Skocz do zawartości
FREY

Maxspect chwytak Coral Gripper

Rekomendowane odpowiedzi

#MariuszKról #AkwarystaEU prezentuje nowość #Maxspect #CoralGripper , który pojawi się w sprzedaży w połowie stycznia 2021 r. Chwytak wypełni lukę na rynku, dając możliwość pracy w środowisku morskim bez ryzyka oddawania do wody szkodliwych pierwiastków. Dodatkowe info znajdziesz tutaj http://csfrey.pl/chwytak-coral-gripper.html

 

 


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, może to głupie ale czekam aż będą w sprzedaży ponieważ chcę je przetestować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż Andrzej Szopen przetestuje i dadario też B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem... Warto je posiadać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sposób nie promocyjny napiszę iż warto...
large.20201228_132101.jpg.8d46dfa381507544505c7f5a694e3d53.jpg

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Felix napisał:

jaka cena jest planowana?

Nie wiem, czy ktoś zdradzi przed premierą, ale w Anglii 11 i 13 funtów:

https://allthingsaquatic.co.uk/products/maxspect-coral-gripper-60

https://allthingsaquatic.co.uk/products/maxspect-coral-gripper-83

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie chwytak od Tunze jest lepszy ponieważ ma większy rozstaw chwytaków które bez względu na ciężar trzymają mocno.
Używam już tego chwytaka od 2 lat i jeszcze nigdy nie miałem z nim żadnych problemów.

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś oceniał S-klasę biorąc pod uwagę jej właściwości off-road- oczywiście Patrol z nią wygra. Tylko czy przez to jest lepszy ?

Nadmienię słowo o niebywałym plusie maxspecta o którym nie było wzmianki w przytoczonym filmiku , a mianowicie ... Gripper ma obrotową końcówkę szczęk i rączkę... niby pierdoła ale wygodna...
Tylko chyba zagubiła się idea czym jest manipulator... Manipulator nie jest to siermiężne narzędzie do wyciągania filarów skalnych. Gripper to lekki typ manipulatora, jego wąskie szczęki przy umiejętnym użyciu pozwolą przesunąć krzaczek sps/LPS większy niż rozstaw szczęk. A równocześnie umożliwią wyciągnięcie muszli ślimaka 0,5cm. Potrzebuje niewiele miejsca by podejść po szczepkę gdyż szczęka jest wąska.

Obydwa manipulatory są dobre - tylko oceniając bierzmy pod uwagę to do czego tak naprawdę ma służyć manipulator. Ciężkie koralowce, większe konstrukcje skalne zawsze bezpieczniej jest przestawić wodując własne łapki da to nam pewność że nic nie wysunie się uchwytu, nie upadnie na szklane dno baniaka nie zrobi większego zamieszania niż samo przestawienie. Używanie chwytaka/manipulatora jako siermiężnego narzędzia do przenoszenia skał może skończyć się niemiłymi niespodziankami.

@romi Używałeś obydwu chwytaków i porównujesz je organoleptycznie czy tylko na zasadzie "mój jest lepszy bo jest mój" ? Jak będzie z trwałością czas pokaże.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak jakbyś oceniał S-klasę biorąc pod uwagę jej właściwości off-road- oczywiście Patrol z nią wygra. Tylko czy przez to jest lepszy ?

 

Nadmienię słowo o niebywałym plusie maxspecta o którym nie było wzmianki w przytoczonym filmiku , a mianowicie ... Gripper ma obrotową końcówkę szczęk i rączkę... niby pierdoła ale wygodna...

Tylko chyba zagubiła się idea czym jest manipulator... Manipulator nie jest to siermiężne narzędzie do wyciągania filarów skalnych. Gripper to lekki typ manipulatora, jego wąskie szczęki przy umiejętnym użyciu pozwolą przesunąć krzaczek sps/LPS większy niż rozstaw szczęk. A równocześnie umożliwią wyciągnięcie muszli ślimaka 0,5cm. Potrzebuje niewiele miejsca by podejść po szczepkę gdyż szczęka jest wąska.

 

Obydwa manipulatory są dobre - tylko oceniając bierzmy pod uwagę to do czego tak naprawdę ma służyć manipulator. Ciężkie koralowce, większe konstrukcje skalne zawsze bezpieczniej jest przestawić wodując własne łapki da to nam pewność że nic nie wysunie się uchwytu, nie upadnie na szklane dno baniaka nie zrobi większego zamieszania niż samo przestawienie. Używanie chwytaka/manipulatora jako siermiężnego narzędzia do przenoszenia skał może skończyć się niemiłymi niespodziankami.

 

[mention=27204]romi[/mention] Używałeś obydwu chwytaków i porównujesz je organoleptycznie czy tylko na zasadzie "mój jest lepszy bo jest mój" ? Jak będzie z trwałością czas pokaże.

Jeszcze nie mialem okazji ale na podstawie filmu można wyciągnąć takie wnioski.

