Skocz do zawartości
xyz2017

Dziwna rysa na szybie głównego zbiornika - początek pęknięcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Na wstępie dodam ze wydaje mi się to byc nieprawdopodobne, ale na całej szerokości zbiornika pojawiła się rysa na czarnej folii która jest wyczuwalna pod palcem - z drugiej strony nic nie ma. W pierwszej kolejności pomyślałem ze podczas mycia zarysowałem czarne tło. Jednak to jest niemożliwe ponieważ rysa zaczyna się od jednego brzegu a kończy na drugim - jest to niemożliwe abym jednym ruchem zrobił rysę dokładnie od jednego końca do drugiego.... postanowiłem podzielonym się tym problemem ponieważ konsekwencje mogą byc bardzo poważne, ale z drugiej strony niemożliwe jest żeby szkło pękło tylko z jednej strony - prawda?

 

244dd2964430214e035c77948c2681ec.jpg

 

04333ba1b37b305e1add3eb0e26220b5.jpg

e7b3dca496e90303765d88beb20cb76a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta szyba... Spuść częściowo wodę aby zmniejszyć cisnienie, przygotuj się na konieczność wymiany zbiornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xyz2017 napisał:

Witam wszystkich

 

Na wstępie dodam ze wydaje mi się to byc nieprawdopodobne, ale na całej szerokości zbiornika pojawiła się rysa na czarnej folii która jest wyczuwalna pod palcem - z drugiej strony nic nie ma. W pierwszej kolejności pomyślałem ze podczas mycia zarysowałem czarne tło. Jednak to jest niemożliwe ponieważ rysa zaczyna się od jednego brzegu a kończy na drugim - jest to niemożliwe abym jednym ruchem zrobił rysę dokładnie od jednego końca do drugiego.... postanowiłem podzielonym się tym problemem ponieważ konsekwencje mogą byc bardzo poważne, ale z drugiej strony niemożliwe jest żeby szkło pękło tylko z jednej strony - prawda?

 

244dd2964430214e035c77948c2681ec.jpg

 

04333ba1b37b305e1add3eb0e26220b5.jpg

e7b3dca496e90303765d88beb20cb76a.jpg

Nie wygląda to dobrze. Folia sama by nie pękła w taki sposób. Absolutnie możliwe jest, żeby pęknięcie było wyczuwalne tylko z 1 strony - miałem tak w samochodzie. Działaj bo może być katastrofa. Powodzenia, tomko.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może udało by się podkleic druga szybę z tylu jako wzmocnienie - miejsce jest pod tym względem jest bardzo szczęśliwe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMG_0815.jpgIMG_0816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą folię to masz od środka ? To nie jest przypadkiem zarysowanie na samej folii ?? Bo wygląda mi na zdjeciach jakby ona od wewnątrz była.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że folia pękła a na szkle nie nie czuć pęknięcia. Może tylko folia jest przeciąta, gdyby pękło szkło to folia by nie pękła, elastyczna jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, VDR napisał:

Tą folię to masz od środka ?

Ciekawe... bo niestety tak wygląda wg ostatniego zdjęcia.

 

27 minut temu, xyz2017 napisał:

z drugiej strony niemożliwe jest żeby szkło pękło tylko z jednej strony - prawda?

Jeśli na szybie jest folia to:
- jeśli pękła szyba od strony folii będzie gładko, a rysa będzie wyczuwalna i widoczna na szybie. Folia powinna utrzymać ciągłość gdyż jest elastyczna.
- jeśli pękła/zarysowała się folia - to z wiadomego powodu szyba od strony nie oklejonej będzie gładka. A sama folia nie powinna być wklejona do wnętrza baniaka.
- jeśli pękła szyba będziesz to widział w miejscach gdzie jest silikon czyli patrząc od strony komina ujrzysz pęknięcie również na warstwie silikonu.
- jeśli to nie folia a malowanie nie powinno być od środka akwarium ani w kominie.

Pęknięcie szyby - dyskwalifikuje w moim odczuciu dalsze użytkowanie akwarium i grozi podtopieniem. Dalsze użytkowanie wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9000 postów = doświadczony użytkownik. Nie zasmiecaj tematu proszę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tą folię to masz od środka ? To nie jest przypadkiem zarysowanie na samej folii ?? Bo wygląda mi na zdjeciach jakby ona od wewnątrz była.

