Skocz do zawartości

Historia edycji

Jacek56

Jacek56

4 godziny temu, Tester napisał:p. 4-55

 

5 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Technicznie, to mam zamiar namieszać KW w baniaku i dozować w nocy pompą w 24 porcjach (jebao). Dolewki nie chcę w to mieszać, żeby mieć kontrolę nad ilością. A jak się sprawdzi, to się dalej zobaczy

Technicznie opisałeś jak zrobić kuku akwarium podając wodę wapienną. Efekt, skoki pH w akwarium. Czy zwierzakom to będzie się podobać nie wiem. Wodę najlepiej dozować z pojemnika bez dostępu powietrza, dlaczego wiadomo. Jeszcze raz to napiszę, aby były efekty dozowania KW musi być podawany kropelkowo w sposób ciągły. Można w tylko w nocy lub 24/7. Każdy inny sposób mija się z celem. 

Jacek56

Jacek56

4 godziny temu, Tester napisał:

I wyliczam swój z 1.6g/L zgodnie z poniższym, ale rzeczywiście istnieja sprzeczne informacje. Zresztą rozpuszczalność wodorotlenku wapnia maleje z wraz ze wzrostem temperatury.

Ja tez próbowałem liczyć ale wzrost pH wpływa dość znacznie na KH wiec moje wyniki odbiegały od rzeczywistości i reaktor musiałem przykręcić prawie na maxa - kolokwialnie mówiąc z ciurkania na kapanie. Podaje jakies 5L KW na dobę co dopowiada prawie dobowemu parowaniu (ale nie podaje z top-up) tylko osobno. KW podaje od ponad tygodnia i po dopasowaniu podaży odcieku z reaktora pH w nocy od 3 dni nie spadło mi poniżej 8. Dozuję pompą pompą perystaltyczna stałego podawania.  Jak dotąd to jestem bardzo zadowolony. Jedynie martwię się o pozostałe micro i makro elementy których trafia mniej z reaktora.

In water, 1730 mg/L at 20 °C

Shiu WY et al; Rev Environ Contam Toxicol 116: 15-187 (1990)

In water, 0.160 g/100 g water at 20 °C
Haynes, W.M. (ed.). CRC Handbook of Chemistry and Physics. 94th Edition. CRC Press LLC, Boca Raton: FL 2013-2014, p. 4-55

 

5 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Technicznie, to mam zamiar namieszać KW w baniaku i dozować w nocy pompą w 24 porcjach (jebao). Dolewki nie chcę w to mieszać, żeby mieć kontrolę nad ilością. A jak się sprawdzi, to się dalej zobaczy

Technicznie opisałeś jak zrobić kuku akwarium podając wodę wapienną. Efekt, skoki pH w akwarium. Czy zwierzakom to będzie się podobać nie wiem. Wodę najlepiej dozować z pojemnika bez dostępu powietrza, dlaczego wiadomo. Jeszcze raz to napiszę, aby były efekty dozowania KW musi być podawany kropelkowo w sposób ciągły. Można w tylko w nocy lub 24/7. Każdy inny sposób mija się z celem. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.