Co do Maxspecta to nie mogę narzekać jest ogólnie dobry. Posiadam kompletne wyposażenie do mojego zbiornika z tej firmy i jest ok jedynie lampę wymieniłem na Giesemanna.

Konstrukcja tego chwytaka wydaje się być bardzo delikatna no ale zobaczymy jak to będzie wyglądać podczas długotrwałego użytkowania.

 

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wracając do maxspect coral grippera kupiłem wersję Long 83cm.
Po miesiącu użytkowania poziom aluminium w akwarium przekroczony wielokrotnie.
A więc coral gripper poszedł do kosza nie polecam tego sprzętu.

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty na stale trzymałeś ten chwytak w akwarium? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to miałem zapytać? Ciągle się moczył?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moczylem ale ten problem wystąpił po miesięcznym używaniu Coral gripa.

Przedtem cały czas używałem chwytaka od Tunze i nic się nie działo.

 

 

 

 

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, romi napisał:

Witam
Wracając do maxspect coral grippera kupiłem wersję Long 83cm.
Po miesiącu użytkowania poziom aluminium w akwarium przekroczony wielokrotnie.
A więc coral gripper poszedł do kosza nie polecam tego sprzętu.

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka
 

Ja bym szukał przyczyn gdzie indziej, i to już teraz.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam tego chwytaka od miesiąca i nie zauważyłem u siebie niczego niepokojącego. Raczej bym się skłaniał to rady kolegi powyżej.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, romi napisał:

Nie moczylem ale ten problem wystąpił po miesięcznym używaniu Coral gripa.

Przedtem cały czas używałem chwytaka od Tunze i nic się nie działo.

Też zakładam, że wnioski są chybione...coś innego dostarcza aluminium. Jak już wspomniał @FajnyRadziu jest on wykonany ze stali chirurgicznej 316L, która raczej nie zawiera aluminium (glinu).

Za Wiki - skład stali chirurgicznej 316L:

"W jej skład oprócz żelaza wchodzą[2]: chrom: 16,5–18,5%, nikiel: 10–13%, molibden: <2%, krzem: <1% oraz węgiel, fosfor, siarka, azot – poniżej 0,05% każdy..."


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęstszym źródłem aluminium jest kawałek folii z mrożonek... 

A co do chwytaka... Lepszego nie miałem jak do tej pory okazji używać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dadario napisał:

Najczęstszym źródłem aluminium jest kawałek folii z mrożonek... 

 

:clapping


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten moment użytkuje pensete maxspecta także polecam chociaż wiadomo krótsza niż chwytak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze znanych użytkowników grupy fb i jednocześnie wlasciciel jednego z polskich sklepów z akwarystyka morska pokazał jakis czas temu ten chwytak który po rozebraniu był pełen rdzy.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rezus napisał:

po rozebraniu był pełen rdzy.

A mój nie :) 

Nie mniej dzięki za informacje. Skłoniła mnie do sprawdzenia manipulatora od środka. Po tym zabiegu nadal mam manipulator i co najważniejsze nadal działa tak jak powinien, nie było jak za dzieciaka z zegarkami rozłóż jeden złożysz dwa ale żaden nie zadziała...  Żeby nie było cudownie to minimalne ognisko korozji znalazłem w miejscu łączenia linki z końcówką oczkową. Ale to był bardziej "delikatny rudy nalot" w miejscu cięcia i zaprasowania linki ,który zszedł przy przetarciu palcami niż "pełno rdzy". 
Czy była to rdza czy raczej osad mineralny po odparowaniu solanki trudno określić. Grippera nadal zamierzam używać bo spełnia swoją rolę :)

Zresztą sami oceńcie. Wnętrze egzemplarza jaki użytkuję od około 6 miesięcy.


large.20210525_223939.jpg.49eba674bdf53cf4ce7d428ba0347242.jpglarge.20210525_223942.jpg.a50fc44572e6901869e6845d03bfa4d6.jpglarge.20210525_223945.jpg.813213b5b29c6c38bab753f9f178288f.jpglarge.20210525_223931.jpg.94175266fdb0932eaa9a0aa5650c58aa.jpglarge.20210525_223837.jpg.0e4976da05f99171e5514d4180ede6b8.jpg

Zdjęcia przed przetarciem "rdzawego" osadu. Na 2 ostatnich to coś widać.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Rezus napisał:

Jeden ze znanych użytkowników grupy fb i jednocześnie wlasciciel jednego z polskich sklepów z akwarystyka morska pokazał jakis czas temu ten chwytak który po rozebraniu był pełen rdzy.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
 

Ciekawe dlaczego? No i ciekawe dlaczego jest to odosobniony przypadek? 

Ja wiem że boli wiele osób polityka handlowa maxpecta, że niektórzy by chcieli szybko się dorobić...

Ale może zdecydujcie się, czy w końcu rdzewieją, czy aluminium się rozpuszcza ?

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.