Nie wydaje mi się żeby to była folia - raczej malowane. Zbiornik jest w 100% wymiany zgodnie ze sztuka bo robił go ten magik ze Szczecina który ma super opinie.. (ja jestem drugim właścicielem)

 

 

 

 

NIESTETY 100% pęknięcie

 

znalazłem odnogę która idzie do góry - na zdjęciu widać będzie tylko jej początek. Jutro wyproszę kumatego szklarza i zobaczymy czy da się coś uratować.

.

IMG_0832.jpgIMG_0826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to niepojęte żeby wzmocniona szyba kominem pękła, tym bardziej że to nie cieknie.

Przyjdzie szklarz albo wymieni szybe albo bedzie boki zrywał.

Dla Ciebie i zbiornika lepsza opcja druga.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez liczyłem na to drugie, ale teraz nie mam złudzeń. Właśnie pękło pod wzmocnieniem (kominem) dzieci były na święta i może któreś stanęło na kominie przez co pękł dół

Czy dzieciak tym wkrętem nie porysował folii ?
 

Zobacz głębokość zbiornika, przeczytaj mój post na początku, popatrz na pęknięcie/rysę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xyz2017 napisał:

Nie wydaje mi się żeby to była folia - raczej malowane. Zbiornik jest w 100% wymiany zgodnie ze sztuka bo robił go ten magik ze Szczecina który ma super opinie.. (ja jestem drugim właścicielem)

No to teraz sprawdź czy to nie jest uszkodzenie tego lakieru tylko - rysa jest głęboka ? Bo z jednych zdjęć patrząc po cieniach wygląda jakby było faktycznie pęknięcie. Na drugich jakby szyba była cała a to coś czarne zarysowane aż do szkła. Chociaż kształt tej rysy i jej przebieg na szkle ma wygląda dość niepokojąco. Możesz pokazać jakieś zblizenie, na fragmenty początka i końca tej rysy ?  Chodzi mi o fragment przy silikonie.

1 minutę temu, xyz2017 napisał:

Tez liczyłem na to drugie, ale teraz nie mam złudzeń. Właśnie pękło pod wzmocnieniem (kominem) dzieci były na święta i może któreś stanęło na kominie przez co pękł dół

Arghmm - no to działaj zanim nie będzie za późno.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S5f206e88e71fa8339014529659afc4a6.jpg
41b6419ef1b6f6b8022d0cd7f94d9623.jpg
11acf8f0e5427447b8e37438b8d3b6e6.jpg

Tutaj widać delikatnie jak rozgałęzia się pęknięcie

IMG_0843.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to ze uda się tak wkleić szybę i będzie po Sprawie

IMG_0845.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wklejenie szyby załatwi sprawę pytanie , czy zdążysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAGADKA ROZWIĄZANA - tak się przestraszyłem ze nie zauważyłem ze szyba jest podwójna :))[emoji7][emoji7][emoji7][emoji3060][emoji2][emoji2][emoji2356]

A

IMG_0866.jpgIMG_0865.jpgIMG_0864.jpg

Do zamknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pękło tam gdzie kumulują się największe naprężenia. Blat nie jest spuchnięty, bo na zdjęciach dobrze nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli pękł wklejony lacobel.

Tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jeżeli pękł "tylko lacobel" to w zbiorniku występują jakieś naprężenia i może również "strzelić" szyba główna.

Zbiornik albo nie jest wypoziomowany albo spuchł blat jak napisał Ejdzej88 

Sprawdź to.

Edytowane przez montymick
literówka (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziomowanie jest Ok, płyta była sprawdzana rok temu przy przeprowadzce, wiec spoko. Może uderzyłem kiedyś skala czy coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby. Ale masz kolejny punkt do sprawdzania co serwis w akwarium -_-


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twój spokój :) Jakich wymiarów jest szkło? Jakiej grubości są szyby? Ze zdjęć to wynika, że strzeliła grubsza szyba i została jakaś cienka szyba Lacobelu. Nie wiem jak to jest zrobione, ale wygląda na 4+10mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Podziwiam Twój spokój :) Jakich wymiarów jest szkło? Jakiej grubości są szyby? Ze zdjęć to wynika, że strzeliła grubsza szyba i została jakaś cienka szyba Lacobelu. Nie wiem jak to jest zrobione, ale wygląda na 4+10mm. 

Ze zdjęć raczej wynika, że pękł wewnętrzny lacobel wklejony do środka by zasłonić zewnętrzny komin. Zresztą odpowiedź na pytanie - z której strony jest rysa da 100% odpowiedź. Jak od wewnątrz a tak wyglada na zdjeciach to lacobel. Jak na zewnatrz to szyba baniaka.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.