Skocz do zawartości
dziadziol6

Mój pierwszy Sump

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiecka precyzja , jakość i szybkie terminy :D

W Bytomiu gdzie wcześniej mieszkałem bym to załatwił w jeden dzień a na drugi bym już to odebrał .

Wąż do pompy obiegowej 40mm 30 euro za metr :banghead w Pl też jest taki drogi?

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dziadziol6 napisał:

Wąż do pompy obiegowej 40mm 30 euro za metr :banghead w Pl też jest taki drogi?

U nas silikonowy 32 mm kosztuje 40 euro, no chyba, że kupisz w motoryzacyjnym sklepie, to wtedy 20.

https://www.coralhouse.pl/waz-silikonowy-do-pomp-obiegowych-32-mm-dlugosc-15-cm~p33611

https://allegro.pl/oferta/waz-przewod-silikonowy-fi-40-mm-cena-za-1mb-8435774559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można zastosować po całości wąż od pompy do samego zbiornika czy stosuje się i zaleca od pompy 10-15cm wąż silikonowy i reszta już do zbiornika rurkami. Patent tylko z wężem na pewno wyjdzie drożej ale jest to jeden element i raczej odpado przeciekanie .Patent z kawałkiem węża i reszta rurki chyba taniej wyjdzie ale nie mam przekonania do takich połączeń. Ewentualnie  jaka grubość węża i rurek będzie odpowiednia czy to w wersji z samym wężem lub wąż plus rurki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, dziadziol6 napisał:

A czy można zastosować po całości wąż od pompy do samego zbiornika czy stosuje się i zaleca od pompy 10-15cm wąż silikonowy i reszta już do zbiornika rurkami. Patent tylko z wężem na pewno wyjdzie drożej ale jest to jeden element i raczej odpado przeciekanie .Patent z kawałkiem węża i reszta rurki chyba taniej wyjdzie ale nie mam przekonania do takich połączeń. Ewentualnie  jaka grubość węża i rurek będzie odpowiednia czy to w wersji z samym wężem lub wąż plus rurki?

Można wszystko pociągnąć wężami. Zwykłymi z marketu za grosze. Silikonowy raczej się do tego nie będzie nadawał, bo jest za sztywny i go nie wygniesz. Tutaj masz filmik Andrzeja:

 

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) o plastyfikatorach w wężach ogrodniczych - to chyba też już nikt nie pamięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JerzyB z całym szacunkiem miałem i te sztywne i te silikonowe giętkie , podpowiem ci operatorzy sprzętu ciężkiego używają ich do - resztę sam sobie dopisz:D

Plastifikatory:huh: co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o węża silikonowych . czy o silikonowych zbrojonych , bo to jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

@klossowski  Z całym szacunkiem do Ciebie ,miałeś kiedyś w swoich rękach wąż silikonowy?  

Pozdrawiam

Tak, mam nim podłączoną pompę. Wąż zbrojony, taki jak na załączonych wcześniej przeze mnie linkach o grubości ścianki 5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klossowski napisał:

masz filmik Andrzeja:

Ten Pan w morskim to raczej nie jest autorytet. W którymś filmiku o zakładaniu akwarium popełnił tyle merytorycznych błędów, że mi ręce opadły...wyraziłem w komentarzach swoje zdanie, to się Pan Andrzej obruszył, że on jest...ponoć później dokonał zmian, które zasugerowałem. Bądźmy ostrożni w powoływaniu się na pseudo ekspertów z YT.

33 minuty temu, dziadziol6 napisał:

Plastifikatory:huh: co to?

To miedzy innymi ftalany, które mogą być wypłukiwane przez agresywną ciecz jaką jest solanka. Znam kilka przypadków padających acropor (w tym mój przypadek), mimo  spełnienia  wszystkich paramentów niezbędnych do hodowli  koralowców, a koralowce padały. Po usunięciu wszystkich węży z ogrodniczego i zastąpienie ich silikonowymi problem minął.  

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, norbi2222 napisał:

Ten Pan w morskim to raczej nie jest autorytet.

Autorytet, nie autorytet, a u niego ponad 2 lata baniaczek na tym śmiga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Myślisz o węża silikonowych . czy o silikonowych zbrojonych , bo to jest różnica.

 

Miałem na myśli silikonowy giętki bez zbrojenia podczas skręcania go zawsze przepływ  zostaje w 90 % taki sam nie tak jak w przypadku ogrodowych że się płaszczą i przepływ  wody bardzo się zmniejsza . Szef  kiedyś taką rolkę kupił i szybko z magazynu zniknęła .Nie wiem czy to operatorzy czy akwaryści potrzebowali:D.

norbi2222 takie filmiki z YT moim zdaniem są pożyteczne wiadomo trzeba to samemu też przeanalizować i nie bazować tylko na jednym filmiku. Dużo ludzi piszę że tak się nie da tylko tak trzeba a okazuje się że inni robią to czego nie powinno się robić a wszystko hula jak należy i to nie tylko chodzi o akwarystykę.

Co do plastifikatorów dzięki za wyjaśnienie nie pomyślałem o takich sytuacjach które mogą się wydarzyć podczas używania różnego pochodzenia węży w akwarystyce np morskiej .Czyli lepiej raczej stosować silikonowe węże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbi2222 napisał:

Ten Pan w morskim to raczej nie jest autorytet.

:clapping

2 godziny temu, klossowski napisał:

Autorytet, nie autorytet, a u niego ponad 2 lata baniaczek na tym śmiga 

WoW nadal na zarośniętej skarpecie?
 

1 godzinę temu, dziadziol6 napisał:

Czyli lepiej raczej stosować silikonowe węże?

Lepiej stosować węże które nie ulegają twardnieniu wskutek m.in środowiska zasadowego.
:czapkizgłów:)za samodzielne doczytanie po nadaniu kierunku do poszukiwań... Właśnie w ten sposób to powinno działać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dziadziol6 napisał:

norbi2222 takie filmiki z YT moim zdaniem są pożyteczne wiadomo trzeba to samemu też przeanalizować i nie bazować tylko na jednym filmiku. Dużo ludzi piszę że tak się nie da tylko tak trzeba a okazuje się że inni robią to czego nie powinno się robić a wszystko hula jak należy i to nie tylko chodzi o akwarystykę.

Tak, są pożyteczne, pod warunkiem, że ma się wiedzę i doświadczenie pozwalające na wychwycenie bzdur. Ja uważam, że często są szkodliwe, bo oglądają je osoby początkujące, które zawartymi treściami wprowadza się w błąd. Świadczą o tym komentarze  pod takimi filmikami "ekspertów". Często jest tak, że jestem jedyną osobą komentującą, która zwróci uwagę na jakąś bzdurę, a reszta chce mnie zakrzyczeć. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację .Jedną mam zasadę zanim coś zrobię sam najpierw sprawdzam u paru zródeł .Ile tematów tyle fachowców po przeanalizowaniu samemu trzeba też przemyśleć i iść w jednym kierunku;)oby okazało się że w dobrym:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.