Skocz do zawartości
Jano79

Zbicie no2 i no3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem z parametrami wody w moim akwa(blau all in one 45*45*45. -91l).  Akwa zalane 3mce temu. Podmiany robie co tydzień 10%(9l). Parametry wody z niedzieli no3, 50, no2 - wykrywalne, KH 11,2,  Ca 350, Mg 1290, zasolenie 1, 025, ph 7,8., PO4 - 0,06.Codziennie leje special blenda  i nit out 2. Na dzień dzisiejszy mam tylko 1 błazenka, drugi padł, jeżowca, kraba pustelnika, parę ślimaków euphylia calustrea i parę zoa.  Karmie mało. Od miesiąca odpieniacz na serwisie.(leje bakterie w większych ilościach) Może ktoś poradzić jak zbic no3. Ktoś mi doradził żeby kupić atm colony i wlac zgodnie z instrukcja całą butelkę 237ml na 95l. Pytanie czy nie zaszkodzi to moim koralom, bezkregowcom i rybie?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jakiej soli używasz?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie Kh, które trochę ogranicza rozwój bakterii. Aby je uaktywnić możesz zacząć podawać węgiel dla bakterii (VSV, NitraPhos Minus itp).


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol instant ocean,  a co z atm colony mogę wlac przy rybach i koralach całą flachę237ml? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na prowadzeniu morskiego akwarium, ale poradzę ci jak mi kolega poradził a miałem podobne parametry.
Robić same podmianki bez innych środków, rozwinie ci się biologia, parametry same się wyrównają

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu podmieniasz wodę skoro akwarium nie dojrzało (no2). Zbiornik ledwo co ruszył a lejesz pożywkę i lecisz bez odpieniacza. Uważam że trochę zbyt gwałtownie dodajesz specyfików. Podbijaj macro tylko plusami z af, nie podmieniaj wody aż no2 zniknie i puki odpieniacza nie masz, staraj się ograniczyć pożywkę. Zbiornik ruszy jak tylko zniknie no2 i kh zacznie spadać. Tylko nie wiem czy zwierzaki to wytrzymają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zycie wpuściłem po 6 tygodniach, wtedy no2 było 0, no3- 5, co do reszty już głupieje., jedni piszą lac bakterie inni nie lać, podmieniać więcej, nie podmieniac wogole 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ten specyfik powinien być ok ale nie wiem czy nie powinien być wtedy odpieniacz w układzie. poczytaj tutaj:

 

Generalnie za szybko dałeś życie do zbiornika przed zamknięciem cyklu azotowego.

Jak radzą koledzy:

po 1 primo wstrzymaj podmiany

po 2 primo ( ultimo :) ) dozuj bakterie i vsv dopóki masz wykrywalne po4

Po 3 primo - wyluzuj . wszystko spokojnie i bez napinki z czasem się wyklaruje


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jano79 napisał:

co do reszty już głupieje., jedni piszą lac bakterie inni nie lać, podmieniać więcej, nie podmieniac wogole 

I do wielu takich różnic w postępowaniu będziesz musiał się przyzwyczaić:). Każdy postępował trochę inaczej i tym, którzy są dłużej na tym forum, się udało. 

Wiele odmiennych dróg prowadzi do osiągnięcia równowagi biologicznej. 

Możesz robić duże podmiany, lać bakterie i po pewnym czasie akwa powinno zaskoczyć. Możesz wstrzymać się od podmian, liczyć na bakterie, które są w zbiorniku i lać pożywkę i teź powinno się udać. Najważniejsze to wybrać jedną drogę, trzymać się porad jednego lub max 3 forumowiczów postępujących w podobny sposób i być w tym konsekwentny(!!!). Nie należy się zrażać początkowymi niepowodzeniami..... czy plagami i zmieniać metodę postępowania.  Prędzej czy później powinno zaskoczyć.  Cierpliwość i konsekwencja. 

Powodzenia:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedźi nurtuje mnie jeszcze to atm colony, wlac czy nie, boję się o życie w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mineło 8  dni, dzisiaj zrobiłem badania, no3 25,, no2=0, po4=0, Mg 1290, kh=8,, ca=430, ph=7,8. Zgodnie z waszymi radami nie podmieniam wody, kupiłem af ca plus i af components Abc i podaje. Dzięki ca plus 10ml dziennie  w ciągu 4 dni podbiłem z 350 do 430. Zrobiłem vsv i podaje. Zacząłem od 0,2ml dziennie i tak zwiększając o 0,2ml doszedłem do 0,8ml dziennie i taka dawkę podaje +2mml special blenda i nit out 2 dziennie. do teraz(akwa91l) .  Usunąłem z głównego zbiornika rowe phos, nie wiedząc co z nią zrobić wrzuciłem do zbiornika z rodi, tu pytanie czy tak można? (mój zbiornik rodi to wiadro 5l)podlaczone przez dolewke tuzne). W panelu mam jeszcze microbe lift sił out 2 na krzemiany i chemi pure blue.zastanawiam się czy nie usunąć sil out 2 bo on też usuwa po4 ale zauważyłem przy tylnej szybie brązowy osad na piasku, więc się waham. Wczoraj wieczorem dodałem jeszcze jodu w celu podratowania mojej calustrea od jakiegoś czasu coraz mniej się pompowała. Dzisiaj rano zauważyłem że woda zrobiła się trochę mętna, nie jakoś tragicznie ale nie jest tak przezroczysta jak była.. Pytanie czy to przez bakterie?. Jeśli tak to przestać podawać vsv do momentu wyklarowania się całkowicie wody, , może trochę podmienić? Zaznaczam że do dnia dzisiejszego czekam na odpieniacz z serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.