Skocz do zawartości
Revell

Catalaphyllia - ECS? - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakieś 2 miesiące temu kupiłem piękna catalaphyllie,  zdrowy piękny koralowiec... 

Wyjechałem na święta, wracam a tu piękny elegancik zwinięty, myślę sobie. Może ma focha, ale minęły 4 dni,  nadal problem występował. Więc wydipowalem w rx pro, ale nie dało to żadnych rezultatów.

Czytałem sporo i myślę czy to nie jest czasem Elegant syndrome coral (ECS) ... Co o tym sądzicie? Miał ktoś takie przypadki? 

Istnieje możliwość że dostała również bojowym polipem od euphylii paraancory... ( jak wszedłem do domu po nieobecności to zobaczyłem długie polipy wyciągnięte z jednej główki,  a catalaphyllia stała pod nią... 

Parametry wody stabilne. 

 

Kh trzymam około 8

Ca 400-410 

Mg ok 1300

No3 colombo pow. 4, Af około 5. 

Po4 - salifert, wykrywalne... Ale ciężko odczytać ICP z 02.12.2020 pokazało 0.0380 mg/l

Co o tym myślicie? 

Pozdrawiam. 

I wszystkiego dobrego w nowym roku! 

IMG_20210105_174613_compress82.jpg

IMG_20210105_174524_compress89.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja mialem przypadek ECS i wtedy dosc szybko schodzi tkanka i koral obumiera...

Teraz mam od dawna Catalaphyllie, ktora jest zdrowym okazem a ktora tez niedomagala przez jakis czas i myslalem ze to znowu ECS, jednak najbardziej prawdopodobne jest, ze byl drazniony przez kielze, ktorych nic nie zjadalo a ktore staly sie plaga...

Jezeli koral jest tylko zamkniety to sprawdz czy cos po nim nie biega, szczegolnie w nocy, chociaz moje kielze urzedowaly zarowno w dzien jak i w nocy i dopiero wprawadzenie ryb spowodowalo zmniejszenie populacji...

Dopoki nie odchodzi tkanka to nie dowiesz sie inaczej, nizeli przez czekanie (zakladam ze parametry wody masz dobre)...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od dołu coś ją drażni, podgryza. Generalnie Catalaphyllia bywa grymaśna i potrafi się zamknąć na długo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to tylko niestrawność ;) coś tam wypluje i za pare dni będzie ok


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.