Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem dziś test salifert Ca, ale z instrukcji po polsku można wywnioskować, że powinny być trzy pojemniki z substancjami, a są dwa. Z instrukcji angielskiej można wywnioskować, że powinny być jednak dwa. Jak jest u was? Może po prostu to nowsza generacja testów a polska instrukcja jest stara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reagent 1,2 i 3


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic niw widać, małe foty

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja pokazuje jak mieszać, a potem odczynnikiem nr 3 miareczkujesz do zmiany koloru.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po staremu są 3 buteleczki a jak wypuścili coś nowego to zrób test i będziesz wszystko wiedział. Jak nie wyjdzie to brakuje Ci 3-ciej buteleczki i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

I co ciekawe w jednej instrukcji jest że z buteleczki CA2 dodajesz 8 kropli ,a w innych jest że 10. To jak to jest w końcu? Ja daję 10 tak jak jest w większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, aul30 napisał:

Witam .

I co ciekawe w jednej instrukcji jest że z buteleczki CA2 dodajesz 8 kropli ,a w innych jest że 10. To jak to jest w końcu? Ja daję 10 tak jak jest w większości.

w starych przed kilku lat było 8 teraz jest 10 kropli


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też ten nr 2 gdzie się daje 10 to masakra I ciężko zrobić to precyzyjnie? Ile razy już się wkurzyłem bo leci po 1 a nagle pstryk i kilka :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pierwszą krople wkraplam w ręcznik papierowy a kolejne do fiolki i jakoś się udaje odmierzyć te 10 ale faktycznie jest to upierdliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konrad_Wwa napisał:

Ja zawsze pierwszą krople wkraplam w ręcznik papierowy a kolejne do fiolki i jakoś się udaje odmierzyć te 10 ale faktycznie jest to upierdliwe

Robie tak samo i dziwne ze nie ma nic o tym w instrukcji...

Lekko naciskam i puszczam po kazdej kropli, co zapobiega wlaniu sie wiecej niz jedna kropla na raz...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma już ktoś może tą instrukcję po polsku z dwoma odczynnikami ?

P.S

Wychodzi na to że po dodaniu proszku z Ca-1 dodajemy płynu z Ca-2 do wartości strzykawki 0,6 lub 0,4 mieszamy aby zmienić kolor z niebieskiego do różowego a potem po kropelce aż do zmiany koloru z różowego do niebieskiego .Dobiłem Ca do wartości 490 przez 3 dni codziennie zwiększając dawkę roztworu bo odczytywałem pierwszą zmianę :)

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem nowy test Ca.Stary pokazuje 440 a nowy 475.Nie zrozumiałem instrukcji i wlewałem do 0,4.Rano sprawdzę poprawnie.

 

Ps.Dobrze wykonywałem test.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam  już nową instrukcję  po polsku jak ktoś chce to pisać podeślę , chyba że można tu wkleić to wkleję 


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaciągnięciu płynów strzykawkami 1ml i 2ml pojawi się odrobina powietrza pod tłoczkiem. Jest to ilość powietrza pomiędzy końcówkami strzykawek i tłoczkiem przed napełnieniem. Nie należy usuwać tego powietrza przez np. powtórne uzupełniające napełnianie strzykawek.

  1. Dodać wody z akwarium do fiolki pomiarowej używając strzykawki 2ml. Dla uzyskania mniejszej dokładności

i większej wydajności TESTU dodaj 1ml wody, lub 2 ml dla większej dokładności.

  1. Dodaj 1 łyżeczkę reagentu Ca-1 ( dla mniejszej dokładności około ½ łyżeczki ) jeszcze nie mieszając.

  2. Założyć plastikową końcówkę na strzykawkę 1ml i pobrać reagent Ca-2 – płyn musi wypełniać całą końcówkę, natomiast końcówka tłoczka musi wskazywać dokładnie 1,00 ml. Powietrze pod tłoczkiem kompensuje zawartość końcówki i jest naturalne i nie wpływa na wynik pomiaru.

  3. Dodaj 0,6 ml reagentu Ca-2 jednorazowo (końcówka tłoczka powinna wskazywać 0,4ml) Mieszać fiolką przez 5 sekund.

Kolor płynu w fiolce powinien być różowy. Dla mniejszej dokładności dodać 0,3ml płynu (końcówka tłoczka powinna wskazywać 0,7ml). Dodawać po kropli reagentu Ca-2 ze strzykawki 1ml, za każdym razem mieszając fiolką przez sekundę lub dwie do momentu, aż kolor płynu w fiolce zmieni się z różowego na czysto niebieski.

Porada: jeśli potrafisz określić spodziewaną wartość wapna, możesz wkroplić jednorazowo reagent odpowiadający 80% spodziewanej wartości pomiaru. Po czym należy mieszać fiolką przez 5 sek. I dodawać kroplę po kropli.

  1. Odczytać wartość na skali strzykawki w miejscu końcówki tłoczka. Każda kreska na skali odpowiada 0,01ml.

Odczytać wartość Ca z załączonej tabelki na drugie stronie tego opisu.

Jeśli wybrana została metoda mniejszej dokładności, wynik odczytu stężenia wapna należy pomnożyć przez 2.

Naturalna zawartość wapna w wodzie morskiej wynosi 415 ppm.


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj test Ca porównywał mi się z ICP do samego końca,różnice były bardzo niewielkie,ale teraz porównując nowy test to tego starego to różnica jest ogromna bo stary 420 a nowy 455 i bądź tu mądry. ICP dopiero będę robi na początku marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podepnę się pod temat , czy u Was w nowym teście z Saliferta proszek Ca-1 jest też wilgotny ? W starym teście pył całkowicie sypki i suchy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.