Skocz do zawartości
Margolee

Montaż zabudowy akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam kłopot z montażem środkowych "drzwiczek" że tak je nazwę. Musza być otwierane lub ściągane.

Akwarium będzie widoczne z dwóch stron. Od strony salonu mam już całe rozwiązanie. Od strony kuchni chciałem drzwiczki z prawej i z lewej no i został środek.

Myślałem nad wieszakiem do mebli kuchennych ale musiałbym całość ( drzwiczki)wystawić ponad 1cm do przodu i będzie to widoczne wchodząc do kuchni.

Najlepiej gdybym przykręcił to do ściany lecz znowu będzie widać śruby/ kołki czy co tam jeszcze. Z resztą w akrylu wiercić no nie wiem czy nie popęka.

Może zdjęcia rozjaśnią wam troszke sytuacje i coś podpowiecie.

20201226_114156.jpg

Masakra z tymi zdjęciami do 1mb

20201226_115415.jpg

To ca na szkicu zakreślone i opisane 160 to akwarium. Drzwiczki narysowane z prawej i z lewej. 

Masakra z tymi zdjęciami do 1mb musze je ścinać i potem nic nie widać.

Nie wiem czy nie zrobie tak że góre nad całością akwarium zrobie osobno a od boków akwarium ( tam gdzie bedzie komin i waveboks) i od spodu zrobie drzwiczki. Innego wyjścia nie widze za bardzo. Srodkowe drzwiczki "dolne" chyba tylko na magnesy bo jak inaczej. Jak wam coś do głowy przyjdzie to prosze o podpowiedzi.

Edytowane przez Margolee
Text (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margolee napisał:

Masakra z tymi zdjęciami do 1mb musze je ścinać i potem nic nie widać.

obraz.png.47a5c55b9fa665fde7b03153928d0cb9.png

tu masz opcję dodawania większych zdjęć.

A w temacie... mocowanie na magnesy ? Coś na wzór kratek rewizyjnych pod wanną, prysznicem - oczywiście dostosowane do wielkości "drzwiczek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chwialek napisał:

obraz.png.47a5c55b9fa665fde7b03153928d0cb9.png

tu masz opcję dodawania większych zdjęć.

A w temacie... mocowanie na magnesy ? Coś na wzór kratek rewizyjnych pod wanną, prysznicem - oczywiście dostosowane do wielkości "drzwiczek".

Ooo dzięki, nie wiedziałem o takiej możliwości. Troszke się boje tych magnesów ta płyta będzie miała troszke wagi. Choć i to rozmyślałem/ rozmyślam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnesy znajdziesz z różną siłą...

takie coś ?         lub    takie coś...

linki prowadzą do przykładowych ofert nie stanowią reklamy.
Poprzednią zabudowę z racji na małe dziecko w domu miałem zrobioną na zasadzie
Cokół przykręcony do stelaża do cokołu od góry przykręcony kątownik aluminiowy. W kątownik wstawiane fronty meblowe. A od góry zamontowane zamki cylindryczne na klucz. Akwarium było bezpieczne. Obecnie sam stoję przed etapem zabudowy stelaża i akwarium ale jakoś mi się z tym obecnie nie spieszy. Prawdopodobnie pójdę w jedno z 2 rozwiązań jakie tutaj ci podlinkowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam użyte takie magnesy meblowe jak poniżej na zdjęciu.  Mam 150cm długości szafki. Ta długość podzielona na 3 części czyli 3 fronty.  Po 2 magnesy (góra i dół) na jeden front.

Wszystko ładnie trzyma i szybko się demontuje. Proponuję zdejmowalne fronty zarówno z przodu jak i z tyłu. U dołu każdego frontu mam kątownik od środka u dołu, tak żeby nie zsuwało się i nadto nie obciążać wagą frontu magnesów.

 

ZATRZASK ZAMEK MAGNETYCZNY MAGNES DO DRZWI SZAFEK - 1,48 zł - Allegro.pl -  Raty 0%, Darmowa dostawa ze Smart! - Siepraw - Stan: nowy - ID oferty:  5953615906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Syrius177 napisał:

Ja mam użyte takie magnesy meblowe jak poniżej na zdjęciu.  Mam 150cm długości szafki. Ta długość podzielona na 3 części czyli 3 fronty.  Po 2 magnesy (góra i dół) na jeden front.

Wszystko ładnie trzyma i szybko się demontuje. Proponuję zdejmowalne fronty zarówno z przodu jak i z tyłu. U dołu każdego frontu mam kątownik od środka u dołu, tak żeby nie zsuwało się i nadto nie obciążać wagą frontu magnesów.

 

ZATRZASK ZAMEK MAGNETYCZNY MAGNES DO DRZWI SZAFEK - 1,48 zł - Allegro.pl -  Raty 0%, Darmowa dostawa ze Smart! - Siepraw - Stan: nowy - ID oferty:  5953615906

Ja mam identyczne magnesy. Stelaż długości 150cm. 4 fronty po 3 magnesy i wszystko dobrze się trzyma. Kupione w sklepie budowlanym za parę złoty. 

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomPi napisał:

Ja mam identyczne magnesy. Stelaż długości 150cm. 4 fronty po 3 magnesy i wszystko dobrze się trzyma. Kupione w sklepie budowlanym za parę złoty. 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. 

No to dół mam załatwiony będzie na magnesach. 

Pozostaje góra- środek. Tam magnesów nie przymocuje bo nie mam zbytnio jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.