bo właśnie może straciły swoje parametry ?

Do tego jest tu jeszcze zapewne kilka osób na forum które to absolutnie innych nie stosują , tylko cree .

Ja tego sobie z palca nie wyssałem tylko słucham czytam i wysuwam wnioski może złe ale prawdziwe .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie zakup cree to po prostu kwestia tego czy ktoś potrzebuje ledów na podstawce czy poradzi sobie bez podstawki. Jeśli bez podstawki to po prostu szukamy w jednej z wielu hurtowni z elektroniką i można wymyślne kolory znaleźć ;)

Widział ktoś Epistar/Bridgelux royal blue w hurtownii? I błagam nie wyskakujcie mi tu z ledbytem czy innym allegro ;) Mam na myśli poważna hurtownie z dostępnym dejtaszitem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sith114 napisał:

Widział ktoś Epistar/Bridgelux royal blue w hurtownii? I błagam nie wyskakujcie mi tu z ledbytem czy innym allegro ;) Mam na myśli poważna hurtownie z dostępnym dejtaszitem!

A może być ProLight Opto?

https://www.tme.eu/pl/details/pm2e-3lde-sd/diody-led-mocy-kolorowe-emiter/prolight-opto/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 23:37, klossowski napisał:

Nie widziałem ale mam pare pomysłów w głowie.
Jakich diod UV producenci uzywaja w lampach widziałem gdzieś zdjecię o chyba te:
Znalezione obrazy dla zapytania: ai prime led

i taki opis do hydry 26:

6 - Cree XP-G2 Cool White (> 70 CRI)
6 - Cree XT-E Royal Blue
6 - Cree XP-E2 Blue
2 - OSRAM OSLON Deep Red
2 - Cree XP-E2 Green
2 - SemiLED 415nm
2 - SemiLED 400nm


I te semiledy mnie zastanawiaja same ebaye amazony i alliexpress nic nie moge wyszukac w jakiejś hurtownii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.