Skocz do zawartości
Cimas

Najmniejszy czyścik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam czyscika do akwarium 25l i mam taki problem ze mam mało miejsca między skałą a szkłem i szukam jak najchudszego czyscika.

Wiecie może który będzie najcieńszy? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że flipper będzie spełniał Twoje wymagania.

Wymiary:

  • część wewnętrzna (w akwarium): 9,5x4,4cm, grubość około 12mm
  • część zewnętrzna (na zewnętrz akwarium): 7,6x3,7cm, grubość około 12mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrzebujesz do takiego maleństwa czyścik? Nie prościej użyć coś np. takiego:

https://allegro.pl/oferta/aqua-tools-5w1-czyscik-siatka-skrobak-do-akwarium-8043610829?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_artykuły_dla_zwierząt_supermarket_animals&ev_adgr=Artykuły+dla+zwierząt+-+Akwarystyka&gclid=Cj0KCQiA0fr_BRDaARIsAABw4EudUoPwOiPxI9tzQIyM2mydzo4VFeRKbU9P7Bf8Zg2H3qd5epUCl8IaAjt-EALw_wcB

Tylko wybrać jakąś małą wersję, pewnie nie masz problemu z dostępem od góry i sięgnięciem do dna jak w dużych zbiornikach. 

Z magnetycznych to faktycznie chyba Flipper nano będzie najsensowniejszy. Ja mam Flippera zwykłego i MagFloata i gabarytowo flipper jest sporo mniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ejdzej88 napisał:

To jest wielki czyścik, kiedyś kupiłem do 30l i do niczego się nie  nadawał.  Tak naprawdę, to bardzo ciężko znaleźć coś do takiej kostki. Ja czyściłem szyby takim, praktycznie wchodzi wszędzie, ale niestety rdzewieje:

https://allegro.pl/oferta/czyscik-na-raczce-40cm-do-szyb-wygodny-uchwyt-9810934342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie chwalę tunze pico. To nie żyletka, więc z zapuszczonymi szybami trzeba trochę się pobawić, ale jest wygodny i niewielki.

Aczkolwiek, radził bym pomyśleć nad odsunięciem skały od szyby. Jeśli teraz jest problem, to co będzie jak korale urosną? No i czasem też potrzebny jest dostęp do dna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na tunze Pico, jest wąski i do tego niewielki https://www.tunze.com/PT/pl/details/0220.006-care-magnet-pico.html

 

 

Edytowane przez boft (wyświetl historię edycji)

Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze dennerle nano allignator używam długo i nie narzekam jest tez dostosowany do zaokrąglonych w rogach  szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Kostka była tak mała, że skała prawie dotykała szyby i w tym miejscu moje oko męczyła wiecznie widoczna plama.
Rozwiązaniem problemu okazał się magnes neodymowy o gr. 3mm, do którego przykleiłem klejem na gorąco wycięty kawałek gąbki do zmywania naczyń.
Odtąd czyszczenie stało się przyjemnością.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.