Skocz do zawartości
Konstruktor

Kostka +/- 100L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po niezbyt spektakularnych sukcesach w morszczyźnie z kostką Aquael'a chciałbym za jakiś czas wrócić do tego "sportu".

Planuję akwarium o litrażu +/- 100L, o kostko podobnych wymiarach. Wymogiem jest panel.

I teraz moje główne pytanie:

Lepiej iść w gotowe rozwiązania typu: Red Sea Max Nano, czy też ciut większe Blau All In One 91, czy lepiej polepić szkło na zamówienie 50x50x50 (w tym już panel 10-12cm) i kompletować osprzęt oddzielnie?

Co będzie rozsądniejsze i co będzie korzystniejsze cenowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Konstruktor napisał:

Witam wszystkich,

Po niezbyt spektakularnych sukcesach w morszczyźnie z kostką Aquael'a chciałbym za jakiś czas wrócić do tego "sportu".

Planuję akwarium o litrażu +/- 100L, o kostko podobnych wymiarach. Wymogiem jest panel.

I teraz moje główne pytanie:

Lepiej iść w gotowe rozwiązania typu: Red Sea Max Nano, czy też ciut większe Blau All In One 91, czy lepiej polepić szkło na zamówienie 50x50x50 (w tym już panel 10-12cm) i kompletować osprzęt oddzielnie?

Co będzie rozsądniejsze i co będzie korzystniejsze cenowo?

W sumie pytanie co chcesz ;)
Bo można pójść pół kroku dalej wziąć reefera 170 albo 200XL i mieć sump i fajny display tank ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sith114 napisał:

W sumie pytanie co chcesz ;)
Bo można pójść pół kroku dalej wziąć reefera 170 albo 200XL i mieć sump i fajny display tank ;)

Albo za połowę ceny sobie reefera skleić u kogoś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Albo za połowę ceny sobie reefera skleić u kogoś ;)

Możesz rozwinąć temat?

Generalnie założenie jest takie jak napisałem wyżej, czyli coś kostkopodobnego o wymiarach w okolicy 50x50x50 z panelem. Nie chce teraz nie wiadomo ile inwestować.

Jak już będę bogaty to mam naszykowane miejsce na akwarium 120x100, ale teraz ma być z rozsądkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniejsze cenowo jest nie zakładanie akwarium :)

Generalnie panele to nie moja bajka, nigdy nie miałem takiego akwarium, ale gotowe zestawy uchodzą za "dosyć" drogie. Jest to oczywiście kwestia względna, z którą ja się nie zgadzam, ale sam zamówiłem akwa na wymiar. Bo jeden postawi akwarium na tym co ma w domu z szyby z odzysku, a drugi zamówi odpicowany baniak np. u Przemka z szafką z frontami pod wystrój domu i taki zestaw będzie czasami dużo droższy od gotowca. 

Generalnie gotowce to średnia jakość, ale już na naprawdę przyzwoitym poziomie. Zbiorniki klejone przez Przemka czy Erybę, są raczej lepiej wykonane. Szafka od RS jest niezła, ale stolarz może zrobić lepszą :)

Dodatkowo gotowiec to z góry narzucone rozwiązania techniczne, jak zamawiasz akwa na wymiar to sam decydujesz jaki chcesz panel czy węższy czy szerszy, z wymiarami też poszaleć. 

 

 

Edytowane przez Ejdzej88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ejdzej88 napisał:

Dodatkowo gotowiec to z góry narzucone rozwiązania techniczne, jak zamawiasz akwa na wymiar to sam decydujesz jaki chcesz panel czy węższy czy szerszy, z wymiarami też poszaleć. 

No i tu jest dla mnie największy problem. Jednak gotowe sumpy po prostu mi nie odpowiadają. Nie wspomnę o miejscu w szafce na graty jak dozowniki, pojemniki czy dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.