Skocz do zawartości
FREY

Maxspect chwytak Coral Gripper

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dale napisał:

Ciekawe dlaczego? No i ciekawe dlaczego jest to odosobniony przypadek? 

Ja wiem że boli wiele osób polityka handlowa maxpecta, że niektórzy by chcieli szybko się dorobić...

Ale może zdecydujcie się, czy w końcu rdzewieją, czy aluminium się rozpuszcza ?

 

Nie mierz ludzi swoją miarą i skończ w koncu z tymi teoriami spiskowymi. Mnie Nic nie boli, i szczerze malo mnie interesuje polityka macspect czy kogokolwiek innego. A skąd wiesz z jakiego materiału jest zrobiony chwytak. Na stronie producenta napisane jest ze z nierdzewnego materiału co nie jest prawda. Skoro rdzewieje ta linka to nie jest z aluminium. Powiem wiecej dale żebyś znowu spisku nie szukał, tez mam taki chwytak od niedawna... 

ta sytuacja przypomina mi rozmowę na temat hydr a w zasadzie ich stopionym soczewka. 2-3 osoby pokażą swojej hydry ze stopionymi soczewkami, a kolejne kilka pokaże swoje hydry w dobrym stanie i beda mówić ze bzdura, że hydrom sie soczewki nie topią, że robia cos nie tak itd...


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel czy solanka z jaką się stykamy w akwariach posiada w składzie metale? Czy po wyschnięciu, zamoczeniu, wyschnięciu itd część metali może osadzić się na materiale z którego wykonana jest owa linka ? Czy taka warstwa zaschniętych minerałów może prowadzić do powstania "rdzawego" nalotu ?

Linka nie jest wykonana z aluminium - tu się z Tobą zgodzę. I to akurat chyba na plus.
Nie wiem z czego wykonana jest zaprasowana końcówka oczkowa - ale jest to raczej inny rodzaj metalu. Nie wiem czym jest cięta linka być może tu leży pewien problem. Być może ostrze tnące doprowadza do przegrzania materiału lub ostrze jest wykonane z lub zanieczyszczone metalem korodującym. Linka po 6 miesiącach poza "suchym" osadem prowadzącym do zmatowienia nie nosi śladów korozji. Jedynie miejsce cięcia i zaprasowania końcówki oczkowej może pozostawić pewne wątpliwości.

Ciekawe czy ktoś jeszcze odniesie się do tematu... a nie do samych pobudek odkrywcy potencjalnego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chwialek nie znam odpowiedzi na pierwszy akapit Twojej wypowiedzi. Nie jestem również odkrywca potencjalnego problemu, napisałem jedynie ze widziałem zdjęcia oficjalnie na grupie fb jak pewna osoba napisala "spodziewałem się więcej po maxspect" pokazując zdjęcia zardzewialaego, rozebranego chwytaka. Tyle. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rezus napisał:

Nie mierz ludzi swoją miarą i skończ w koncu z tymi teoriami spiskowymi. Mnie Nic nie boli, i szczerze malo mnie interesuje polityka macspect czy kogokolwiek innego. A skąd wiesz z jakiego materiału jest zrobiony chwytak. Na stronie producenta napisane jest ze z nierdzewnego materiału co nie jest prawda. Skoro rdzewieje ta linka to nie jest z aluminium. Powiem wiecej dale żebyś znowu spisku nie szukał, tez mam taki chwytak od niedawna... 

ta sytuacja przypomina mi rozmowę na temat hydr a w zasadzie ich stopionym soczewka. 2-3 osoby pokażą swojej hydry ze stopionymi soczewkami, a kolejne kilka pokaże swoje hydry w dobrym stanie i beda mówić ze bzdura, że hydrom sie soczewki nie topią, że robia cos nie tak itd...

Zasadniczo to nawet nie wiem jak mam się odnieść do pierwszej części twojej wypowiedzi, ponieważ nie zwykłem zniżać się do poziomu pyskówek chodnikowych. I to tych mniej wyszukanych. Tym bardziej że raczej nie byłeś celem mojej wypowiedzi.

Dlatego tylko zwrócę uwagę że rodzaj metalu został już wskazany w wątku powyżej. I nie jest to raczej aluminium. To po pierwsze, po drugie, jedyną miarką jaką stosuję w ocenie takich fejsbukowych wpisów jest  sentencja "qui bono" - przetłumacz sobie sam.

Zaś, jesli chodzi o wszelkie "teorie spiskowe", to człowiek umiejący obserwować, znający rynek i sklepy, sam, sobie odpowie na podstawowe pytania.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od 3 miesięcy, czy kupie go ponownie? Może tak może nie,  obecnie sprawuje się na 4 z plusem.

Zawsze to lepszy od tych zwykłych badziew po 5 zeta.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podać długość użytkową chwytaka 60cm ? (długość nie licząc rączki)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super fajne mieszadełko do solanki. 

2 godziny temu, Felix napisał:

Może ktoś mi podać długość użytkową chwytaka 60cm ? (długość nie licząc rączki)

Jak masz wymyślną konstrukcję skalną to nie do końca zda egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawellb napisał:

47-50cm;)

dziękuje

 

41 minut temu, rufik napisał:

Super fajne mieszadełko do solanki. 

Jak masz wymyślną konstrukcję skalną to nie do końca zda egzamin.

chodziło mi jak głęboko mogę włożyć ramie bez zanurzania rączki, u mnie poziom wody to 45 cm, więc idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Felix napisał:

chodziło mi jak głęboko mogę włożyć ramie bez zanurzania rączki, u mnie poziom wody to 45 cm, więc idealnie :)

Ja mam poziom 51- 52 cm i tylko jak kombinuję pod lampą to jest delikatny problem. 

W baniaku mam też ceramikę, która fajnie wygląda ale przy pracach w/w chwytakiem jest dramat (jeżowiec potrafi cuda zrobić z koralami), wtedy łatwiej łapę włożyć czego również staram się unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.